Uchodźcy z Afganistanu. Europejski kraj właśnie postawił mur na granicy

806

Grecja postawiła 40-kilometrowe ogrodzenie na granicy z Turcją. Mur jest przez cały czas nadzorowany. Ma to związek z falą uchodźców z Afganistanu.

Uchodźcy z Afganistanu. Europejski kraj właśnie postawił mur na granicy
Grecja odgradza się od Turcji. (Twitter.com)

Grecja odgradza się, po tym jak Turcja wezwała kraje europejskie do wzięcia odpowiedzialności za afgańskich migrantów. Grecki minister ochrony obywateli Michalis Chrisochoidis podczas piątkowej wizyty w regionie Evros powiedział, że

Grecja musi przede wszystkim dbać o własne interesy.

Grecja nie chce afgańskich uchodźców

Nie możemy biernie czekać na możliwy napływ. Nasze granice pozostaną nienaruszalne - powiedział.

Wcześniej premier Grecji Kyriakos Mitsotakis rozmawiał przez telefon z prezydentem Turcji Recepem Tayyipem Erdoganem. Powiedział, że gwałtowny wzrost liczby osób opuszczających Afganistan może stanowić "poważne wyzwanie dla wszystkich".

Prezydent Turcji powiedział, że bez względu na to, kto rządzi w Afganistanie, chce utrzymania dobrych relacji między państwami. Dodał też, że jego kraj nie zostanie "europejskim magazynem migrantów" i wezwał kraje UE do wzięcia odpowiedzialności za ludność cywilną Afganistanu.

Nowa fala migracji jest nieunikniona, jeśli niezbędne środki nie zostaną podjęte w Afganistanie i Iranie - powiedział Erdogan.
Zobacz także: Dramatyczna relacja z Afganistanu. "To są ludzie, którzy uciekli z piekła"
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić