o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
ESO
|

Greta Thunberg zawiesza strajki przed parlamentem Szwecji

145
Podziel się

Młoda aktywistka Greta Thunberg rezygnuje z protestów przed parlamentem z powodu wzrostu liczby zakażeń koronawirusem w Szwecji. "Sytuacja się pogarsza" - napisała aktywistka na Twitterze.

Greta Thunberg zawiesza strajki przed parlamentem Szwecji
Młoda aktywistka Greta Thunberg rezygnuje z protestów przed szwedzkim parlamentem z powodu wzrostu ilości zakażeń na Covid-19 w kraju. (Twitter.com)
bDplJfPF

W Szwecji odnotowano rekordową liczbę zakażeń koronawirusem - 3254 nowych przypadków w ciągu jednego dnia i 7 zgonów z powodu COVID-19. Nawet młoda aktywistka klimatyczna Greta Thunberg z powodu dużego wzrostu liczby zakażeń przenosi swoje regularne protesty, które do tej pory odbywały się przed parlamentem Szwecji, do sieci.

Sytuacja się pogarsza, dlatego wróciłem do #ClimateStrikeOnline - ogłosiła młoda aktywistka na Twitterze.
bDplJfPH

Szwecja, która unika wprowadzania obostrzeń w trakcie pandemii, zarejestrowała rekordową liczbę 3254 nowych przypadków koronawirusa i 7 zgonów z powodu COVID-19 w ciągu jednego dnia.

W marcu, gdy do Europy dotarł koronawirus, Greta Thunberg wzywała aktywistów klimatycznych do protestów w internecie. We wrześniu młoda szwedka wróciła jednak ze strajkami pod parlament. Teraz z powodu drugiej fali zachorowań na COVID-19 ponownie swoje działania przenosi do sieci.

Bądźcie bezpieczni, dbajcie o siebie nawzajem - apeluje w mediach społęcznościowch Greta Thunberg.
bDplJfPN

Władze zalecają obecnie mieszkańcom Sztokholmu, a także mieszkańcom południowej Szwecji ograniczanie kontaktów między ludźmi i unikanie zamkniętych przestrzeni. Wciąż jednak szwedzki rząd nie wprowadza poważniejszych obostrzeń.

Tymczasem w ostatnich tygodniach epidemia nabiera tempa w Szwecji. Druga fala nie przyszła jednak tak szybko jak w większości krajów europejskich i nie przyniosła tak dramatycznej liczby odnotowanych zachorowań jak np. we Francji.

Zaczynamy zbliżać się do takiego pułapu, ile może obsłużyć system opieki zdrowotnej. Razem, podobnie jak wiosną, możemy obniżyć tę krzywą i uniknąć obciążenia opieki zdrowotnej - powiedział na konferencji prasowej główny epidemiolog szwedzki Anders Tegnell.
bDplJfPO
Zobacz także: "Wyjątkowo obrzydliwy materiał". TVP o Grecie Thunberg. Agnieszka Pomaska komentuje
bDplJfQi
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(145)
healer
miesiąc temu
nowy,świetny zawód - "aktywista/aktywistka". Jak widać niekonieczne wykształcenie, pełnoletniość, doświadczenie. WYSTARCZY jak katarynka powtarzać banały czy to o ekologii, czy o "ociepleniu klimatu", czy o rasizmie, czy o "faszyźmie" i "antysemityzmie" czy o "dyskryminacji kobiet" czy o LGBT. Są ludzie którzy "aktywistów" finansują i można zrobić sobie z tego intratny sposób na życie....
dr Haus
miesiąc temu
A w jakiej sprawie to dziewczę protestuje? Tam chyba jest i aborcja i eutanazja więc RAJ...
adamo
miesiąc temu
no musi zarabiać a tu taka lipa
bDplJfQj
NEMO
miesiąc temu
To ona nie jest w kaftanie.Niech pojedzie na Grenlandie strajkować,kogo ona obchodzi
Co ty Greta?
miesiąc temu
Nie przejmuj się zakażeniami. Rób tak jak w Polsce. Twojsza sprawa najważniejsza.
Najnowsze komentarze (145)
Inny Andrzej
3 tyg. temu
Co znaczyłaby ta Greta, gdyby nie została wylansowana. Nie miejcie do niej pretensji, tylko do lewackich mediów.
shj
miesiąc temu
Gdzie to dziecko pracuje, że strajkuje?
ekolog
miesiąc temu
A Grecia jakich podpasek używa bo te jednorazowe rozkładają się minimum 100 lat a mogą i 1000 lat produkując metan, siarkowodór i dwutlenek węgla i itd.
olo
miesiąc temu
ale jak to? no co TY, nie rób tego, liczyliśmy, że w Polsce przyłączysz
moomin
miesiąc temu
jak słyszę aktywiści to mi sie coś w kichach przewraca , nie chce mi sie pracować , to zostanę aktywistą, za dobre pieniądze mogę zaprotestować przeciwko wszystkiemu i stworzyć dowolna ideologie , gdybym ja się wcześniej zorientował ,bo teraz to juz za stary jestem na aktywistę
V1v2456
miesiąc temu
"Przyjdą takie czasy, że ludzie będą szaleni a gdy zobaczą kogoś o zdrowych zmysłach powstaną przeciw niemu mówiąc: Jesteś szalony,bo nie jesteś do nas podobny"
Ble ble
miesiąc temu
Idze w końcu do szkoły? Nareszcie.
rom
miesiąc temu
A nie powinna od września chodzić do szkoły,cz strajkowanie stało się już jej zawodem ktoremu poświęci się aż do śmierci.
bDplJfQb
dziad
miesiąc temu
....jedni "żebrzą" zawodowo a inni są "działaczami - aktywistami"......skoro da się z tego "żyć", to uwzględniając niewielkie wymagania (wiedza, wykształcenie, znajomość zagadnienia a właściwie ich brak) może to być "praca' jak każda inna..... ps. zastanawiam się tylko .....co z emeryturą?!
zcb
miesiąc temu
Taka zagorzała przeciwniczka wszystkiego? to co ona teraz będzie robić?
ekoaktywista
miesiąc temu
Kto to jest aktywistka? Czy to nowa nazwa na terrorystkę? To coś jak ekolog. Kto to jest ekolog? Każdy jest ekologiem czy to zawód wykształcenie czy sponsoring banków?
Logik
miesiąc temu
Od kiedy to smarqle są światowymi guru?
gość21
miesiąc temu
Teraz Gretę zawieszą.
fifi
miesiąc temu
Nie rozumiem po co informujecie co to dziwne dziecko mówi lub robi. Szkoda czasu na czytanie tych bzdur.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić