o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
ESO
|

Greta Thunberg zawiesza strajki przed parlamentem Szwecji

145
Podziel się

Młoda aktywistka Greta Thunberg rezygnuje z protestów przed parlamentem z powodu wzrostu liczby zakażeń koronawirusem w Szwecji. "Sytuacja się pogarsza" - napisała aktywistka na Twitterze.

Greta Thunberg zawiesza strajki przed parlamentem Szwecji
Młoda aktywistka Greta Thunberg rezygnuje z protestów przed szwedzkim parlamentem z powodu wzrostu ilości zakażeń na Covid-19 w kraju. (Twitter.com)
bEqBedNN

W Szwecji odnotowano rekordową liczbę zakażeń koronawirusem - 3254 nowych przypadków w ciągu jednego dnia i 7 zgonów z powodu COVID-19. Nawet młoda aktywistka klimatyczna Greta Thunberg z powodu dużego wzrostu liczby zakażeń przenosi swoje regularne protesty, które do tej pory odbywały się przed parlamentem Szwecji, do sieci.

Sytuacja się pogarsza, dlatego wróciłem do #ClimateStrikeOnline - ogłosiła młoda aktywistka na Twitterze.
bEqBedNP

Szwecja, która unika wprowadzania obostrzeń w trakcie pandemii, zarejestrowała rekordową liczbę 3254 nowych przypadków koronawirusa i 7 zgonów z powodu COVID-19 w ciągu jednego dnia.

W marcu, gdy do Europy dotarł koronawirus, Greta Thunberg wzywała aktywistów klimatycznych do protestów w internecie. We wrześniu młoda szwedka wróciła jednak ze strajkami pod parlament. Teraz z powodu drugiej fali zachorowań na COVID-19 ponownie swoje działania przenosi do sieci.

Bądźcie bezpieczni, dbajcie o siebie nawzajem - apeluje w mediach społęcznościowch Greta Thunberg.
bEqBedNV

Władze zalecają obecnie mieszkańcom Sztokholmu, a także mieszkańcom południowej Szwecji ograniczanie kontaktów między ludźmi i unikanie zamkniętych przestrzeni. Wciąż jednak szwedzki rząd nie wprowadza poważniejszych obostrzeń.

Tymczasem w ostatnich tygodniach epidemia nabiera tempa w Szwecji. Druga fala nie przyszła jednak tak szybko jak w większości krajów europejskich i nie przyniosła tak dramatycznej liczby odnotowanych zachorowań jak np. we Francji.

Zaczynamy zbliżać się do takiego pułapu, ile może obsłużyć system opieki zdrowotnej. Razem, podobnie jak wiosną, możemy obniżyć tę krzywą i uniknąć obciążenia opieki zdrowotnej - powiedział na konferencji prasowej główny epidemiolog szwedzki Anders Tegnell.
bEqBedNW
Zobacz także: "Wyjątkowo obrzydliwy materiał". TVP o Grecie Thunberg. Agnieszka Pomaska komentuje
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEqBedOq
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(145)
Inny Andrzej
9 miesięcy temu
Co znaczyłaby ta Greta, gdyby nie została wylansowana. Nie miejcie do niej pretensji, tylko do lewackich mediów.
shj
9 miesięcy temu
Gdzie to dziecko pracuje, że strajkuje?
ekolog
9 miesięcy temu
A Grecia jakich podpasek używa bo te jednorazowe rozkładają się minimum 100 lat a mogą i 1000 lat produkując metan, siarkowodór i dwutlenek węgla i itd.
bEqBedOr
olo
9 miesięcy temu
ale jak to? no co TY, nie rób tego, liczyliśmy, że w Polsce przyłączysz
moomin
9 miesięcy temu
jak słyszę aktywiści to mi sie coś w kichach przewraca , nie chce mi sie pracować , to zostanę aktywistą, za dobre pieniądze mogę zaprotestować przeciwko wszystkiemu i stworzyć dowolna ideologie , gdybym ja się wcześniej zorientował ,bo teraz to juz za stary jestem na aktywistę
V1v2456
9 miesięcy temu
"Przyjdą takie czasy, że ludzie będą szaleni a gdy zobaczą kogoś o zdrowych zmysłach powstaną przeciw niemu mówiąc: Jesteś szalony,bo nie jesteś do nas podobny"
Ble ble
9 miesięcy temu
Idze w końcu do szkoły? Nareszcie.
rom
9 miesięcy temu
A nie powinna od września chodzić do szkoły,cz strajkowanie stało się już jej zawodem ktoremu poświęci się aż do śmierci.
dziad
9 miesięcy temu
....jedni "żebrzą" zawodowo a inni są "działaczami - aktywistami"......skoro da się z tego "żyć", to uwzględniając niewielkie wymagania (wiedza, wykształcenie, znajomość zagadnienia a właściwie ich brak) może to być "praca' jak każda inna..... ps. zastanawiam się tylko .....co z emeryturą?!
zcb
9 miesięcy temu
Taka zagorzała przeciwniczka wszystkiego? to co ona teraz będzie robić?
ekoaktywista
9 miesięcy temu
Kto to jest aktywistka? Czy to nowa nazwa na terrorystkę? To coś jak ekolog. Kto to jest ekolog? Każdy jest ekologiem czy to zawód wykształcenie czy sponsoring banków?
Logik
9 miesięcy temu
Od kiedy to smarqle są światowymi guru?
gość21
9 miesięcy temu
Teraz Gretę zawieszą.
bEqBedOj
fifi
9 miesięcy temu
Nie rozumiem po co informujecie co to dziwne dziecko mówi lub robi. Szkoda czasu na czytanie tych bzdur.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić