Groził, że popełni przestępstwo w Święto Niepodległości. Policja szybko go namierzyła

86

To, co piszemy w Internecie, nigdy nie zostaje jedynie w sieci. Przekonał się o tym autor wpisu na jednym z portali społecznościowych, który sugerował że 11 listopada popełni jakieś przestępstwo. O tym, czy jego groźba była realna, na szczęście się nie przekonamy. Mężczyznę namierzyła policja.

Groził, że popełni przestępstwo w Święto Niepodległości. Policja szybko go namierzyła
Mężczyzna nie zrealizował swojej groźby (KWP w Łodzi, Wikimedia Commons)

Mundurowi zatrzymali 40-letniego mężczyznę z Łodzi. I chociaż nie są znane szczegóły tej sprawy to, nawet jeśli był to głupi kawał, jego autor zapamięta go na długo.

Po jednym z internetowych wpisów, z którego wynikało, że zachodzi obawa popełnienia poważnego przestępstwa podczas uroczystości Narodowego Święta Niepodległości, zatrzymano 40-letniego mężczyznę — przekazała kom. Edyta Machnik z biura prasowego KWP w Łodzi.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: WP News wydanie 10.11, godzina 16:50

Internet jest na bieżąco monitorowany

Takie święto, jak 11 listopada, to czas wzmożonej aktywności wszystkich służb. Nie tylko na ulicach polskich miast, ale także w sieci. I to właśnie podczas monitorowania treści internetowych, które dotyczyły obchodów Narodowego Święta Niepodległości, funkcjonariusze namierzyli wpis, którego treść była co najmniej niepokojąca.

Ten post miał charakter pogróżki i zapowiedzi popełnienia przestępstwa podczas obchodów święta 11-listopada - opisywała kom. Machnik.

Jak dodaje policjantka, autor wpisu miał deklarować, że dopuści się czegoś, co ma mieć znamiona czynu zabronionego. We wpisie pojawiła się też sugestia, że stanie się to podczas obchodów Święta Niepodległości 11 listopada.

Wspólne działania policjantów Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej w Łodzi oraz Wydziału do walki z Terrorem Kryminalnym i Zabójstw Komendy Stołecznej Policji zakończyły się zatrzymaniem w Łodzi 40-letniego mężczyzny - poinformowała kom. Machnik.

Policja nie zdradza innych szczegółów w tej sprawie. Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony na komisariat.

Autor: EWS
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić