Grzybiarze zbulwersowani podręcznikiem. "Tego uczą nasze dzieci"

19

"Ktoś pewnie nie ma pojęcia o grzybach, a bierze się za tworzenie podręczników" - pieklą się grzybiarze. To reakcja na to, jak jedna z internautek na grupie skupiającej fanów grzybobrania zaprezentowała fragment z podręcznika do przyrody dla czwartoklasistów. Na zdjęciu w książce zamiast maślaka zwyczajnego znalazł się podgrzybek brunatny.

Grzybiarze zbulwersowani podręcznikiem. "Tego uczą nasze dzieci"
w sieci pokazała fragment podręcznika dla dzieci (Adobe Stock, Facebook)

Zdjęcie z podręcznika do przyrody dla czwartoklasistów wywołało spore poruszenie na grupie skupiającej grzybiarzy. Udostępniła je jedna z użytkowniczek forum, gdzie znawcy i fani grzybobrania wymieniają się informacjami.

Uczą dzieci grzybów, książka do przyrody klasa 4 - napisała wymownie załączając pod wpisem zdjęciem podręcznika, gdzie zamiast maślaka, który dzieciom chcieli zaprezentować autorzy podręcznika widniała fotografia podgrzybka brunatnego.

Taka indolencja ze strony autorów podręcznika szkolnego odpowiedzialnych za edukacje najmłodszych na dobre rozjuszyła grzybiarzy. Uwag pod adresem autorów nie szczędzili pod postem.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Grzyby w listopadzie. Zobacz, co można znaleźć w lesie
Tylko tyle błędów? Podgrzyb brunatny zamiast maślaka? To i tak nieźle, jak ktoś pewnie nie ma pojęcia o grzybach, a bierze się za tworzenie podręczników - ironizuje jeden z komentujących.

Pod postem autorka zamieszcza całą stronę z podręcznika, a grzybiarze znający temat nie mają dla jej autorów żadnej litości. Punktują zdjęcie po zdjęciu dopatrując się na nim coraz to nowszych błędów.

Okazuje się, że oprócz maślaka, nieprawdziwe informacje znaleźć można w opisie pieprznika jadalnego. "Napisali, ze ma blaszki, a przecież każdy wie, ze on ich nie ma" - denerwują się pod postem eksperci.

Nie pierwszy błąd w podręczniku, ale jest też duża niewiedza nauczycieli niestety. - komentuje ktoś z grupy, a inny żartuje, ze: "to pewnie Czarnek napisał nowy atlas grzybów".

Autor: BBI
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić