Gwałcił nastolatki. "Krystek" wyjdzie na wolność?

62

44-letni Krystian W., nazwany przez media "łowcą nastolatek" 21 listopada kończy odsiadkę za gwałt na nastolatce. Drugi wyrok – za kontakt o charakterze seksualnym z nieletnimi – wciąż nie jest prawomocny.

Gwałcił nastolatki. "Krystek" wyjdzie na wolność?
Krystian W. ps. "Krystek" (PAP)

"Krystkowi" w tej sprawie zarzuca się 60 przestępstw, w tym 40 dotyczących czynów seksualnych. Sąd nie zgodził się na areszt tymczasowy - jego zdaniem "izolacyjny środek zapobiegawczy nie może zastępować wykonania ewentualnej kary".

Prokurator, wiedząc, że kara orzeczona w innej sprawie się kończy, widział potrzebę zabezpieczenia toku postępowania, które toczy się przed sądem i dlatego też wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztu wobec oskarżonego przedstawił na rozprawie 13 października. Prokurator wskazał ze zachodzi tu obawa matactwa oraz, że oskarżonemu grozi surowa kara – wyjaśniła "Dziennikowi Wschodniemu" Grażyna Wawryniuk z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

Mężczyzna pochodzi z Sopotu. 44-latek, oprócz wykorzystywania nastolatek i młodych kobiet, dopuszczał się również oszustw.

W środę sąd weźmie pod lupę kolejny wniosek prokuratury. Jeśli go odrzuci - Krystian W. będzie miał prawo wyjść na wolność.

Autor: KLS
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić