o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
ESO
|

Gwałtu nie było, bo nie krzyczała. Absurdalny wyrok sądu w Polsce

237
Podziel się

Absurdalny wyrok wydał sąd we Wrocławiu. Za gwałt na 14-latce sąd skazał pedofila na rok więzienia w zawieszeniu. "Czternastolatka nie została zgwałcona, bo nie krzyczała, kiedy 26-letni mężczyzna dobierał się do niej"- tak miał tłumaczyć wrocławski Sąd Apelacyjny.

Gwałtu nie było, bo nie krzyczała. Absurdalny wyrok sądu w Polsce
Zdjęcie ilustracyjne. (Pixabay)
bDmXGIJN

Do gwałtu doszło pod koniec grudnia 2016 roku we Wrocławiu. 14-latka przyjechała do rodziny na święta Bożego Narodzenia. W mieszkaniu kuzynów były też inne osoby z dalszej rodziny. Miejsca do spania nie wystarczało, dlatego goście kładli się w kilka osób na jednym łóżku. Dziewczynka spała z kuzynostwem, ale było jej zbyt niewygodnie, więc położyła się do łóżka, w którym miał spać inny jej daleki krewny. Był nim skazany, który 26 grudnia poszedł na dyskotekę i wrócił pijany około 3 w nocy.

Po jakimś czasie mężczyzna położył się na dziewczynkę, zaczął całować i rozbierać. Sąd Okręgowy skazując go za gwałt stwierdził, że dziewczyna odpychała go i próbowała się odsuwać. Płakała i mówiła, że tego nie chce, ale mężczyzna nie przestawał. Dopiero po kilku miesiącach dziecko powiedziało mamie co się stało. Zawiadomiona została policja i wszczęto śledztwo.

bDmXGIJP

Prokuratura Wrocław Śródmieście oskarżyła mężczyznę o współżycie z nieletnią, nie dopatrzyła się jednak gwałtu, choć seks z nieletnim, który ma mniej niż 15 lat to przestępstwo.

Sąd rejonowy, do którego trafił akt oskarżenia, przekazał sprawę sądowi okręgowemu. Tutaj wątpliwości już nie było. Czyn mężczyzny uznano za gwałt.

Nie krzyczała więc nie było gwałtu

26-latek nie przyznawał się do gwałtu. Jednym z dowodów była rozmowa mężczyzny z dziewczynką przez internetowy komunikator i jego przeprosiny. Ale oskarżony twierdził, że to nie on pisał. Obrona sprawcy w apelacji domagała się uniewinnienia albo uchylenia wyroku skazującego i powtórzenia procesu. Sąd Apelacyjny zmienił jednak wyrok.

bDmXGIJV
Sąd ocenił, że nie było gwałtu, bo moja klientka nie krzyczała a to znaczy, że sprawca nie używał przemocy. Poza tym sąd zwrócił uwagę, że sama położyła się do niego do łóżka. A przecież gwałt jest zawsze kiedy jedna ze stron nie wyraża zgody na współżycie. A z relacji pokrzywdzonej wynika jasno, że nie chciała i odpychała sprawcę. Ona i jej matka bardzo to wszytko przeżywają. - mówi pełnomocniczka pokrzywdzonej mecenas Justyna Beni

Jak donosi "Gazeta Wrocławska" rzeczniczka Sądu Apelacyjnego sędzia Małgorzata Lamparska powiedziała, że sąd zmienił kwalifikację czynu z gwałtu na współżycie z nieletnim i zdecydował się na nadzwyczajne złagodzenie kary.

Argumenty za nadzwyczajnym złagodzeniem kary? Pierwszy to złożenie zawiadomienia przez pokrzywdzoną po kilku miesiącach od zdarzenia i fakt, że kilka dni po dacie przestępstwa ofiara skończyła 15 lat. Współżycie z taką osobą (oczywiście dobrowolne) nie jest przestępstwem.

bDmXGIJW
Zobacz także: Gwałt na nieletniej pacjentce. "Niestety taki mamy stan"
bDmXGIKq
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(237)
piko
2 miesiące temu
Sędzio, który wydałeś ten wyrok, z całego serca życzę ci wszystkiego najgorszego!
ojjj
2 miesiące temu
Ci sedziowie, to chyba na glowe upadli. Nie krzyczala, to nie bylo gwaltu. Czasami strach tak opanuje czlowieka,ze nie moze wydobyc slowa. Ona miala 14 lat to w/g prawa nieletnia i gwalciciel powinien byc skazany.
Fredoll
2 miesiące temu
Dawno o tym mówiłem , aby te pseudo sądy batem pogonić . Są Nam niepotrzebne, szkodliwe,opresyjne. Hej.
bDmXGIKr
t56
2 miesiące temu
widocznie sędzia też "lubi" nieletnie!? A może to jakiś znajomy sędziego?
Gallows
2 miesiące temu
Gdyby tak temu sędziemu dziecko zgwałcili. Też wydałby taki wyrok. Nie sądzę. Ale że to nie jego to ma to gdzieś. Sędzio lecz się psychicznie. Gdyby ofiara miała nóż na gardle i groźbę od sprawcy nie krzycz bo cię zabiję. To też nie było by gwałtu bo ofiara ze strachu by nie krzyczała. Brak słów.
Najnowsze komentarze (237)
Rezystor
2 miesiące temu
Racja, dlaczego się nie darła? 14latka wychowana na internecie doskonale wiedziała, co się dzieje. To nie kilkulatek, który nie sprzeciwi się dorosłemu. Na mój gust to szczeniara dobrze wiedziała co robi i po fakcie doiła go z kasy, a jak już nie chciał, to się zemściła oskarżając o gwałt
07 zgłosił
2 miesiące temu
A skąd wiecie co ta 14-stka sobą reprezentuje? Mało przykładów co potrafią? Przejedzcie się tramwajem z 14-kami po dyskotece
Mleko
2 miesiące temu
Najwyższa pora wymienić skład sędziów w tym kraju . W 2019 roku skazali staruszka za degustację śliwki w czekoladzie uzasadniając to szkodliwością czynu . Widać spanie z dziećmi jest uzasadnione troską o odrobinę normalności . Brzydzę się wymiarem sprawiedliwości który niewiele ma z nim wspólnego. Żenada !
normalny
2 miesiące temu
Ciekawe kto z komentujących czytał akta sprawy, zapoznawał się z protokołami przesłuchań świadków etc. NIKT. Do sądzenia jednak każdy jest chętny. Na podstawie kilku słów pełnomocnika nikt z nas nie ma możliwości stwierdzenia czy wyrok był prawidłowy, czy nie...
ilona
2 miesiące temu
tego sędziego trzeba przebadać psychiatrycznie czy podczas pełnienia funkcji przez lata nie doszło u niego do skrzywienia psychicznego . Nawet pośród bąków są zbączenia . Sędzia też człowiek i ulega pokusom fantazjom wypaczeniom to żaden Bóg jak sami to sobie przypisują
Ania
2 miesiące temu
Dziewczyna jest winna. Winna głupoty - bo weszła chłopu dobrowolnie do łózka, a jak zaczął się dobierać, to wstydziła się wrzeszczeć z całych sił i obudzić resztę by ją ktoś uratował. Więc jest winna głupoty - ale nie gwałtu. Gwałtu jest winien tylko sprawca. Za głupotę nie ma paragrafów a za gwałt są i powinny być egzekwowane.
Kik
2 miesiące temu
Nie rozumiem ?! Kazdy wyrok powinien byc publikowamy I imieni nazwiskiem sedziego !! A drugie dla porownania wyruch.....c sedziego przed zeby mial porownanie
dzieckowemgle
2 miesiące temu
Co Pan Generalny Prokurator na to ?To może rozliczać takiego jak w Teksasie?
bDmXGIKj
Cyk
2 miesiące temu
Na jakiej podstawie ktokolwiek twierdzi, że to był gwałt?
azaz
2 miesiące temu
Sama weszła mu do łóżka, a gdyby krzyknęła to pobudziła by rodzinę i gwałtu by nie było. Nie dajmy się zwariować, Sąd ma rację.
zibi
2 miesiące temu
Ten wyrok to ogromny skandal.Życzę sędziemu, by jego córka została zgwałcona, a sąd wydał taki wyrok.
waw
2 miesiące temu
Rzuca się pijany nocą na niemal dwa razy młodsze od siebie niemal dziecko - i pozostaje praktycznie bezkarny. Dzięki sądowi. Bo m.in. "prawie to 15 lat jednak miała".
Mono
2 miesiące temu
Powinni ujawnić dane sędziego. Ludzie mają prawo wiedzieć.
Icchak
2 miesiące temu
Wspaniała wiadomość! Elgebete musi dominować!
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić