Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 

Hiszpania zapowiada otwarcie granic. Kiedy ono nastąpi?

5

Rząd Hiszpanii podjął decyzję odnośnie otwarcia granicy lądowej. Zapowiedziano, kiedy nastąpi zniesienie ograniczeń przemieszczania się między Francją i Portugalią. Czy nadal będzie obowiązywała 14-dniowa kwarantanna?

Rząd Hiszpanii zapowiedział, kiedy zostaną otwarte granice lądowe
Rząd Hiszpanii zapowiedział, kiedy zostaną otwarte granice lądowe (Getty Images)

Hiszpania zamknęła granice lądowe 12 marca 2020 roku. Przyczyną była pandemia COVID-19 – rząd starał się ograniczyć możliwość rozprzestrzeniania się koronawirusa poprzez kontakt z przyjezdnymi zza granicy.

Kiedy Hiszpania otwiera granice lądowe?

Jak podaje "Prensa Latina", otwarcie granicy lądowej z Portugalią i Francją nastąpi 22 czerwca. Reyes Maroto, hiszpański minister przemysłu, handlu i turystyki potwierdził, że nastąpi również zniesienie ograniczeń w ruchu obywateli oraz pojazdów z tych państw.

Dotychczas zagranicznych turystów obowiązywała 14-dniowa kwarantanna. Jednak od 22 czerwca ta zasada zostanie zniesiona.

Reyes Maroto poinformował, że kraj przygotowuje się do przyjęcia gości z Europy. Będzie to stanowiło pierwszy krok w kierunku ponownego uruchomienia turystyki. Otwarcie granicy lądowej z Francją i Portugalią ma poprzedzać planowane otwarcie się Hiszpanii na turystykę międzynarodową.

Zobacz także: Zobacz też: Odmrażanie gospodarki. Wiceminister mówi, kiedy poznamy plan otwierania granic
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić