o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
MDO
|

Hulajnogi elektryczne. Od 20 maja nowe przepisy. Sprawdź, co się zmieni

65
Podziel się

20 maja wejdzie w życie ustawa regulująca status prawny hulajnóg elektrycznych i urządzeń transportu osobistego. Za złamanie przepisów będą grozić mandaty sięgające nawet 500 złotych!

Hulajnogi elektryczne. Od 20 maja nowe przepisy. Sprawdź, co się zmieni
Hulajnoga elektryczna (Getty Images)
bEheIWpx

Kierujący hulajnogą elektryczną będzie mógł korzystać głównie z drogi lub pasa ruchu dla rowerów. Maksymalna prędkość to 20 km/h.

W przypadku braku drogi i pasa ruchu dla rowerów kierujący hulajnogą elektryczną będzie mógł skorzystać z jezdni, po której ruch pojazdów jest dozwolony z prędkością nie większą niż 30 km/h. Także i tam nie wolno mu jednak przekroczyć 20 km/h.

bEheIWpz

Hulajnogą wyjątkowo będzie można się też poruszać chodnikiem lub drogą dla pieszych. Tutaj obowiązuje jednak nakaz zachowania szczególnej ostrożności i prędkości zbliżonej do prędkości pieszego. Pierwszeństwo mają piesi.

Ci, którzy nie ukończyli 18 lat, muszą posiadać kartę rowerową lub prawo jazdy kat. AM, A1, B1 lub T. Dzieci w wieku do 10 lat mogą jeździć hulajnogą elektryczną wyłącznie w strefie zamieszkania, pod opieką osoby dorosłej.

bEheIWpF

Nowe przepisy dot. hulajnóg. Uwaga na mandaty!

Za niedostosowanie się do przepisów grożą oczywiście mandaty. Najwyższy - od 300 do 500 złotych - będzie można dostać za jazdę pod wpływem alkoholu lub podobnie działającego środka.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEheIWqa
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(65)
Fru24
4 tyg. temu
Pis traci mój głos jeszcze mam łańcuch załóżcie głosuje na Hołownie.
abcd
miesiąc temu
hulajnogi na ulicy. to sie nie moze skonczyc dobrze
lolek
miesiąc temu
Pomysł jazdy rowerami,hulajnogami i innymi wynalazkami po chodnikach to pomysł poronionego dekla.Jest ulica i były karty rowerowe motorowerowe i każdy umiał jeździć wystawiać rękę itd.A teraz nikt nie zna podstawowych przepisów booo...Bo już nie trzeba wszystko musi kierowca umieć samochodu czy motocykla.
bEheIWqb
Yarec
miesiąc temu
"Hulajnogistów" - prondem ich, prondem!
Klara
miesiąc temu
Hulajnogi precz z chodników!!!!
errer
miesiąc temu
a kiedy kary dla rowerzystów za jazdę po chodnikach.
poti
miesiąc temu
oczywiście błędy w artykule. Nie 20km/h ale 25 km/h.
Extern
miesiąc temu
Niezbyt życiowe te zasady, a jako takie najprawdopodobniej będą łamane. Tego typu pojazdy elektryczne na skutek konieczności ograniczenia użycia samochodów spalinowych to przyszłość komunikacji w miastach. Powinno się przepisami ułatwiać ich użycie żeby ludzie samodzielnie rezygnowali z samochodów spalinowych na ich korzyść, a nie utrudniać jak właśnie zrobiono.
Ogieńnaproch
miesiąc temu
Dopiero co smark zjechał z chodnika na środek drogi i nawet w tył nie spojrzał. Dobrze, że nie zrobił tego kilka sekund później, bo bym nie wyhamował.
Polon
miesiąc temu
Hulajnogą wyjątkowo będzie można się też poruszać chodnikiem lub drogą dla pieszych.I JUŻ FURTECZKA ZOSTAWIONA , CZYLI BEZ ZMIAN.
martwy przepi...
miesiąc temu
Będą fotoradary na ścieżkach rowerowych, czy też miśki z suszarkami będą się czaić na piratów hulajnogowych pędzących +20 km/h ?
asd
miesiąc temu
chodniki od zawsze są dla PIESZYCH !!i niech tak pozostanie
Wiki
miesiąc temu
Mnie dzieciak na zwykłej hulqjnodze jadący chodnikiem o mały włos byłby wjechał w nogi. Nie wyobrażam sobie hulajnogi elektrycznej.
bEheIWpT
piechur
miesiąc temu
hulajnogi i rowery precz z chodników
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić