Na wodzie unosiło się pudełko. W środku była dziewczynka

34

Gullu Chaudhary przechodził koło rzeki Ganges, gdy usłyszał dziecięcy płacz. Okazało się, że dźwięk dochodził z unoszącego się na wodzie pudełka. Kiedy zajrzał do środka, odkrył, że znajduje się tam żywy noworodek. Zdarzenie wstrząsnęło Indiami.

Na wodzie unosiło się pudełko. W środku była dziewczynka
W unoszącym się na rzece pudełku znajdował się noworodek. To prawdziwy cud, że udało mu się przeżyć

Do odnalezienia porzuconego noworodka doszło w stanie Uttar Pradesh w północnej części Indii. W chwili odnalezienia dziewczynka była owinięta czerwonym szalem. Pudełko, w którym ją umieszczono, zdobiły podobizny indyjskich bóstw.

Porzucony noworodek znaleziony w pudełku. W Indiach ruszyło śledztwo

Według ustaleń BBC, przy dziewczynce odnaleziono horoskop, w którym podano datę oraz godzinę jej narodzin. Poinformowano również, że noworodek otrzymał imię Ganga, które w języku hindi oznacza właśnie "Ganges".

Jak relacjonował Gullu Chaudhary, mimo że krzyk dziecka był głośny, nikt z przechodniów nie wydawał się zaniepokojony. On sam postanowił jednak upewnić się, co się dzieje z płaczącym maluchem i tak trafił na pudełko z szokującą zawartością.

Pospieszyłem, aby [odnalezioną dziewczynkę – przyp. red.] ratować. Znalazłem ją, gdy tylko otworzyłem drewnianą skrzynkę – relacjonował Gullu Chaudhary (BBC).

Gullu Chaudhary postanowił zabrać dziecko do domu, skąd poinformował o zdarzeniu policję. Funkcjonariusze przekazali porzuconą dziewczynkę urzędnikom ds. opieki nad dziećmi, którzy przewieźli ją do szpitala.

Na temat zdarzenia zabrał głos sam Yogi Adityanath. Indyjski minister zapowiedział, że Gullu Chaudhary zostanie hojnie wynagrodzony za swoje zachowanie i uratowanie dziecku życia. Chaudhary może liczyć m.in. na nowy dom.

Dał ludzkości niezrównany przykład – uzasadnił Yogi Adityanath (BBC).

Indie znajdują się w czołówce państw, które nie przestrzegają praw kobiet. Są one często dyskryminowane w życiu społecznym, szczególnie w ubogich społecznościach, gdzie dziewczynkę uważa się za obciążenie finansowe dla rodziców. Regularnie dochodzi również do porzucania noworodków płci żeńskiej wkrótce po narodzinach.

Zobacz także: Zobacz też: Uwięziony noworodek. Akcja w Meksyku
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić