Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Natalia Bogucka
|
aktualizacja

Inowrocław. Matce zmarłej dziewczynki postawiono zarzuty

11
Podziel się:

Postawiono zarzuty matce miesięcznej dziewczynki, która zmarła w poniedziałek w Inowrocławiu. 44-latka w momencie zatrzymania była pijana.

Inowrocław. Matce zmarłej dziewczynki postawiono zarzuty
Dramat w Inowrocławiu (Pixabay)

Do tragedii doszło w poniedziałek rano. 44-letnia kobieta znajdująca się pod wpływem alkoholu poinformowała, że jej 27-dniowa córeczka nie żyje.

Rodzice dziewczynki zostali zatrzymani do wyjaśnienia. Matka miała w chwili zatrzymania 1 promil alkoholu w wydychanym powietrzu, a ojciec 0,6 promila.

Przeprowadzono sekcję zwłok noworodka i przesłuchano rodziców. Ze wstępnych ustaleń śledczych wynika, że 44-latka, będąc w stanie nietrzeźwości, wyjęła śpiące dziecko z łóżeczka i położyła do swojego łóżka.

W następstwie czego dziecko się poddusiło. Musimy jednak w tej sprawie poczekać na ostateczne wyniki sekcji zwłok, gdyż do tej pory możemy bazować jedynie na przekazie ustnym biegłego. W takich sprawach trzeba nieco cierpliwości, gdyż przesądzające będą wyniki badań histopatologicznych - powiedziała PAP rzecznik prasowa Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy Agnieszka Adamska-Okońska.

Matce zmarłej dziewczynki postawiono zarzuty

Matka usłyszała zarzut narażenia dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia, za co grozi jej do 5 lat więzienia. Objęto ją dozorem policji. Kobieta złożyła bardzo emocjonalne wyjaśnienia.

Powiedziała, że nie chciała śmierci dziecka. Gdy kobieta zorientowała się, że córeczka nie oddycha, zaalarmowała sąsiadkę. Ta najprawdopodobniej powiadomiła służby - wyjaśniła Adamska-Okońska.

Rodzina była znana pracownikom MOPS-u w Inowrocławiu, ale nie z powodu problemów rodzinnych, awantur czy przemocy. Jednocześnie dziecko nie miało na ciele żadnych śladów, które mogłyby wskazywać na przemoc.

Zobacz także: Kości dziecka neandertalczyków. Zaskakujące odkrycie

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(11)
Inya
2 lata temu
I co nie lepsza aborcja zawczau?
emeryt
2 lata temu
nie mieści sie normalnemu w głowie,a jeżeli tu piszecie o bonach ,wszystko idzie obejść
Antypis
2 lata temu
Hahaha święta rodzina wg PiS
Dora
2 lata temu
Myślę, że nie powinna brać dziecka do łóżka pod wpływem. Może nie wiedziała, że to zagraża maluchowi. Straszne. Ale niestety dużo osób chleje i nie tylko patologicznych rodzin. Dlatego nie rozumiem takich głupich komentarzy. Mogła przecież karmić butelką. A gdzie był ojciec? Wielka tragedia dla kobiety. Biedne dzieciątko
Cedr
2 lata temu
Żłobek i przedszkola darmowe. Nic do ręki.!!!!
emi
2 lata temu
Efekt 500 plus,niestety...
Karol
2 lata temu
nie zazdroszczę prawnikom, może wzięła je do łóżka z premedytacją a może po miłości, ze szczęścia i po szczęśliwym seksie zasnęli i to był 100% wypadek,? ja to zasypiałem jak zabity po w)w okolicznościach, kobiety podobno mają inaczej ale chyba są spore wyjątki
Dres
2 lata temu
Szkoda dziecka to ogromna tragedia. Tragedią jest też promocja w komentarzach erotycznych stron.
salomon
2 lata temu
czyli miała teologiczne 10 miesięcy.
ewfwe
2 lata temu
Wszelkie MOPSy, zapomogi, jałmużny, 500+ powinny być wydawane w formie karty płatniczej. Przy płatności na alkohol i inne fanaberie odmowa płatności i blokada karty, natomiast instytucja przydzielająca blokuje możliwośc ubiegania się o świadczenie na rok.
Ewa
2 lata temu
Z Mopsu do Alkohole 24. Kończy się tragedią dziecka. Pąństwo wspiera takich ludzi dając im pomoc bez kontroli.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić