o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
ESO
|

Iran. Córka dokonała egzekucji własnej matki

52
Podziel się

Irańska kobieta została powieszona przez własną córkę na mocy prawa zemsty "oko za oko" obowiązującego w Iranie. Maryam Karimi 13 lat temu zabiła swojego męża, który się nad nią znęcał i nie zgadzał się na rozwód.

Iran. Córka dokonała egzekucji własnej matki
(Flickr)
bEEIKqWd

Po 13 latach spędzonych w więzieniu dokonano egzekucji Maryam Karimi. Kobieta została powieszona po tym jak 13 lat temu z pomocą swojego ojca zabiła męża, który znęcał się nad nią i nie zgadzał się na rozwód. Kobieta została powieszona w Rasht Central Prison w Iranie. Według doniesień irańska kobieta została stracona przez własną córkę na mocy barbarzyńskich przepisów o karze śmierci.

Maryam Karimi i jej ojciec Ebrahim 13 lat temu zabili jej męża. Władze aresztowały ją i oskarżyły o "morderstwo z premedytacją". Kobieta przebywała w więzieniu do czasu egzekucji. Córka Maryam, która miała 6 lat, kiedy zabito jej ojca brała udział w egzekucji po tym, jak miała odmówić przebaczenia matce - donosi Iran International TV.

bEEIKqWf

Ze względu na prawo w Iranie oparte na szariacie Maryam Karimi została oskarżona o tzw. "zemstę w naturze", która w Iranie znana jest jako "Qisas" co w Islamie oznacza odwet, polegający na wyrządzeniu takiej samej lub podobnej krzywdy, jaką sprawca wyrządził ofierze, w myśl zasady "oko za oko, ząb za ząb".

Qisas wymaga, aby najbliżsi krewni ofiary byli obecni przy egzekucji oraz są oni aktywnie zachęcani do samodzielnego jej przeprowadzenia.

Córka Karimi od czasu zabójstwa jej ojca była pod opieką rodziny z jego strony. Przez ostatnie 13 lat mówiono jej, że obydwoje jej rodzice nie żyją. Jedak na kilka tygodni przed egzekucją powiedzieli jej prawdę, aby przygotować ją psychicznie.

bEEIKqWl
Zgodnie z prawem Republiki Islamskiej, dziewczyna, której ojciec został zamordowany, gdy była dzieckiem, była katem własnej matki. Republika Islamska jest dziś głównym propagatorem przemocy w społeczeństwie irańskim - mówi aktywista na rzecz praw człowieka w Iranie Mahmood Amiry-Moghaddam.

Jak donoszą media, po egzekucji ojciec kobiety Ebrahim, został przywieziony przez władze do więzienia, aby zobaczył jak umarła jego córka. Z nieznanych powodów on nie został skazany za śmierć za współudział w morderstwie.

Cztery dekady prania mózgu w szkołach, ekstremalne kary w irańskim społeczeństwie i patriarchalny reżim oznaczają, że córka Maryam została wychowana, aby upewnić się, że egzekucja jej matki była zwycięstwem mężczyzny, czy to dla jej ojca, czy dla opresyjnego reżimu - mówi aktywistka i dziennikarka Iran International TV, Aram Bolandpaz.
Qisas jest nieludzki, dziki i okrutny, bez względu na to, gdzie obowiązuje - dodaje dziennikarka.
bEEIKqWm

Jak donosi telewizja "Iran International" w 2019 roku wykonano 225 egzekucji w ramach Qisas.

Zobacz także: Pojmali ich i zamordowali. Makabryczne ustalenia naukowców ws. masowego grobu
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEEIKqWG
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(52)
Recydywista
6 miesięcy temu
Tylko takie ostre kary, działające na wyobraźnię mogą ostudzić potencjalnych morderców. Publiczne egzekucje popieram !!!
Leosia
6 miesięcy temu
Skoro "oko za oko..." to powinno się pozwolić tej kobiecie znęcać i maltretować własnego męża..
Hania
6 miesięcy temu
Dla mnie to jest tragedia. Ja jestem wdzięczna losowi, że udało mi się rozstać z moim mężem tyranem. Ale gdyby nie Detektyw Skrzypek to chyba nigdy by mi się nie udało.
bEEIKqWH
jak w Polsce!
6 miesięcy temu
Ależ by się to szybko w Polsce PRZYJĘŁO!!! :D :D :D
Profesor
6 miesięcy temu
Zacofany kraj
Rozgoryczony
6 miesięcy temu
Przypuszczam że o wiele bardziej nieludzkie, dzikie i okrutne, jest poczucie bezkarności panujące w naszym państwie. Gdy oglądam "Państwo w Państwie", to zaczynam rozumieć przyczyny "sprawiedliwości" w Iranie.
Siwyjon
6 miesięcy temu
RELIGIA POKOJU
sdfsdfd
6 miesięcy temu
nie cackaja sie i dobrze. u nas by byla za psychiczna wzieta i po pol roku szpitala wyleczona
aniok
6 miesięcy temu
Dzień bez plucia na Iran dniem straconym. Ale jakoś tę inwazję przygotować trzeba.
Internauta
6 miesięcy temu
Nigdy i ani przez chwile nie zapominajmy, ze te sama prawa beda w przyszlsoci obowiazywac w EUROPIE a wiec i w Polsce jako, ze Europa otwiera sie na INWAZJE tzw. Uchodzcow a w rzeczywistosci to MISJONARZY jacy maja religijny NAKAZ nawrocenia Europejczykow jakich uznaja za POGAN i OKUPANTOW ich Ziemii. Nie zapominajmy tez ze Grupa kilka Prezydentow miast w Polsce a wiec zmarly Prezydent Gdanska, , Prezydent Poznania i Breslau zwanego Wroclawiem, wyrazali gotowosc przyjmwoania tzw. UCHODZCOW z cywilizacji muzulmanskich , ktorzy byli dla nich Wazneijsi niz miliony Polakow wegetujacych na Prpowincji w Polsce bez szans na poprawe swej nedznej egzystencji. Nie wolno nam tez zapominac o tym KTO doprowadzil do takiej ,, ROZWALIJUCHI,,w swiecie Muzulamskim , wywolujac rewolty i wojny domowe skutkujace chaosem i Ucieczka milionow Uchodzcow na Europe gdyz USA ich nie przyjmuje za nadto. Nie zapominajmy a zawsze pamietajmy ze Muzulmanie postepuja jednak zdecydowanie bardziej INTELIGENTNIE od juz SPOKEMONIZOWANYCH do poziomu DAUNOW wielu Europejczykow na ktorych nie dziala nawet LOCK, bo go olewaja a co jest smiertelnym zagrozeniem dla dalszego trwania Europy.
Xxxx
6 miesięcy temu
Religia i polityka to najgorszy wróg
rftyuio
6 miesięcy temu
niech zrobia strajk fscieklych macic. lampartowa do iranu odmaszerowac
Andrew 9
6 miesięcy temu
Dziki kraj , dzicy ludzie.
bEEIKqWz
Ala
6 miesięcy temu
Tak się dzieje gdy Religia rządzi państwem. Patrzcie Polacy i wyciągnijcie wnioski. Jeszcze wolno Wam myśleć. Jeszcze ...
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić