Aldona Brauła
Aldona Brauła| 

Iran ściga młodą kobietę. Miss błaga o azyl

68

Miss z Iranu złożyła wniosek o przyznanie jej azylu na Filipinach. Królowa piękności obawia się o swoje życie po tym, jak Teheran zażądał jej ekstradycji za przestępstwo, którego - jak twierdzi - nie popełniła. Ma być to jedynie pretekst, by Iran mógł ukarać młodą kobietę za jej poglądy.

Iran ściga młodą kobietę. Miss błaga o azyl
(Facebook.com, Bahareh Zare)

Bahareh Zare Bahari reprezentowała Iran na konkursie Miss Intercontinental 2018 w Manili. Jest przetrzymywana na lotnisku Ninoy Aquino na Filipinach po tym, jak została rozesłana za nią czerwona nota Interpolu za domniemany napad.

Iranka powiedziała "The Telegraph, że jej sprawa jest wielkim kłamstwem. Według kobiety zostało ono rozpowszechnione, aby ją oczernić i ukarać za walkę o prawa kobiet w Iranie. Podkreśla, że wielokrotnie wykorzystywała do tego swój tytuł miss. Królowa piękności obawia się, że po deportacji do Iranu zostanie zabita.

Władze Filipin nie potwierdzają informacji Iranki.

Zobacz także: Mała miss bez makijażu

Jedynym powodem, dla którego była przetrzymywana na lotnisku - tak naprawdę nie nazywamy tego nawet aresztem - jest powstrzymanie jej przed wjazdem na terytorium Filipin. Tylko z tego powodu wydano przeciwko niej czerwoną notę - powiedział Markk Perete, podsekretarz stanu w filipińskim departamencie sprawiedliwości.

Wniosek o zatrzymanie został złożony prawdopodobnie ze względu na toczącą się przeciwko niej sprawę karną w Iranie. Bahareh miała napaść na kogoś, a później sprawa trafiła do sądu.

Wniosek o azyl jest obecnie rozpatrywany przez departament sprawiedliwości. Dziewczyna jest zamknięta w strefie tranzytowej lotniska w Manili i czeka na decyzję.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić