Kamil Karnowski
Kamil Karnowski| 
aktualizacja 

ISIS ostrzega: samotne wilki otworzą drzwi do dżihadu

13

Bojownicy ISIS zachęcają pojedynczych terrorystów, by przygotowywali się do świętej wojny. Odezwę opublikowali w internecie.

ISIS ostrzega: samotne wilki otworzą drzwi do dżihadu
(Youtube.com)

Atakami grożono Niemcom, Finlandii, Rosji, USA, Wielkiej Brytanii i Francji. Ostatniemu krajowi poświęcono więcej uwagi. Lektor przekonywał muzułmanów do walki w imieniu Allaha, mówiąc po francusku.

Nawet najprostsze narzędzia wystarczą, by skutecznie walczyć z krzyżowcami, którzy już nie śpią ze strachu przed ISIS - przekonywał w nagraniu.

Takich filmów jeszcze nie było. To pierwszy raz, gdy w swoich nagraniach ISIS pokazuje, jak samemu zbudować bombę. Według specjalistów, na których pwoołuje się "Daily Mail", domowej produkcji ładunek mógłby zniszczyć nawet kilka budynków.

Później terroryści zaszokowali jeszcze bardziej. Pokazano, jak powinna wyglądać "prawidłowa" egzekucja "niewiernych", a nawet jakim nożem jej dokonać. Żeby udowodnić, że ich porady są skuteczne, na nagraniu bojownicy zabijają niewinnego człowieka.

ISIS twierdzi, że ma zakamuflowanych bojowników na całym świecie. To ich nazywa się samotnymi wilkami i to oni mieliby rozpocząć kolejną falę ataków terrorystycznych. Najprawdopodobniej nowe nagranie to odzew spowodowany ostatnimi porażkami dżihadystów w Mosulu i Aleppo.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić