Aldona Brauła
Aldona Brauła| 

Izrael. Aresztowano 11 mężczyzn za gwałt na 16-latce

46

W Izraelu aresztowano dwóch 27-letnich mężczyzn, którzy są głównymi podejrzanymi w sprawie gwałtu na 16-latce. Oprócz tego zatrzymano dziewięciu nieletnich, którzy także brali w nim udział. Policja podejrzewa, że łącznie mogło być nawet 30 oprawców.

Izrael. Aresztowano 11 mężczyzn za gwałt na 16-latce
(Wikimedia Commons)

Do zdarzenia doszło 12 sierpnia w hotelu Red Sea w izraelskim kurorcie Ejlat. Pokrzywdzona była na mieście ze znajomymi. Weszła do jednego z hoteli, aby skorzystać z toalety. Wtedy została zaatakowana.  

Gwałciciele zaciągnęli ją do pokoju, gdzie doszło do gwałtu. Znajomi dziewczyny próbowali jej pomóc, ale bezskutecznie. Twierdzą, że mogło ja zgwałcić nawet 30 mężczyzn w różnym wieku.  

Policja niemal od razy namierzyła dwóch 27-latków, którzy brali udział w przestępstwie. Przyznali się do winy i potwierdzili, że dziewczynę faktycznie zgwałciło kilkudziesięciu mężczyzn.   

Zobacz także: Łukaszenka z karabinem. Prezydent Białorusi przeleciał helikopterem nad protestującymi w Mińsku

Dzięki zeznaniom świadków i nagraniom z monitoringu namierzono kolejnych oprawców. W weekend zatrzymano dziewięciu nieletnich, którzy także mogli zgwałcić nastolatkę. Oprócz domniemanych gwałcicieli aresztowana została także kierowniczka hotelu, ponieważ utrudniała śledztwo i nie zapobiegła przestępstwu, po tym jak znajomi ofiary zgłosili, co się dzieje. 

16-letnia dziewczyna jest w złym stanie psychicznym. Współpracuje jednak z policją i powiedziała, że ​​jest gotowa stawić czoła napastnikom w sądzie. Została objęta ochroną policji po tym, jak jej dane osobowe zaczęły rozprzestrzeniać się w internecie. Obawiano się, że gwałciciele będą ją zastraszać.

Czytaj także:

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić