aktualizacja 

Izraelskie wojsko zniszczyło meczet. Oto co Hamas zbudował w środku

Izraelskie wojsko (IDF) pacyfikuje Strefę Gazy i krok po kroku niszczy kolejne umocnienia terrorystów z Hamasu, którzy zaatakowali kraj miesiąc temu. I choć opinia międzynarodowa protestuje i wzywa do zawieszenia broni, IDF pokazało właśnie, co skrywają "cywilne" obiekty w Strefie. Zniszczony został m.in. meczet, z którego Hamas rakietami ostrzeliwał Izrael.

Izraelskie wojsko zniszczyło meczet. Oto co Hamas zbudował w środku
Hamas wykorzystał meczet w Strefie Gazy, by ostrzeliwać Izrael rakietami (Twitter, IDF)

Hamas wykorzystał kolejny cywilny obiekt w Strefie Gazy, by ostrzeliwać Izrael rakietami i dokonywać uderzeń na siły zbrojne tego kraju. Żołnierze IDF kilka dni temu wkroczyli na teren Strefy i krok po kroku zdobywają kolejne pozycje terrorystów. Pokazują też, jak bojownicy Hamasu traktują obiekty cywilne do prowadzenia walk.

Izraelskie lotnictwo zniszczyło jeden z meczetów w Gazie, za co IDF spotkała ostra krytyka opinii międzynarodowej. Sęk w tym, że w obiekcie Hamas ulokował swoje wyrzutnie rakiet i to z tego miejsca atakował cele w Izraelu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Krwawe walki w Strefie Gazy. Izrael: zdobyliśmy twierdzę Hamasu

Jak się okazuje, wewnątrz obiektu terroryści z Hamasu ulokowali podziemny kompleks z wyrzutniami rakiet. To nimi terroryści ostrzelali największe miasta Izraela 7 października, odwracając uwagę Żydów od strefy przygranicznej, gdzie bojownicy dokonali masakry ludności cywilnej. Teraz te instalacje krok po kroku są zrównywane z ziemią.

Na terenie meczetu, który zbombardowano, żołnierze IDF odnaleźli wyrzutnie oraz ponad 50 rakiet gotowych do wystrzelenia w każdej chwili. I to chyba najlepszy komentarz do krytycznych głosów na temat interwencji Izraela w Strefie Gazy.

Obiekty cywilne, jak szpitale, szkoły czy meczety, są wykorzystywane przez bojowników i przez to ściągają na siebie uderzenia izraelskiego lotnictwa. A także wojsk lądowych.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Bojownicy z Hamasu w żaden sposób nie liczą się z ludnością cywilną i za nic mają bezpieczeństwo Palestyńczyków. Ostatnio IDF znalazły pozostałości wyrzutni rakiet na placu zabaw, a media szeroko opisywały instalacje wojskowe, które organizacja umieściła w jednym ze szpitali, narażając na śmierć dziesiątki cywilów.

W Strefie Gazy trwa rzeź cywilów i operacja wojskowa IDF. Ludzie giną, a szefowie Hamasu, który wywołał wojnę, nadal pławią się w luksusie. Jak informuje "Bild", ich majątki sięgają miliardów dolarów. Nikt jednak nie rusza na ratunek rodakom, nie stara się ocalić palestyńskich dzieci. Ten koszmar jest szefom Hamasu całkiem na rękę.

Zginęło już niemal 10 tysięcy Palestyńczyków, setki są ranne i pozbawione środków do życia.

Autor: KGŁ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić