Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
MDO
|

Cała Polska to zobaczyła. Nagrania z politykami rozkładają na łopatki

475
Podziel się

Dużym echem odbiło się to, co wydarzyło się w środę podczas wieczornego posiedzenia Sejmu. Bartłomiej Sienkiewicz z PO opuścił salę plenarną w asyście Borysa Budki. Pojawiły się spekulacje, że 60-latek był, mówiąc łagodnie, niedysponowany. PO wszystkiemu zaprzecza i twierdzi, że poseł był trzeźwy. Nie jest to jednak pierwszy raz, kiedy jednym tchem mówi się o politykach z Wiejskiej i alkoholu.

Cała Polska to zobaczyła. Nagrania z politykami rozkładają na łopatki
Politycy nie zawsze trzymają pion (Getty Images)

Do dziwnego incydentu doszło pod koniec środowej sesji plenarnej. Bartłomiej Sienkiewicz wszedł na salę obrad i udał się do pierwszego rzędu, w którym siedzieli obok siebie Borys Budka i Małgorzata Kidawa-Błońska.

60-latek pochylił się nad Budką, który niezwłocznie wstał, powiedział coś w kierunku Sienkiewicza, po czym obaj wyszli z sali. Z ław rozległy się okrzyki: "Sienkiewicz się przewróci". Przemawiający akurat Dariusz Olszewski z Solidarnej Polski zaapelował natomiast do marszałka Sejmu Ryszarda Terleckiego: "Panie marszałku, chyba trzeba alkomat na salę".

Mieliście czelność się odzywać w tej chwili? Widziała pani, jak się zachowywał wasz poseł? W jakim był stanie? I pani jeszcze teraz podnosi głos? To naprawdę jest bezczelność - mówił z kolei Terlecki w stronę posłanki opozycji.

Do tego zdarzenia w czwartek rano w programie "Gość Radia ZET" odniósł się szef klubu parlamentarnego Platformy Obywatelskiej Borys Budka. Zapytany o to, czy Sienkiewicz był trzeźwy, odpowiedział bez chwili zastanowienia: "oczywiście!".

Bartek Sienkiewicz podszedł do mnie poprosić o rozmowę w sprawie tego, co dzieje się przeciwko rodzinie Brejzów, Krzysztofa i Doroty - te fake SMS-y, telefony. I poszliśmy porozmawiać - wyjaśnił Budka.

O nich było głośno przez "niedyspozycję"

O niedysponowanych politykach już wielokrotnie było bardzo głośno. Swego czasu Andrzej Pałys (PSL) był tak pijany, że dziennikarz w trakcie rozmowy nie był w stanie rozszyfrować jego słów. Kiedy dopytywał, co się stało, że polityk źle się czuje, ten odparł: "Nie, ja się źle nie czuję".

Były poseł posunął się nawet do tego, że wsiadł do auta nieznajomych mężczyzn i nie chciał z niego wyjść. Później przepraszał za swoje zachowanie.

Niegdyś dziennikarze przyłapali na niedyspozycji również Elżbietę Kruk. Posłanka PiS w zaskakujący sposób tłumaczyła się przed kamerami. Tak odpowiedziała na niewygodne pytania.

Swego czasu uchwycono Krzysztofa Grzegorka (były wiceminister zdrowia w rządzie PO) podczas "relaksu" na podłodze hotelu poselskiego. "Grzegorek bynajmniej nie zasłabł, a spożył za dużo napojów wyskokowych i nie był w stanie wydać z siebie nawet pijackiego bełkotu" - relacjonował "Fakt".

Pod wpływem alkoholu nie poruszałem się po Sejmie, nie brałem udziału w pracach. Jest mi szalenie przykro. Cóż więcej mogę powiedzieć. Czy nie jest rzeczą dopuszczalną, że po pracy, wieczorem posłowie gdzieś się zabiorą, wypiją lampkę wina, czy kieliszek alkoholu - tłumaczył się Grzegorek w rozmowie z "Faktem".

W 2006 roku na "podwójnym gazie" autem jechał poseł Samoobrony Janusz Wójcik. Polityk otwarcie wyznał, że wypił "kilka lampek wina" na Balu Mistrzów Sportu.

30 października 2013 roku przed jednym z warszawskich klubów rozpętała się awantura. Przemysław Wipler (KORWiN), mający w organizmie 1,4 promila alkoholu, wdał się w szarpaninę z policją.

Później oskarżano go o naruszenie nietykalności mundurowych i ich znieważenie. Sam poseł zaznaczał natomiast, że "został napadnięty przez funkcjonariuszy policji". Podkreślał, że informował policjantów, iż jest parlamentarzystą, za sprawą czego należało mu zapewnić nietykalność. Ostatecznie usłyszał wyrok: pół roku więzienia w zawieszeniu na dwa lata, a do tego nałożona została na niego grzywna i obowiązek przeproszenia służb.

W tym zestawieniu nie może zabraknąć byłego prezydenta RP Aleksandra Kwaśniewskiego. "Nieraz dał się poznać całemu światu, jako ten, który za kołnierz nie wylewa. Nie miał też oporów, by w takim stanie pokazywać się publicznie" - pisał niegdyś "Fakt". Jego "wpadki" prezentowano m.in. na YouTube.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(475)
byływyborcapi...
2 dni temu
dlaczego nie chcą się szczepić ???
.....
1 tyg. temu
Nie ma sie co dziwic ze jestesmy tyle lat za Europa...I yu nie chodzi tylko o pana posla Sienkiewicza....
Wierzący
1 tyg. temu
Piję Kuba do Jakuba, Jakub do Michała. Pljesz Ty, piję ja, pije Polska cała.....
Marzec
1 tyg. temu
Naprawdę niewidzicie czy udajecie,że Sienkiewicz zaczepił o wystajaca stopę posła siedzącego w ławach sejmowych i się potknął
Katastrofa
1 tyg. temu
Kwaśniewski był trzeźwy tylko miał filipińską chorobę kolan
Coz
1 tyg. temu
Narod pije na potęgę,od lat nic sie nie zmienia ,czy ro na prawo czy lewo ,a wszystko przez przekrety na gorze ,zwby te machlojki na jaw nie wyszly
Abstynent
1 tyg. temu
Alkohol zostawia specyficzny kształt i ubarwienie twarzy. Smakosze tego napoju nie są w stanie dostrzec takich zmian, ale one są trwałe i nawet kosmetyki nie są w stanie tego ukryć.
Cop
1 tyg. temu
Który z was nigdy nie chlał w pracy, niech pierwszy rzuci kieliszkiem.
Ttrrr
1 tyg. temu
Przecież tam każdy chleje tylko jeden trochę więcej a drugi mniej a o trawie się nie wspomne
ABSTYNENT
1 tyg. temu
MAM PYTANIE OD CZEGO JEST STRAŻ MARSZAŁKOWSKA DLACZEGO NIE ZATRZYMAŁA PIJAKA I NIE PRZEKAZAŁA POLICJI ZA CO ONI ODPOWIADAJĄ ? I BIORĄ GRUBĄ KASĘ.
Marta Błyskaw...
1 tyg. temu
Rynsztok!!!!
Polacy✌
1 tyg. temu
Borys Butka zapewniał że Sienkiewicz był trzeżwy i musimy wierzyć 😏😄
BojkotKatowic
1 tyg. temu
Bojkotuje firmy z Katowic, w których przecież pracują ludzie, którzy wybrali szkodzącego Polsce Borysa Budkę z PO: firmy ING, warzywa Rolnik, wędliny, Henryk Kania Fujitsu, Tauron, bakalie Makar, meble BlackRedWhite i wszystkie. Bojkot obowiązuje, dopóki Katowiczanie nie rozpoczną procedury impeachmentu Budki, referendum w sprawie odwołania Borysa Budki. Chyba że im się Budka podoba i ich Budka godnie reprezentuje. Ani złotówka nie popłynie do Katowic ode mnie jak z Brukseli nie płyną pieniądze z zablokowanego planu odbudowy. Takiego wała. Ktoś popiera taką metodę bojkotu firm z Katowic?
🙊greg
1 tyg. temu
Osobiście nic nie widzę tylko podkniecie ,nie wiem każdy widzi co chce
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić