aktualizacja 

Sensacyjne wieści ws. Jacka Kurskiego. Ogłosił wielki powrót

144

W grudniu 2023 roku Jacek Kurski stracił posadę w Banku Światowym. Jak ustalił "Fakt", były prezes TVP ostatnio coraz więcej czasu spędza w biurze PiS przy ul. Nowogrodzkiej w Warszawie. Czy myśli o powrocie do polityki? - Czuję w sobie teraz obowiązek dołączenia do Jarosława Kaczyńskiego - powiedział Kurski.

Sensacyjne wieści ws. Jacka Kurskiego. Ogłosił wielki powrót
Jacek Kurski (KAPiF, dzak)

Przed wieloma laty Jacek Kurski miał już okazję spełniać się jako poseł na Sejm, ale też jako poseł Parlamentu Europejskiego. Od 2016 do 2022 roku z powodzeniem zajmował stanowisko prezesa TVP przy Woronicza. Dało się wówczas zaobserwować, że w roli tej czuł się jak ryba w wodzie.

Tuż po utracie intratnej posady szefa telewizji publicznej w 2022 roku otrzymał pracę jako dyrektor wykonawczy w Banku Światowym. W tym celu przeprowadził się z rodziną do Waszyngtonu.

Niedługo i z tym stanowiskiem Kurski musiał się pożegnać. Stało się to 19 grudnia 2023 roku.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Pracował w Banku Światowym. Tak wykpił Kurskiego

Kurski wróci do polityki?

Jak informuje teraz dziennik "Fakt", Jacek Kurski coraz częściej widywany jest w siedzibie PiS na ul. Nowogrodzkiej w Warszawie. Ponoć tam już kilka razy spotkał się z prezesem partii - Jarosławem Kaczyńskim.

- Wyjeżdżałem 15 miesięcy temu do World Banku z normalnej Polski, pluralistycznej, z demokratyczną kontrolą władzy. Wracam do kraju, w którym prawo zastąpiła policja, a władza zajmuje się nie ludźmi, tylko zemstą. To pierwsza taka sytuacja po 89 r. - wyznał Kurski dziennikarzom "Faktu".

Zdradził także, czy powróci do polityki. - Jako człowiek, który kawał młodości oddał walce podziemnej Solidarności z bezprawiem komuny, czuję w sobie teraz obowiązek dołączenia do Jarosława Kaczyńskiego w sprzeciwie wobec tej pełzającej dyktaturki ryżej zemsty. Stąd ten comeback - powiedział Kurski. - A raczej "comejack" - dodał.

Zapytany, czy wystartuje w wyborach do Parlamentu Europejskiego, stwierdził krótko. - Zdecyduje o tym prezes Jarosław Kaczyński.

Autor: PŁA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić