Jadowite i ogromne, wpełzają do domów. Takiej plagi jeszcze nie było

72

Rekordowa powódź, plaga myszy, a teraz inwazja jadowitych węży - mieszkańcy Australii muszą mieć naprawdę stalowe nerwy. Wygłodniałe gady wpełzają do domów na niespotykaną dotąd skalę. Po sieci krążą przerażające nagrania.

Jadowite i ogromne, wpełzają do domów. Takiej plagi jeszcze nie było
Węże terroryzują mieszkańców Australii (Twitter)

To dopiero początek przerażającego "sezonu węży", który rozpoczął się w zeszłym miesiącu – podaje "Daily Star". Wielkie gady terroryzują mieszkańców Nowej Południowej Walii. Powodem zaskakującej w swojej skali inwazji jest prawdopodobnie tegoroczna plaga myszy, która nawiedziła okolicę.

Plaga jadowitych węży w NPW

Węże ukrywają się w ogrodach, koszach na śmieci i garażach w całym stanie. Znaleziono je również pełzające wśród stosów drewna opałowego czy gruzu. Co najgorsze, wpełzają także do mieszkań.

W sieci pojawiają się nagrania i zdjęcia przerażonych mieszkańców. Widać na nich jadowite węże pełzające po przydomowych wiatach, kocach piknikowych, a nawet przy... kuchennym zlewie.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Łapacze usunęli już dziesiątki tych niebezpiecznych zwierząt, ale pojawia się ich coraz więcej. Sean Cade, właściciel Australian Snake Catchers, na początku października złapał "wyjątkowo dużą" nibykobrę siatkowaną (jednego z najbardziej jadowitych węży na świecie) o długości 2 metrów z domu w zachodniej części Sydney.

Zdecydowanie są większe niż przeciętne i znacznie zdrowsze – Cade powiedział w wywiadzie dla 9News.

Cade wyjaśnił, że sezon węży zwykle rozpoczyna się w połowie września i trwa do marca - zbiegając się z australijskim latem. Jednak tegoroczny okres został przyspieszony i natężony przez przerażającą plagę myszy, która na początku tego roku dręczyła znaczną część wschodnich i południowych części kraju.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Zobacz także: Poszedł do lasu na grzyby. Znalazł ogromnego egzotycznego gada
Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić