Robert Czykiel| 

Koronawirus w Polsce. Zakażona poszła na zakupy. Barbara B. skazana

13

Zapadł wyrok w sprawie kobiety, która w kwietniu wyszła do sklepu, choć była zakażona koronawirusem i miała przebywać na kwarantannie. Sąd nie miał litości dla Barbary B.

Koronawirus w Polsce. Zakażona poszła na zakupy. Barbara B. skazana
Koronawirus w Polsce. Wyrok za złamanie kwarantanny (Jacek SzydÅ‚owski / Forum, RM, Jacek SzydÅ‚owski / Forum)

Barbara B. w kwietniu tego roku dowiedziała się, że jest zakażona koronawirusem. Zgodnie z procedurami musiała przebywać na kwarantannie i obowiązywał ją zakaz wychodzenia z domu. Mieszkanka Wólki Grochowej (woj. mazowieckie) jednak zlekceważyła zakaz.

Koronawirus w Polsce. Wyrok za złamanie kwarantanny

23 kwietnia kobieta postanowiła udać się na zakupy do sklepu w Kobylinie. Tam miała kontakt z personelem sklepu oraz innymi klientami. Została zatrzymana przez policję, a potem prokuratura postawiła jej zarzut "sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia lub zdrowia wielu osób poprzez spowodowanie zagrożenia epidemiologicznego i szerzenia się choroby zakaźnej COVID-19".

10 września Sąd Okręgowy w Ostrołęce wydał wyrok w jej sprawie. Barbara B. poniosła następujące konsekwencje swojego czynu.

Sąd skazał Barbarę B. na karę 1 roku pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem jej wykonania na okres próby wynoszący 3 lata, grzywnę w wymiarze 125 stawek dziennych po 10 zł każda, zaliczył okres tymczasowego aresztowania w ilości 61 dni, zobowiązał Barbarę B. do informowania Sądu o przebiegu próby na piśmie co pół roku i obciążył oskarżoną kosztami i opłatami postępowania w sprawie. Wyrok jest prawomocny - czytamy na stronie Prokuratury Okręgowej w Ostrołęce.
Zobacz także: Będzie drugi lockdown? Grzesiowski uspokaja i krytykuje sytuację epidemiczną w Czechach
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić