Jak się bawić, to po pracy. Kwaśniewski o balandze polityków

124

Nie cichną kontrowersje wokół urodzin Roberta Mazurka, w których wzięli udział zarówno politycy partii rządzącej, jak i opozycji. Głos na temat wydarzenia zabrał sam Aleksander Kwaśniewski. Były prezydent nie szczędził gorzkich słów. - Popełnili błąd - powiedział w rozmowie z "Faktem".

Jak się bawić, to po pracy. Kwaśniewski o balandze polityków
Aleksander Kwaśniewski skomentował aferę wokół urodzin dziennikarza Roberta Mazurka (AKPA, Niemiec)

Zaproszenie na urodziny przyjęło tylu posłów, że Marian Banaś, prezes NIK, przemawiał do praktycznie wyludnionej sali sejmowej. Nie tylko społeczeństwo było oburzone zachowaniem polityków – konsekwencje wobec podwładnych wyciągnął Donald Tusk.

Urodziny Roberta Mazurka. Opinia Aleksandra Kwaśniewskiego

Aleksander Kwaśniewski uważa, że posłowie popełnili błąd, rezygnując ze spotkania z Marianem Banasiem na rzecz uczestnictwa w 50. urodzinach dziennikarza. Jak podkreślał były prezydent, wystąpienie szefa NIK jest wydarzeniem o zbyt wielkiej randze, żeby zrezygnować z niego na rzecz zabawy.

Posłowie popełnili błąd. W czasie, gdy wystąpienie szefa NIK jest tak istotne i dotyczy tak ważnych spraw, powinno się unikać wyjść towarzyskich – podkreślał Aleksander Kwaśniewski w rozmowie z "Faktem".
Zobacz także: Zobacz też: Tusk zawiesza za imprezę u Mazurka. Posłanka PO komentuje

Aleksander Kwaśniewski nie jest zwolennikiem całkowitej rezygnacji z rozrywki. Były prezydent zauważył jednak, że w takich aktywnościach należy brać udział dopiero po pracy.

Uważam, że w samej imprezie nie ma nic złego. (...) Natomiast Polska jest tak podzielona, że wywołuje to dyskusje, kto z kim rozmawiał na tej imprezie – zauważył Aleksander Kwaśniewski (Fakt).

Nie zabrakło także krytyki pod adresem organizatora wydarzenia, czyli Roberta Mazurka. Aleksander Kwaśniewski wyraził opinię, że skoro dziennikarz zdecydował się na zaproszenie posłów, powinien liczyć się z rozkładem pracy Sejmu.

Redaktor Mazurek powinien wiedzieć, jaki jest rozkład pracy Sejmu, jeśli zaprasza tak ważnych gości – tłumaczył Aleksander Kwaśniewski (Fakt).
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić