o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
NM
|

Janusz Cieszyński rezygnuje. Był wiceministrem zdrowia

14
Podziel się

Janusz Cieszyński nie pełni już funkcji wiceministra zdrowia. "Decyzja kilkukrotnie już odkładana, ale dzięki temu też dobrze przemyślana" - napisał w oświadczeniu na Facebooku.

Janusz Cieszyński rezygnuje. Był wiceministrem zdrowia
Janusz Cieszyński rezygnuje z funkcji. (KPRM, Materiały prasowe, Daniel Gnap, Krystian Maj)
bECKKjCd

Janusz Cieszyński zrezygnował z pełnienia funkcji podsekretarza stanu w MZ. Polityk PiS podziękował w mediach społecznościowych swoim współpracownikom, a także krótko opisał to, co jego zdaniem udało się zrealizować resortowi zdrowia podczas jego trwającej 944 dni pracy.

Udało się, chociaż chyba nikt w to nie wierzył, uruchomić pierwsze usługi na platformie P1. Liczbę wystawionych e-recept liczy się już w setkach milionów, przyrost dzienny e-skierowań to już kilkadziesiąt tysięcy, rusza pilotaż EDM i zdarzeń medycznych. Badanie, które przeprowadziliśmy na dużej próbie pacjentów wskazuje, że NPS z porad udzielanych przez telefon w dobie COVID-19 jest na poziomie, który osiągały prywatne przychodnie 3 lata temu. Wg. CBOS ocena systemu ochrony zdrowia rekordowo wysoka, a na fokusach badani wskazują, że rozwój e-zdrowia to coś, co realnie zmieniło sytuację pacjenta - wymienia Janusz Cieszyński na Facebooku.
bECKKjCf
Zobacz także: Podwyżki dla posłów. Paweł Kowal zmienia zdanie. "Po przemyśleniu jeszcze raz"

Były wiceminister zdrowia przyznał, że resort przeszedł głęboką transformację na przestrzeni ostatnich lat

Jest tu dziś nie tylko mniej papieru i papierologii, ale przede wszystkim lepsze warunki do pracy. To z pewnością jeden z najważniejszych resortów i wszyscy jego pracownicy zasługują na to, co najlepsze. (...) Zmieniły się też departamenty, które miałem przyjemność nadzorować. Wierzę, że zostawiam swoim następcom kompetentne i zgrane zespoły (...) - kontynuuje polityk.

Pełna treść oświadczenia byłego wiceministra zdrowia znajduje się poniżej. Polityk PiS zawarł w nim m.in. podziękowania dla konkretnych współpracowników, w tym m.in. dla Łukasza Szumowskiego czy Mateusza Morawieckiego. Opisał także pozostałe warte odnotowania zmiany w MZ. Jak wspomniał na koniec, jego ostatnie najważniejsze zadania w MZ to te dot. trudnych decyzji ws. pandemii koronawirusa.

bECKKjCl
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bECKKjCG
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(14)
Sprawiedliwy
rok temu
Najpierw się rozlicz z błędnych decyzji kosztujacych polskiego podatnika bardzo dużo pieniędzy, a później odejdź.
jak
rok temu
Pora na Pana Szumowskiego to on powinien odejść.
Olga
rok temu
Brawo panie Cieszyński!!! Dobrze pan zrobił...szacun.
bECKKjCH
Novak
rok temu
A miałem od Pana kupić te maseczki🤣
Magda
rok temu
Rozmawiałam z pielęgniarką ze szpitala,która jest zwolenniczką PO.i zdziwiła mnie kiedy powiedziała, że to co zrobił Szumowski w czasie pandemii to mistrzostwo świata i wielki szacunek mu za to. Nic im w szpitalu nie brakuje i nie brakowało.przestańcie więc wieszać psy na tym człowieku. Za żadne pieniądze nie chciałabym bym być na jego miejscu.
olo
rok temu
Kieszenie napelnione pieniedzmi podatników, to pora na ewakuacje
ten-on
rok temu
...o 944 dni za dużo, ale i tak Ci się opłaciło, prawda ?
wyborca
rok temu
Dzięki wiecom przed-wyborczym PISu, na których gromadzono tłumy ludzi bez masek, bez przyłbic, bez odstępów, mamy teraz skokowy przyrost zachorowań na COVID. Gdzie wtedy była policja, WOT, sanepid? Ministerstwo zdrowia teraz tłumaczy, że przyrost zachorowań to przez wesela i kościoły. Sam Adrian bratał się bez maski z ciemnym ludem a pinokio zapewniał o zanikającym wirusie i rozdawał ładne i duże czeki...bez pokrycia.
wracz
rok temu
(...) Zmieniły się też departamenty, które miałem przyjemność nadzorować. Wierzę, że zostawiam swoim następcom kompetentne i zgrane zespoły (...). Dyrektorzy biur i departamentów przymykali oko na dziwne zakupy, powinni razem z nim maszerować na ul. Rakowiecką w Wwie...ale w maseczkach made in China.
virus
rok temu
"...resort przeszedł głęboką transformację na przestrzeni ostatnich lat..." zwłaszcza w temacie zakupu trefnych maseczek od instruktora narciarskiego, przyłbic od handlarki oscypkami i respiratorów-Widmo od handlarza bronią. Ma ćwok rację, wcześniej takich przekrętów nie było.
💩 auuu
rok temu
I co z nami będzie kiedy zostaniemy przy ryżej mędzie?
Jrjr
rok temu
Ponoć już nie mógł dłużej kłamac na temat Covida
Babcia1943
rok temu
Rafał to ty? Odezwij się! Przerobie cię na wnuczka😜
bECKKjCz
WyborcaP0
rok temu
A kto nas uratuje?
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić