o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Ewelina Kolecka
|

Jarocin. Nikt nie pomógł ofierze gwałtu. Zapadł wyrok

239
Podziel się

Sąd ogłosił wyrok w sprawie mieszkańca Jarocina w woj. wielkopolskim, który w lipcu ubiegłego roku dopuścił się napaści seksualnej na 39-latce. Mimo że do ataku doszło przy często uczęszczanej trasie, żaden z kierowców nie udzielił pokrzywdzonej pomocy. Jaką karę otrzymał jej oprawca?

Jarocin. Nikt nie pomógł ofierze gwałtu. Zapadł wyrok
(Policja)
bEayPDQR

Tragedia miała miejsce 23 lipca 2019 roku po godzinie 22. 39-latka została napadnięta, gdy szła chodnikiem obok drogi krajowej w Jarocinie. Mimo że kierowcy musieli widzieć kobietę wyrywającą się agresorowi, nikt nie zatrzymał się ani nawet nie powiadomił policji.

Gwałt w Jarocinie. Wyrok dla sprawcy

W pewnym momencie 39-latce udało się uciec sprawcy. Kobieta wybiegła na ulicę, gdzie zatrzymała jeden z pojazdów i poprosiła kierowcę o pomoc. Mężczyzna jednak zamknął szybę i odjechał bez słowa, nie kontaktując się z pogotowiem ratunkowym ani policją.

bEayPDQT

Ofiara gwałtu ostatecznie była zmuszona sama skontaktować się z policją. Na miejsce udał się patrol, któremu 39-latka podała rysopis sprawcy ataku. Po kilkudziesięciu minutach doszło do jego zatrzymania – gwałcicielem okazał się 32-letni mieszkaniec Jarocina.

bEayPDQZ

Zgodnie z ustaleniami psychiatrów w chwili popełnienia przestępstwa 32-latek był poczytalny. Przyznał się także do dokonania zarzucanego mu czynu. Jak podaje Polsat News Sąd Rejonowy w Jarocinie skazał gwałciciela na 11 bezwzględnego pozbawienia wolności. O przedterminowe zwolnienie będzie mógł starać się dopiero po 9 latach odsiadki. Proces toczył się bez obecności mediów.

Zobacz także: Zobacz też: Niepełnosprawny napadł na sklep. Broń trzymał nogami
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEayPDRu
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(239)
Prawda
3 miesiące temu
W Polsce udzielić pomocy ofierze gwałtu wiąże sie z ryzykiem współudziału i oskarżenia a nawet zastrzelenia przez policję
RomCyg
6 miesięcy temu
Miałem zdarzenie po którym zmieniło się moje stanowisko w sprawie pomocy innym osobom. Moj syn dostał na ulicy pozwanego krwotoku z nosa, a w męskiej ubikacji nie było papieru toaletowego, poprosiłem wiec przygodną kobietę zęby przyniosła mi troche papieru z ubikacji dla kobiet. Ta jednak widząc mojego syna narobiła krzyku i szybko odeszła, również nikt z przechodzących osób mi nie pomógł z i musiałem czekać na karetkę nie mając możliwości zatrzymania krwotoku. Od tamtej pory nikomu nie pomagam.
Alan
6 miesięcy temu
Powinien dostać co najmniej 25 lat odsiadki z ciężkimi robotami, pozbawienie praw publicznych, konfiskatę mienia w całości i zapłacić pokrzywdzonej ze 200 tysięcy złotych odszkodowania. Dodatkowo-dożywotni zakaz zbliżania się do ofiary.
bEayPDRv
precz z kastą
8 miesięcy temu
Ktoś się przyznaje wszystko wiadomo ale sprawę trzeba trzymać rok dwa lub więcej.Trzeba później świergotać że sądy i prokuratura nie działa żeby dowalić rządzącym.Karać sądy za opieszałość.
gnago
8 miesięcy temu
Co sądowi zajęło cały rok na podjęcie tego wyroku. Skoro sprawa jasna i oczywista
bogdan1
8 miesięcy temu
Sąd skazał go na 11 bezwzględnego pozbawienia wolności nie wiadomo czy minut, godzin, dni, miesięcy,lat,czy wieków.
zPRL
8 miesięcy temu
nigdy nie pomagaj w takich sytuacjach bo możesz zginąć!Nigdy sie nie wtrącaj! to nie PRL to katoland! tu wszystko jest możliwe i każdy wyrok sądu inkwizycji pis możliwy tutaj jest!!
ASAD
8 miesięcy temu
jakie przedterminowe zwolnienie ? Kara to kara i od dechy do dechy To nie jest male przestepstwo to jest gwalt za to sie siedzi a nie daje przepustki
piotr
8 miesięcy temu
Miała kobieta pecha, że przejeżdżali sami bogobojni katolicy...Tak myślę
doradca
8 miesięcy temu
dlaczego kobiety nie noszą przy sobie gazu??? dlaczego kierowcy nie wożą takiego gazu w samochodach? wysiadasz z gazem w ręku i się pytasz co się stało
Niestety
8 miesięcy temu
W czasach w których sami ratownicy medyczni przyjeżdżają do pacjenta z duszą na ramieniu, takie sytuacje mnie nie dziwią, bo pomożesz, a potem oberwiesz, albo znajdą na ciebie paragraf, za to, za tamto, i jeszcze za coś niezwiązane ze sprawą.
LUCKYLUK
8 miesięcy temu
Wszyscy anestezjolodzy w naszym kraju mogą wyjechać za granicę, mamy w kraju tak wysoki poziom znieczulicy społecznej że są nam zbędni
Marek K
8 miesięcy temu
Efekt przyzwolenia do przemocy. A dla Sądu bravo, należyty wyrok, a nie rok w zawiasach dla gwałciciela 14-latki, czy wypuszczanie na wolność księży pedofilów, o Kuchcińskim nie wspomnę.
bEayPDRn
....
8 miesięcy temu
Brawo Polacy...a na innych plujecie.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić