Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 

Jarocin. Nikt nie pomógł ofierze gwałtu. Zapadł wyrok

440

Sąd ogłosił wyrok w sprawie mieszkańca Jarocina w woj. wielkopolskim, który w lipcu ubiegłego roku dopuścił się napaści seksualnej na 39-latce. Mimo że do ataku doszło przy często uczęszczanej trasie, żaden z kierowców nie udzielił pokrzywdzonej pomocy. Jaką karę otrzymał jej oprawca?

Jarocin. Nikt nie pomógł ofierze gwałtu. Zapadł wyrok
(Policja)

Tragedia miała miejsce 23 lipca 2019 roku po godzinie 22. 39-latka została napadnięta, gdy szła chodnikiem obok drogi krajowej w Jarocinie. Mimo że kierowcy musieli widzieć kobietę wyrywającą się agresorowi, nikt nie zatrzymał się ani nawet nie powiadomił policji.

Gwałt w Jarocinie. Wyrok dla sprawcy

W pewnym momencie 39-latce udało się uciec sprawcy. Kobieta wybiegła na ulicę, gdzie zatrzymała jeden z pojazdów i poprosiła kierowcę o pomoc. Mężczyzna jednak zamknął szybę i odjechał bez słowa, nie kontaktując się z pogotowiem ratunkowym ani policją.

Ofiara gwałtu ostatecznie była zmuszona sama skontaktować się z policją. Na miejsce udał się patrol, któremu 39-latka podała rysopis sprawcy ataku. Po kilkudziesięciu minutach doszło do jego zatrzymania – gwałcicielem okazał się 32-letni mieszkaniec Jarocina.

Zgodnie z ustaleniami psychiatrów w chwili popełnienia przestępstwa 32-latek był poczytalny. Przyznał się także do dokonania zarzucanego mu czynu. Jak podaje Polsat News Sąd Rejonowy w Jarocinie skazał gwałciciela na 11 bezwzględnego pozbawienia wolności. O przedterminowe zwolnienie będzie mógł starać się dopiero po 9 latach odsiadki. Proces toczył się bez obecności mediów.

Zobacz także: Zobacz też: Niepełnosprawny napadł na sklep. Broń trzymał nogami
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić