Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Ewelina Kolecka
|

Jarocin. Nikt nie pomógł ofierze gwałtu. Zapadł wyrok

240
Podziel się:

Sąd ogłosił wyrok w sprawie mieszkańca Jarocina w woj. wielkopolskim, który w lipcu ubiegłego roku dopuścił się napaści seksualnej na 39-latce. Mimo że do ataku doszło przy często uczęszczanej trasie, żaden z kierowców nie udzielił pokrzywdzonej pomocy. Jaką karę otrzymał jej oprawca?

Jarocin. Nikt nie pomógł ofierze gwałtu. Zapadł wyrok
(Policja)

Tragedia miała miejsce 23 lipca 2019 roku po godzinie 22. 39-latka została napadnięta, gdy szła chodnikiem obok drogi krajowej w Jarocinie. Mimo że kierowcy musieli widzieć kobietę wyrywającą się agresorowi, nikt nie zatrzymał się ani nawet nie powiadomił policji.

Gwałt w Jarocinie. Wyrok dla sprawcy

W pewnym momencie 39-latce udało się uciec sprawcy. Kobieta wybiegła na ulicę, gdzie zatrzymała jeden z pojazdów i poprosiła kierowcę o pomoc. Mężczyzna jednak zamknął szybę i odjechał bez słowa, nie kontaktując się z pogotowiem ratunkowym ani policją.

Ofiara gwałtu ostatecznie była zmuszona sama skontaktować się z policją. Na miejsce udał się patrol, któremu 39-latka podała rysopis sprawcy ataku. Po kilkudziesięciu minutach doszło do jego zatrzymania – gwałcicielem okazał się 32-letni mieszkaniec Jarocina.

Zgodnie z ustaleniami psychiatrów w chwili popełnienia przestępstwa 32-latek był poczytalny. Przyznał się także do dokonania zarzucanego mu czynu. Jak podaje Polsat News Sąd Rejonowy w Jarocinie skazał gwałciciela na 11 bezwzględnego pozbawienia wolności. O przedterminowe zwolnienie będzie mógł starać się dopiero po 9 latach odsiadki. Proces toczył się bez obecności mediów.

Zobacz także: Zobacz też: Niepełnosprawny napadł na sklep. Broń trzymał nogami
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(240)
lex
6 miesięcy temu
dlatego polaków trzeba trzymać za morde krótko, bo to bydło rodem z obory. Polactwo potrzebuje twardego bicza, dyktatora albo inną twardą ręke, inaczej mamy to co teraz.
Prawda
rok temu
W Polsce udzielić pomocy ofierze gwałtu wiąże sie z ryzykiem współudziału i oskarżenia a nawet zastrzelenia przez policję
RomCyg
2 lata temu
Miałem zdarzenie po którym zmieniło się moje stanowisko w sprawie pomocy innym osobom. Moj syn dostał na ulicy pozwanego krwotoku z nosa, a w męskiej ubikacji nie było papieru toaletowego, poprosiłem wiec przygodną kobietę zęby przyniosła mi troche papieru z ubikacji dla kobiet. Ta jednak widząc mojego syna narobiła krzyku i szybko odeszła, również nikt z przechodzących osób mi nie pomógł z i musiałem czekać na karetkę nie mając możliwości zatrzymania krwotoku. Od tamtej pory nikomu nie pomagam.
Alan
2 lata temu
Powinien dostać co najmniej 25 lat odsiadki z ciężkimi robotami, pozbawienie praw publicznych, konfiskatę mienia w całości i zapłacić pokrzywdzonej ze 200 tysięcy złotych odszkodowania. Dodatkowo-dożywotni zakaz zbliżania się do ofiary.
precz z kastą
2 lata temu
Ktoś się przyznaje wszystko wiadomo ale sprawę trzeba trzymać rok dwa lub więcej.Trzeba później świergotać że sądy i prokuratura nie działa żeby dowalić rządzącym.Karać sądy za opieszałość.
gnago
2 lata temu
Co sądowi zajęło cały rok na podjęcie tego wyroku. Skoro sprawa jasna i oczywista
bogdan1
2 lata temu
Sąd skazał go na 11 bezwzględnego pozbawienia wolności nie wiadomo czy minut, godzin, dni, miesięcy,lat,czy wieków.
zPRL
2 lata temu
nigdy nie pomagaj w takich sytuacjach bo możesz zginąć!Nigdy sie nie wtrącaj! to nie PRL to katoland! tu wszystko jest możliwe i każdy wyrok sądu inkwizycji pis możliwy tutaj jest!!
ASAD
2 lata temu
jakie przedterminowe zwolnienie ? Kara to kara i od dechy do dechy To nie jest male przestepstwo to jest gwalt za to sie siedzi a nie daje przepustki
piotr
2 lata temu
Miała kobieta pecha, że przejeżdżali sami bogobojni katolicy...Tak myślę
doradca
2 lata temu
dlaczego kobiety nie noszą przy sobie gazu??? dlaczego kierowcy nie wożą takiego gazu w samochodach? wysiadasz z gazem w ręku i się pytasz co się stało
Niestety
2 lata temu
W czasach w których sami ratownicy medyczni przyjeżdżają do pacjenta z duszą na ramieniu, takie sytuacje mnie nie dziwią, bo pomożesz, a potem oberwiesz, albo znajdą na ciebie paragraf, za to, za tamto, i jeszcze za coś niezwiązane ze sprawą.
LUCKYLUK
2 lata temu
Wszyscy anestezjolodzy w naszym kraju mogą wyjechać za granicę, mamy w kraju tak wysoki poziom znieczulicy społecznej że są nam zbędni
Marek K
2 lata temu
Efekt przyzwolenia do przemocy. A dla Sądu bravo, należyty wyrok, a nie rok w zawiasach dla gwałciciela 14-latki, czy wypuszczanie na wolność księży pedofilów, o Kuchcińskim nie wspomnę.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić