o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Jan Manicki
|

Gwałtu nie było. Absurdalny wyrok sądu w Poznaniu

366
Podziel się

Poznański sąd wydał zaskakujący wyrok w sprawie dwóch mężczyzn oskarżonych o gwałt. Sędziowie stwierdzili, że choć doszło do stosunku z pobitą kobietą, do gwałtu nie było. Mieli jedynie wykorzystać bezradność 35-latki.

Gwałtu nie było. Absurdalny wyrok sądu w Poznaniu
Sąd uznał, że mężczyźni nie zgwałcili 35-latki, a jedynie wykorzystali jej bezradność (Getty Images)
bELaNIKZ

Do zdarzenia doszło na początku 2018 roku w bloku przy ulicy Garncarskiej w Poznaniu. 35-latka spotkała się ze swoją koleżanką. Razem poszli do mieszkania jednego z kolegów przyjaciółki.

Kobiety piły tam alkohol. Po jakimś czasie znajoma ofiary wyszła z mieszkania. 35-latka postanowiła zostać tam na noc.

Następnego dnia do mieszkania przyszli koledzy właściciela mieszkania. To właśnie wtedy kobieta została pobita przez czterech mężczyzn. Dwaj z nich mieli później ją zgwałcić.

bELaNILb

35-latka pobita i zgwałcona w Poznaniu. Nie chciała się rozebrać

Przyczyną pobicia miało być to, że 35-latka nie chciała się rozebrać przed mężczyznami. Karetka została wezwana dopiero następnego dnia. Ofiarę znalazła inna kobieta, która pojawiła się w mieszkaniu.

Kobieta została zabrana do szpitala, gdzie od razu przeszła dwie operacje. Jej stan jest ciężki i jak twierdzą lekarze, do końca życia będzie wymagała całodobowej opieki. Medycy zgłosili sprawę policjantom, a ci szybko zatrzymali czterech mężczyzn.

bELaNILh

Aresztowani to Paweł G., Bartłomiej J., Sebastian R. oraz Robert S. Wszyscy usłyszeli zarzuty doprowadzenia do ciężkiego uszczerbku na zdrowiu kobiety, narażenia jej na utratę życia i nieudzielenia pomocy. Oprócz tego Paweł G. oraz Bartłomiej J. usłyszeli zarzuty zgwałcenia 35-latki.

Proces w sprawie pobicia i gwałtu. Mieli wykorzystać bezradność kobiety

Proces w tej sprawie rozpoczął się w czerwcu 2018 roku. Z uwagi na dobro pokrzywdzonej sąd wyłączył jawność sprawy. W lipcu 2019 roku, zapadł nieprawomocny wyrok.

Sąd Okręgowy w Poznaniu wymierzył Pawłowi G. i Bartłomiejowi J. maksymalną karę dziesięciu i pół roku więzienia. Jednocześnie śledczy orzekli, że nie doszło do gwałtu. Mężczyźni mieli jedynie wykorzystać bezradność pokrzywdzonej.

bELaNILi

Sebastian R., usłyszał wyrok ośmiu i pół roku więzienia. Sąd uznał, że uczestniczył w pobiciu i naraził ją na utratę zdrowia. Robert S. został skazany jedynie na rok za nieudzielenie ofierze pomocy.

Sąd Apelacyjny złagodził wyrok. Według śledczych do gwałtu nie doszło

Od wyroku odwołała się prokuratura oraz obrońcy oskarżonych. W czwartek Sąd Apelacyjny w Poznaniu wydał w tej sprawie prawomocny wyrok. Podtrzymał ustalenia Sądu Okręgowego o tym, że Paweł G. i Bartłomiej J. nie dopuścili się gwałtu, lecz uprawiając seks z 35-latką jedynie wykorzystali jej bezradność.

Oprócz tego sąd stwierdził, że mężczyźni nie doprowadzili do ciężkiego uszczerbku na zdrowiu ofiary. Sędziowie złagodzili kary dwóch mężczyzn do 5 lat więzienia.

bELaNILj
Sąd Apelacyjny podzielił moją argumentację i znacznie złagodził wymiar kary mojemu klientowi. Wyrok Sądu Okręgowego był niesłuszny i w takim kształcie, w jakim został wydany, nie mógł się ostać – ocenił mecenas Mateusz Łątkowski, obrońca Pawła G., cytowany przez Głos Wielkopolski.

Wyrok ośmiu i pół roku więzienia dla Sebastiana R. został podtrzymany. Mężczyzna został uznany winnym doprowadzenia do ciężkiego uszczerbku na zdrowiu 35-latki. Sąd apelacyjny utrzymał również w mocy rok więzienia dla Sebastiana R.

Obejrzyj także: Kontrowersyjny wyrok sądu. Zasłużony strażak pójdzie do więzienia

bELaNILk
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bELaNILC
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(366)
gosia
2 miesiące temu
Jak w arabskim kraju..
Wojtek
10 miesięcy temu
Tak sąd w poznaniu orzeka. Ma w dupie dowody a liczy się wyrok. Do śadu nie idzie się po sprawiedliwość a po wyrok. Taki kraj i matactwa policji
HANIA
rok temu
Walczyłem w sądzie sprawiedliwość pracy to nie DOŚĆ ze jestem pokrzywdzony to sędzia chciała ukarać mnie nie ZŁODZIEJA pracodawcę powiedziałem że uczciwym nie warto być przestępcy ŻYJĄ JAK SZEJKI
bELaNILD
kopernik
rok temu
Stachowiaka zamordowali policjanci i PYTAM ZIOBRĘ jakie ponieśli konsekwencje za MORDERSTWO obywatela nie ma znaczenia kim był był człowiekiem
sgsgd
rok temu
sędziowie mają za daleko do łaba. za takie wyroki to sędziów trzeba skazywać
heh
rok temu
Oto jakie mamy sądy po DOBREJ(?!) ZMIANIE i jak traktują kobiety.
Rocco
rok temu
Pamiętajcie że brońcie sądów. Dobrze że tej kobity nie skazali za fałszywe oskarżenie.
gregorrek
rok temu
jakby trafiło na córkę, siostrę czy kogokolwiek z rodziny sędziego to dopiero zobaczylibyśmy potęgę i surowość polskiego wymiaru sprawiedliwości, a tak, cóż....
oburzony
rok temu
nie wierzę że sędzia bez łapówki móg wydać tak nikczemny wyrok.
oburzony
rok temu
nie wierzę że sędzia bez łapówki móg wydać tak nikczemny wyrok.
prorok
rok temu
Dzięki takim sędziom wyroki polskich sądów krążą w Strassburgu jako dobre kawały. Nawet starym sędziom trudno zachować powagę przy ich odczytywaniu, a przy czytaniu uzasadnienia po prostu pękają ze śmiechu. Tylko nam w Polsce nie jest do śmiechu.
Irenka
rok temu
a po co tam poszła i po co tam zostawała
hst
rok temu
polski sad skrzywdzil ta kobiete najbardziej...
bELaNILv
Jacek
rok temu
Normalnie jak w muzułmańskim kraju. Gwałciciele tam też nigdy nie są winni, bo to kobieta jest winna. To jest chore. I piszę to jako normalny facet, który l lubi seks wtedy gdy kobieta ma na to wyraźną ochotę.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić