o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Jan Manicki
|

Gwałtu nie było. Absurdalny wyrok sądu w Poznaniu

365
Podziel się

Poznański sąd wydał zaskakujący wyrok w sprawie dwóch mężczyzn oskarżonych o gwałt. Sędziowie stwierdzili, że choć doszło do stosunku z pobitą kobietą, do gwałtu nie było. Mieli jedynie wykorzystać bezradność 35-latki.

Gwałtu nie było. Absurdalny wyrok sądu w Poznaniu
Sąd uznał, że mężczyźni nie zgwałcili 35-latki, a jedynie wykorzystali jej bezradność (Getty Images)
bEgvHqGJ

Do zdarzenia doszło na początku 2018 roku w bloku przy ulicy Garncarskiej w Poznaniu. 35-latka spotkała się ze swoją koleżanką. Razem poszli do mieszkania jednego z kolegów przyjaciółki.

Kobiety piły tam alkohol. Po jakimś czasie znajoma ofiary wyszła z mieszkania. 35-latka postanowiła zostać tam na noc.

Następnego dnia do mieszkania przyszli koledzy właściciela mieszkania. To właśnie wtedy kobieta została pobita przez czterech mężczyzn. Dwaj z nich mieli później ją zgwałcić.

bEgvHqGL

35-latka pobita i zgwałcona w Poznaniu. Nie chciała się rozebrać

Przyczyną pobicia miało być to, że 35-latka nie chciała się rozebrać przed mężczyznami. Karetka została wezwana dopiero następnego dnia. Ofiarę znalazła inna kobieta, która pojawiła się w mieszkaniu.

Kobieta została zabrana do szpitala, gdzie od razu przeszła dwie operacje. Jej stan jest ciężki i jak twierdzą lekarze, do końca życia będzie wymagała całodobowej opieki. Medycy zgłosili sprawę policjantom, a ci szybko zatrzymali czterech mężczyzn.

bEgvHqGR

Aresztowani to Paweł G., Bartłomiej J., Sebastian R. oraz Robert S. Wszyscy usłyszeli zarzuty doprowadzenia do ciężkiego uszczerbku na zdrowiu kobiety, narażenia jej na utratę życia i nieudzielenia pomocy. Oprócz tego Paweł G. oraz Bartłomiej J. usłyszeli zarzuty zgwałcenia 35-latki.

Proces w sprawie pobicia i gwałtu. Mieli wykorzystać bezradność kobiety

Proces w tej sprawie rozpoczął się w czerwcu 2018 roku. Z uwagi na dobro pokrzywdzonej sąd wyłączył jawność sprawy. W lipcu 2019 roku, zapadł nieprawomocny wyrok.

Sąd Okręgowy w Poznaniu wymierzył Pawłowi G. i Bartłomiejowi J. maksymalną karę dziesięciu i pół roku więzienia. Jednocześnie śledczy orzekli, że nie doszło do gwałtu. Mężczyźni mieli jedynie wykorzystać bezradność pokrzywdzonej.

bEgvHqGS

Sebastian R., usłyszał wyrok ośmiu i pół roku więzienia. Sąd uznał, że uczestniczył w pobiciu i naraził ją na utratę zdrowia. Robert S. został skazany jedynie na rok za nieudzielenie ofierze pomocy.

Sąd Apelacyjny złagodził wyrok. Według śledczych do gwałtu nie doszło

Od wyroku odwołała się prokuratura oraz obrońcy oskarżonych. W czwartek Sąd Apelacyjny w Poznaniu wydał w tej sprawie prawomocny wyrok. Podtrzymał ustalenia Sądu Okręgowego o tym, że Paweł G. i Bartłomiej J. nie dopuścili się gwałtu, lecz uprawiając seks z 35-latką jedynie wykorzystali jej bezradność.

Oprócz tego sąd stwierdził, że mężczyźni nie doprowadzili do ciężkiego uszczerbku na zdrowiu ofiary. Sędziowie złagodzili kary dwóch mężczyzn do 5 lat więzienia.

bEgvHqGT
Sąd Apelacyjny podzielił moją argumentację i znacznie złagodził wymiar kary mojemu klientowi. Wyrok Sądu Okręgowego był niesłuszny i w takim kształcie, w jakim został wydany, nie mógł się ostać – ocenił mecenas Mateusz Łątkowski, obrońca Pawła G., cytowany przez Głos Wielkopolski.

Wyrok ośmiu i pół roku więzienia dla Sebastiana R. został podtrzymany. Mężczyzna został uznany winnym doprowadzenia do ciężkiego uszczerbku na zdrowiu 35-latki. Sąd apelacyjny utrzymał również w mocy rok więzienia dla Sebastiana R.

Obejrzyj także: Kontrowersyjny wyrok sądu. Zasłużony strażak pójdzie do więzienia

bEgvHqGU
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEgvHqHm
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(365)
Wojtek
5 miesięcy temu
Tak sąd w poznaniu orzeka. Ma w dupie dowody a liczy się wyrok. Do śadu nie idzie się po sprawiedliwość a po wyrok. Taki kraj i matactwa policji
HANIA
9 miesięcy temu
Walczyłem w sądzie sprawiedliwość pracy to nie DOŚĆ ze jestem pokrzywdzony to sędzia chciała ukarać mnie nie ZŁODZIEJA pracodawcę powiedziałem że uczciwym nie warto być przestępcy ŻYJĄ JAK SZEJKI
kopernik
9 miesięcy temu
Stachowiaka zamordowali policjanci i PYTAM ZIOBRĘ jakie ponieśli konsekwencje za MORDERSTWO obywatela nie ma znaczenia kim był był człowiekiem
bEgvHqHn
sgsgd
9 miesięcy temu
sędziowie mają za daleko do łaba. za takie wyroki to sędziów trzeba skazywać
heh
9 miesięcy temu
Oto jakie mamy sądy po DOBREJ(?!) ZMIANIE i jak traktują kobiety.
Rocco
9 miesięcy temu
Pamiętajcie że brońcie sądów. Dobrze że tej kobity nie skazali za fałszywe oskarżenie.
gregorrek
9 miesięcy temu
jakby trafiło na córkę, siostrę czy kogokolwiek z rodziny sędziego to dopiero zobaczylibyśmy potęgę i surowość polskiego wymiaru sprawiedliwości, a tak, cóż....
oburzony
9 miesięcy temu
nie wierzę że sędzia bez łapówki móg wydać tak nikczemny wyrok.
oburzony
9 miesięcy temu
nie wierzę że sędzia bez łapówki móg wydać tak nikczemny wyrok.
prorok
9 miesięcy temu
Dzięki takim sędziom wyroki polskich sądów krążą w Strassburgu jako dobre kawały. Nawet starym sędziom trudno zachować powagę przy ich odczytywaniu, a przy czytaniu uzasadnienia po prostu pękają ze śmiechu. Tylko nam w Polsce nie jest do śmiechu.
Irenka
9 miesięcy temu
a po co tam poszła i po co tam zostawała
hst
9 miesięcy temu
polski sad skrzywdzil ta kobiete najbardziej...
Jacek
9 miesięcy temu
Normalnie jak w muzułmańskim kraju. Gwałciciele tam też nigdy nie są winni, bo to kobieta jest winna. To jest chore. I piszę to jako normalny facet, który l lubi seks wtedy gdy kobieta ma na to wyraźną ochotę.
bEgvHqHf
Alan
9 miesięcy temu
Jeżeli sprawcy gwałtu i ciężkiego pobicia nie byli nigdy karani, to powinni dostać chociaż po 25 lat więzienia z ciężkimi robotami. Jeśli jest to recydywa, to dożywocie a jeżeli recydywa wielokrotna, to skazać na karę śmierci i powiesić. Oczywiście pozbawić praw publicznych i dokonać konfiskaty mienia w całości a pieniądze z jego sprzedaży przeznaczyć na odszkodowanie dla pokrzywdzonej. Jeśli ten, który nie bił i nie gwałcił nie był karany , to dać mu 10 lat za nieudzielenie pomocy i niezawiadomienie o pobiciu i gwałcie. Jeżeli zaś miał już wcześniej zatargi z prawem, to skazać na 15 lat z obowiązkiem ciężkich robót i na pozbawienie praw publicznych. Odebrać mu także cały majątek. Ten wyrok ,który zapadł, to czysta kpina.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić