Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 
aktualizacja 

Ale wpadka! Napalony Wikary wkręcił Karczewskiego

11

Lech Kołakowski podjął decyzję o odejściu z Prawa i Sprawiedliwości. Na Twitterze pojawił się wpis, w którym "Kołakowski" ostro skrytykował obóz rządzący. Odpisał mu były wicemarszałek Senatu Stanisław Karczewski. Nie wiedział jednak, że właśnie padł ofiarą oszustwa.

Ale wpadka! Napalony Wikary wkręcił Karczewskiego
(ONS)

Lech Kołakowski podjął decyzję zarówno o odejściu z PiS, jak i klubu poselskiego. Polityk ogłosił swoje postanowienie w trakcie wywiadu dla RMF FM. Zauważył, że prawdopodobnie w konsekwencji jego rezygnacji partia utraci większość w Sejmie.

Lech Kołakowski odchodzi z PiS. Fałszywy wpis posła na Twitterze

Na Twitterze pojawił się wpis, którego autorem miał być właśnie Lech Kołakowski. Poseł oświadczył, że zdecydował się na odejście z PiS, ponieważ ugrupowanie przestało być prawicowe, a stało się "neomarksistowskie".

Moja decyzja o opuszczeniu Prawa i Sprawiedliwości podyktowana jest troską o Polskę, (...) PiS przestało być partią prawicową, a stało się ugrupowaniem neomarksistowskim – napisał na Twitterze internauta podszywający się pod Lecha Kołakowskiego.

Na wpis zareagował Stanisław Karczewski. Były marszałek Senatu odpisał "koledze" na Twitterze, zalecając, aby przemyślał swoje słowa w spokoju, a najlepiej wziął urlop. Zapewnił go również, że był po "właściwej stronie".

Lechu. Przemyśl w spokoju. Weź urlop tygodniowy. (...) Wygrywa jedna strona bądź druga. Zawsze byłeś po właściwej i niech tak pozostanie – odpisał Karczewski – jak sądził – Lechowi Kołakowskiemu.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Okazało się, że prawdziwym autorem wpisu był internauta znany jako "Napalony Wikary". Internauta zmienił nazwę na "Lech Kołakowski" i w konsekwencji wprowadził Stanisława Karczewskiego w błąd. Jednak zanim to nastąpiło, użytkownik zdążył odpisać Karczewskiemu.

Stanisławie, walka o Polskę jest także moją walką. Nie mogę jednak pozwolić na to, by przeciwnik rozbił nas od środka. Nie ma wroga na prawicy! – stwierdził "Napalony Wikary".
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Lech Kołakowski aktualnie planuje stworzenie nowego klubu poselskiego. W jego skład mają wejść m.in. posłowie PiS, którzy zostali zawieszeni w prawach członka ugrupowania przez Jarosława Kaczyńskiego.

Ten tydzień będzie wiążący. Najprawdopodobniej dziś wieczorem spotkamy się z innymi posłami i będziemy ustalać szczegóły nowego koła poselskiego – zapowiedział Lech Kołakowski w rozmowie z RMF FM.
Zobacz także: Zobacz też: Taśmy Leszka Czarneckiego. "Wygląda to wszystko bardzo kiepsko"
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić