Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
GGG
|
aktualizacja

Jest nowe 500+. Świadczenie będzie dostępne na początku grudnia 2020

28
Podziel się:

Minister edukacji narodowej zapowiedział, kiedy rozpocznie się wypłacanie wsparcia dla nauczycieli. Chodzi o dofinansowanie w kwocie 500 złotych na sprzęt umożliwiający prowadzenie zdalnego nauczania.

Jest nowe 500+. Świadczenie będzie dostępne na początku grudnia 2020
Zdjęcie poglądowe (Agencja Gazeta, Patryk Ogorzałek)

4 listopada premier Mateusz Morawiecki ogłosił wprowadzenie obostrzeń. Szef rządu zapowiedział również pomoc dla nauczycieli w postaci bonu na 500 złotych. Dzisiaj minister edukacji Przemysław Czarnek podał, że świadczenie będzie dostępne do 7 grudnia.

Środki finansowe będą przelane na rachunki prowadzących do 25 listopada. Od tego dnia do 7 grudnia nauczyciele będą mogli wykorzystać je na zakup niezbędnego sprzętu elektronicznego. Na ten cel ministerstwo przekaże 300 milionów złotych.

25 listopada przekażemy na rachunki poszczególnych organów prowadzących, w zdecydowanej większości przypadków na rachunki samorządów, środki finansowe, które w stu procentach pokryją tę refundację – powiedział minister edukacji.

Co najmniej do 29 listopada wszyscy uczniowie w Polsce uczęszczają do szkoły zdalnie. Wymaga to stałego dostępu do urządzenia mobilnego zarówno dla uczących się, jak i nauczycieli. Świadczenie ma zrekompensować koszt zakupu sprzętu poniesiony przez prowadzących zajęcia.

Dziś w Polsce odnotowano 19 152 zakażenia koronawirusem. Niestety zarażeniom towarzyszyła najwyższa liczba zgonów. Ostatniej doby śmierć poniosły 603 osoby. Od początku pandemii w Polsce odnotowano niespełna 800 tysięcy zakażeń i ponad 12 tysięcy zgonów.

Zobacz także: Protest w Warszawie. Tłum żądał dymisji Przemysława Czarnka
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(28)
Ola
2 lata temu
A ja co ja dostanę ??? Kto mi zapłaci rachunki za prąd??? Dwoje dzieci na zdalnym . Laptopy chodzą od 8-16 . Drukarka i setki stron papieru.
Obywatel
2 lata temu
Z jakich pieniędzy te 500+? Bo chyba nie z podatnika.
obcy
2 lata temu
A o dzieciach ktoś pomyslał??Nie bo po co
Pani Jadzia
2 lata temu
Gdy słucham lub czytam o tej "łasce" dla nauczycieli w postaci 500zł , to robi mi się słabo .Nauczyciele wręcz się "dorobią"za tę śmieszną kwotę.A sprzęt elektroniczny już musieli dawno sobie kupić , więc po co ludzi kłuć w oczy tymi pieniędzmi .Zakupić laptopy do szkół,żeby w każdej klasie nauczyciel mógł z niego korzystać.A nie jak często bywa jedni mają wspaniałe tablice interaktywne , a inni zieloną tablicę i kredę jak za króla Ćwieczka .Drodzy rodzice , wasze dzieci nie mają komputera ? A gdzie podziało się 500+ , gdzie są pieniądze z ulgi podatkowej? Może najwyższy czas , żeby to dziecko korzystało z nich zgodnie z przeznaczeniem ?
kat825
2 lata temu
Mydlenie oczu, Dawanie pieniędzy których już praktycznie nie ma. Robią to aby przyćmić ten syf co się dzieje w rządzie. Zamiast kasę dawać na szpitale i walkę z Covidem, to tu dadzą, tam dadzą, aby uciszyć, a się okaże że dadzą nauczycielom, a górnikom zabiorą, albo policji wojsku rolnikom itp itd. Toną i takimi obiecankami chcą się uratować, ale przy tych spasłych zadkach to te obiecanki to raczej nie wytrzymają i jak cienka nić pękną pod ich ciężarem.
Ble
2 lata temu
każdy oprócz najbiedniejszych mają komputer po co te dopłaty, nauczyciel nie ma?
666
2 lata temu
a kiedy dostaną wsparcie uczciwi pracownicy zwalniani z powodu pandemii
PYTAM
2 lata temu
Wszyscy dostają pieniądze pracodawcy ,celebryci , nauczyciele ,policjanci , lekarze a zwykły KOWALSKI kiedy dostanie ???
nick
2 lata temu
Mam trójkę dzieci i żonę nauczycielkę - 4 komputery pracowały średnio po kilka godzin na dobę a żony to i ponad 10. Przyszło mi rozliczenie za prąd za poprzednie półrocze i usiadłem. Zawsze była nadpłata ok. 300-400 zł a teraz 850 zł niedopłaty !!! i prognoza na przyszłe miesiące o 160 zł więcej miesięcznie niż w poprzednim okresie. Szkoły oszczędzają (prąd/opał/woda/środki czystości itp) a my mamy w plecy. Pinokio Morawiecki daje 500zł (chyba na przysłowiowe "waciki") bo każdy już dawno kupił to co było konieczne. ŻENADA.
rodzic!!!!
2 lata temu
a gdzie dofinansowanie na sprzęt rodzicom, których trójka dzieci lub więcej musi jednocześnie korzystać z komputera???? gdzie????
Meander
2 lata temu
Internet w każdym domu? Toż to koniec PiS. Czarnek pakuje się w lektury z JP2 , powodzenia. Pójdz dziecię ja cię uczyć każę, nie lękajcie się księży, oni naprawdę kochają dzieci
rodzic
2 lata temu
Cicha premia dla nauczycieli, tylko za co??? Skoro rodzice, teraz są nauczycielami
shjd
2 lata temu
To dzieci powinny dostać wsparcie,niekiedy jest trójka rodzeństwa i każdy ma o tym samym czasie lekcje.
PAT
2 lata temu
Panie Czarnek, wsadź sobie pan ten swój głupi pomysł tam gdzie jego miejsce. Jestem mężem nauczycielki która sama mówi jaki to głupi pomysł. Zamiast mamić ludzi wypłatą jakiegoś 500+ z konkretnym przeznaczeniem na sprzęt komputerowy, za co tak naprawdę można kupić jakieś drobne dodatki komputerowe, lepiej niech pan te pieniądze da do szkół, ilość nauczycieli x 500 zł. Szkoła kupi sprzęt (za 500 zł komputer - dobre ;)) i wstawi go do klasy. Nauczyciel będzie uczył zdalnie ze swojej klasy. Po zakończniu pandemi wszyscy wrócą do szkół, sprzęt zstanie w szkołach i wszyscy będą zadowoleni. A tak, pan swoim głupim pomysłem sugeruje że nauczyciele dostali 500+.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić