o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
ESO
|

Lech Wałęsa uderza w PiS. Ten wpis przejdzie do historii

483
Podziel się

Lech Wałęsa coraz chętniej wykorzystuje media społecznościowe do wyrażania swoich poglądów. W ostatnim wpisie Wałęsa po raz kolejny uderzył w partię rządzącą.

Lech Wałęsa uderza w PiS. Ten wpis przejdzie do historii
Lech Wałęsa coraz chętniej wykorzystuje media społecznościowe do wyrażania swoich poglądów. (ONS)
bDnSZqYB

Były prezydent Lech Wałęsa coraz chętniej dzieli się swoimi przemyśleniami z fanami za pomocą mediów społecznościowych. Zazwyczaj Wałęsa komentuje bieżące sprawy, nie stroniąc przy okazji od ostrej krytyki partii rządzącej. Tak też stało się i tym razem.

Mocne oskarżenia i do tego taki błąd

Ostatni wpis byłego prezydenta przykuwa uwagę nie tylko ze względu na mocne oskarżenia, jakie kieruje w stronę partii Jarosława Kaczyńskiego, ale również dlatego, że trudno nie zauważyć błędu językowego, jaki popełnił polityk.

bDnSZqYD
Ja Lech Wałęsa oskarża obecnych decydentów w Polsce o zdradę interesów Polski - zaczyna swój wpis Wałęsa, zapominając o konieczności odmiany.

Błąd jednak został wychwycony i Lech Wałęsa szybko edytował wpis. Późniejsze słowa emerytowany prezydent kieruje do partii rządzącej. Wałęsa wylicza oskarżenia wobec PiS-u.

Wykorzystali demagogię, populizm, kłamstwa i pomówienia w momencie wielkich i trudnych reform, takimi argumentami przekonali zmęczone masy wygrywając wybory. Ich decyzje doprowadziły do tragedii smoleńskiej, ich decyzje skłóciły nas prawie z całym światem. Cały zwycięski dorobek Solidarności lat 80., uznanie i podziw świata roztrwonili. Ich metody działania i brak mądrych działań oczyszczających w kościele napuściły nas na konflikt z Kościołem - pisze ostro były prezydent.
bDnSZqYJ

Lech Wałęsa zdaje się nie wierzyć w Polaków i to, że sami odbiorą władzę PiS, dlatego apeluje o pomoc do zagranicznych przyjaciół.

Bardzo liczę na przyjaciół z Europy i świata, że pomogą nam pozbyć się tych burzycieli ładu europejskiego, demokratycznego opartego na wolnościowym demokratycznym trójpodziale władz. Europa, Unia Europejska musi być w reszcie zdecydowana i nie może pozwalać Polsce czy Węgrom na niszczenie Europejskiego dorobku - apeluje Wałęsa.
bDnSZqYK
Zobacz także: Strajk Kobiet. Lech Wałęsa: ostrzegałem przed Jarosławem Kaczyńskim
bDnSZqZe
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(483)
jerzy
2 tyg. temu
Lechu byłeś większym demagogiem, żaden wielki zakład w Polsce nie został w naszych rękach
praczka
2 tyg. temu
Nie chcem , ale muszem ....jedno zdanie , dwie głupoty
ojej
2 tyg. temu
oj lesiu takie rozprawy naukowe z donosami pisales a teraz blendy robisz
bDnSZqZf
kamila
2 tyg. temu
daj żyć wstydu oszczędż
asdfgh
2 tyg. temu
A ja Wałęse o bezrobocie, olikwidację razem z komunistami zakładów pracy, o samobójstwa ludzi wpuszczonych w bezsilność o bezprawie o złodziejską reprywatyzację , o kłamstwa ,że w Polsce skończył się kopmunizm.
Najnowsze komentarze (483)
Gość
1 tyg. temu
Ma rację.
nokryd
2 tyg. temu
Tak przejdzie do historii jak Boluś :)
erterterterte
2 tyg. temu
LEO zawsze uwazałem ciebie za niesmiertelnika a teraz szacun
zoja
2 tyg. temu
Panie Wałęsa ! zamilcz Pan !
polak
2 tyg. temu
Lechu lepiej idź zagraj w TOTOLOTKA !!!
nick
2 tyg. temu
Nie odmienia , bo Instytut to RODZINA!!! A Rodzina to przyszłość.
jf.
2 tyg. temu
Tow. Wałęsa to człowiek godny szacunku
crac
2 tyg. temu
Nie lubię Wałęsy ale tu się z nim zgadzam.
bDnSZqYX
Woti
2 tyg. temu
Błąd językowy jest małym błędem, ; jego wrodzy komentatorzy wstawiają gorszą polszczyznę i nie poprawiają się... A co do meritum, to Lech ma rację, że ta kłamliwa i bezprawna w wielu aspektach działania władza doprowadzi Polskę do kolejnej ruiny. Na dodatek pomimo tego, że poprzednie rządy doprowadziły Kraj do tego, że BYŁY już pewne oszczędności, które teraz PiS roztrwonił. Na wiosnę okaże się, że nie ma już zapasów :(
Słowacki
2 tyg. temu
ot i mędrca narodowy polski wiesc prawie jak Mickiewic hahahahaha
john
2 tyg. temu
TW Bolek człowiek który kapował kolegów z pracy , gdzie zostali zwolnieni . Nic dobrego nie można powiedzieć o nim , buta pycha kłamczuch , nie godzien nosić wizerunek Matki Boskiej w klapie marynarki jest to profanacja wizerunku .
8787
2 tyg. temu
Skoro polscy wyborcy są niedemokratyczni i wzywasz Bolku zagranicznych przyjaciół, to tych z Antify czy z pod tęczowej flagi?
Gosc
2 tyg. temu
Panie Wałęsa wstyd ...podobno walczył pan o wolność a teraz wzywa obcych do ingerencji w nasze sprawy wewnętrzne... Najlepiej poprosić Niemców i Rosjan oni mają juz wyprawę. Współczuję pana dzieciom, za takiego ojca... Czas w końcu zamilknac...blaznie
BleBle
2 tyg. temu
Mądrego to warto posłuchać ale co zrobić jeśli ktoś plecie brednie , współczucie w takim przypadku nie pomaga.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić