Jeden komentarz na Facebooku. Mężczyźnie grożą 3 lata więzienia

58

Pilscy policjanci zatrzymali 55-letniego mężczyznę, który kierował groźby karalne za pośrednictwem znanego portalu społecznościowego w kierunku organizatorów WOŚP. Sąd zadecydował o zastosowaniu wobec mężczyzny tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Jeden komentarz na Facebooku. Mężczyźnie grożą 3 lata więzienia
55-latek groził śmiercią wolontariuszom WOŚP. (Policja)

W ostatnim czasie na znanym portalu społecznościowym pojawił się wpis jednego z lokalnych sztabów WOŚP. W komentarzu do zamieszczonego postu pewien internauta groził pozbawieniem życia jego autorom.

Komentarz zawierał przekleństwa. Mężczyzna w swoim wywodzie nawiązał również do zabójstwa prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.

Groził wręcz śmiercią czy "skończeniem tak jak Adamowicz" organizatorom. Myślę, że to było kierowane do mnie. Za swoje słowa trzeba brać odpowiedzialność i konsekwencje. W internecie nie jest się anonimowym i prędzej czy później dowiemy się, kto takie groźby karalne wystosowywał w stosunku do nas – mówi Paweł Kądziela, organizator finału WOŚP w Dobrzycy cyt. przez portal Asta24.pl

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Moment wyjazdu prezydenckiej kolumny. Monitoring z autobusu

Pilscy kryminalni od razu zajęli się tą sprawą i przeprowadzili szereg czynności, które ostatecznie doprowadziły do zatrzymania 55- letniego mieszkańca gminy Słupsk. Mężczyzna przekonał się, że w internecie nie jesteśmy anonimowi, a skutki takich zachowań mogą być bardzo dotkliwe.

Zatrzymany usłyszał już zarzuty, za które grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Na podstawie zebranych dowodów Komenda Powiatowa Policji w Pile oraz Prokuratura Rejonowa w Pile zwróciła się do sądu z wnioskiem o zastosowanie wobec mężczyzny tymczasowego aresztowania.

Sąd przychylił się do wniosku i zadecydował, że mieszkaniec gminy Słupsk najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić