Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
JAR
|
aktualizacja

Przyłapani. Jedenaście pojemników "mauzer". Akcja na Mazowszu

102
Podziel się:

Jedenaście pojemników typu "mauzer" znaleźli policjanci na nielegalnym wyrobisku po kopalni piachu na terenie jednej z gmin powiatu radomskiego. Mundurowi zatrzymali w tej sprawie pięć osób.

Przyłapani. Jedenaście pojemników "mauzer". Akcja na Mazowszu
Duży sukces policji. Odkryto niebezpieczne substancje (Policja)

Kilka dni temu funkcjonariusze policji namierzyli samochód ciężarowy, którym miały być przewożone odpady, również te niebezpieczne. Kiedy tylko pojazd zjechał z drogi i dojechał do miejsca docelowego, policjanci rozpoczęli działania, w wyniku których czterech mężczyzn zostało zatrzymanych.

Osoby te (33-62 lat) zostały zatrzymane na gorącym uczynku, gdy rozładowywały samochód, a następnie zrzucały beczki oraz pojemniki typu "mauzer" do wyrobiska. Policjanci zatrzymali także 61-letniego właściciela terenu, na którym znajduje się wyrobisko poeksploatacyjne po kopalni piachu - podkreśla zespół prasowy Komendy Głównej Policji.

Na miejscu funkcjonariusze policji znaleźli jedenaście sztuk pojemników typu "mauzer", zawierających prawdopodobnie kleje z kwasem amino-siarkowym i maleinowym oraz 8 sztuk 200 litrowych beczek z innymi substancjami niebezpiecznymi. To nie koniec, bowiem na naczepie samochodu znajdującej się przy wykopie ujawniono pojemnik typu "mauzer", 25 sztuk beczek 200 litrowych oraz 6 sztuk beczek 25 litrowych z niebezpiecznymi substancjami.

Areszt i dozór policyjny

Jak czytamy na stronie policji, z uwagi na fakt, że ujawnione odpady należą do grupy odpadów niebezpiecznych w czynnościach uczestniczyli też strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Radomiu, inspektorzy z Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Warszawie, inspektorzy z radomskiej delegatury Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Warszawie, funkcjonariusze Laboratorium Kryminalistycznego KWP zs. w Radomiu.

Podczas czynności użyty był georadar, który wskazał zmiany w glebie, co świadczyć może o dużej ilości odpadów już zakopanych na tym terenie. Wobec mężczyzn zastosowano cztery dozory policyjne oraz jeden areszt tymczasowy. Trwają dalsze czynności policji i prokuratury w tej sprawie.

Zobacz także: Spotkanie u prezydentów. To będzie dziś główny temat
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(102)
Lupus
2 miesiące temu
Ciekawe skąd ,,przyjechały,,??czyżby z najbardziej ekologicznego kraju w europie ??
uczeń
2 miesiące temu
odszedł minister z kancelarii premiera i już policja zaczęła działania. Jednakże.
Daro
2 miesiące temu
Doby opał na zimę te pojemniki !! wysoko kaloryczne
fff
2 miesiące temu
Takim to tylko to co Hitler 1939 r w bunkrze .
hanys
2 miesiące temu
chwała wam dobrzy polucjanci
jan
2 miesiące temu
stała praktyka posiadaczy wyrobisk utylizacja przyczepy towaru po budowie kosztuje sporo ,a zasypanie wyrobiska niewiele ,w mazowieckiem to stara praktyka.
xxx
2 miesiące temu
mógł to spalić jak większość polskich utylizacji bez żadnych konsekwencji nawet po kilka razy płoną u nich chemikalia i nikt ich nie karze
AntyPiS
2 miesiące temu
Co chwila toksyny w pojemnikach gdzieś koło Radomia
lol
2 miesiące temu
jakieś jaja dozór haha
SzczytObłudy
2 miesiące temu
Tylko przepadek całkowity mienia,konfiskata samochodu jako "narzędzia służącego do popełnienia przestępstwa" i 25 lat więzienia dla każdego z nich zakończy definitywnie ten zbrodniczy proceder-tak ,tak zbrodniczy bo takie działanie jest zbrodnią przeciwko zdrowiu i życiu naszych dzieci, wnuków i przyszłych pokoleń ,które mają prawo żyć w zdrowym a nie zatrutym Środowisku- pić zdrową wodę nadającą się do spożycia a nie z zatrutych wód gruntowych. Dlaczego przekupni "ekoterroryści" milczą kiedy na wielką skalę odbywa się "import śmieci" i toksycznych odpadów do Polski??? Każdego dnia do Polski wjeżdża ok. 400 to takich śmieci i odpadów zgłoszonych a ile wjeżdża bez kontroli-przynajmniej dwa razy tyle,niestety ten rząd jak i poprzednie rządy nic nie robią w tej sprawie.
ZCXX
2 miesiące temu
SETKI I TYSIĄCE WSZEDZIE DZIEKI PIS
ADAM
2 miesiące temu
Śledztwo utknie lub zostanie umorzone, a wiecie dlaczego? Bo po nitce dojdą do człowieka z (nie)rządu... To jeszcze nawet wierzchołek góry nie jest, Polski już nie ma.
ppp
2 miesiące temu
To są zbrodniarze. Dozór policyjny to kpina. Takie dranie powinny siedzieć i pracować w więzieniu dopóki nie spłacą utylizacji kary finansowej. A kary powinny iść w miliony a nie mandacik 500 zł
pepe
2 miesiące temu
Dozór policyjny? Też powinni siedzieć, żeby nie uciec lub mataczyć.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić