Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
JKM
|

Jędraszewski grzmi w Tatrach. "Człowieka uważa się za szkodnika"

475
Podziel się:

– Będą bronić praw zwierząt i nawet traw. Ale człowieka będą uważać za szkodnika – skrytykował w sobotę Parlament Europejski abp Marek Jędraszewski. Metropolita krakowski podkreślił przy tym, że należy chronić życie ludzkie od momentu poczęcia. Porównał także "zachodnie ideologie" do ustroju komunistycznego.

Jędraszewski grzmi w Tatrach. "Człowieka uważa się za szkodnika"
Abp Marek Jędraszewski mówił na Rusinowej Polanie o "zachodniej ideologii" (PAP, Grzegorz Momot)

W sobotę na Rusinowej Polanie w Tatrach odbyły się obchody 160. rocznicy objawień Matki Bożej Jaworzyńskiej. Uroczystości od początku wzbudzały kontrowersje za sprawą budowy drewnianej kaplicy na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego. Władze TPN udzieliły zgody na powstanie obiektu, podkreślając, że jest to konstrukcja tymczasowa, która zniknie po weekendzie. Krytycy wskazywali jednak, że tuż obok nowego ołtarza znajduje się Sanktuarium na Wiktorówkach, więc inwestycja jest zbędna.

Już od samego rana w rejonie Bukowiny Tatrzańskiej, Poronina, Małego Cichego oraz Łysej Polany utworzyły się utrudnienia na drogach związane z pieszą pielgrzymką. Największe problemy dotyczyły kierowców. Wierni z parafii w Bukowinie Tatrzańskiej i Poroninie dotarli na Rusinową Polanę około południa.

U stóp Matki Bożej Królowej Tatr zjawiło się około tysiąca wiernych, w głównej mierze z podhalańskich miejscowości. W pielgrzymce uczestniczył także orszak górali, którzy grali na instrumentach muzycznych pieśni religijne. Pojawił się także m.in. baner z napisem "Brońcie Krzyża".

Uroczystościom przewodniczył abp Marek Jędraszewski. Metropolita krakowski wygłosił z ołtarza polowego homilię do zgromadzonych. Przypomniał w niej przesłanie Matki Bożej Królowej Tatr oraz zwrócił uwagę na wpisy pamiątkowe pielgrzymów z czasów stanu wojennego. Porównał przy tym ustrój komunistyczny do "współczesnych ideologii".

Wydarzenia sprzed 40 lat każą nam myśleć o tym, co się dzieje obecnie. O współczesnym naruszaniu czterech podstawowych płaszczyzn i relacji. Ta ideologia pochodzi z zachodu ale swoje źródło ma w ideologii marksistowskiej. Chce się zaproponować taki styl myślenia, jakoby Pana Boga nie było. A jak nie ma Boga, to jak mówił Fiodor Dostojewski, można człowiekowi wszystko wmówić i wszystko wprowadzić – powiedział abp Jędraszewski.

Abp Jędraszewski krytykuje Parlement Europejski. "Chce doprowadzić Zachód do samozagłady"

Metropolita krakowski w ostrych słowach skrytykował deklarację Parlamentu Europejskiego w sprawie LGBT. Zdaniem duchownego "piętnuje się polski naród jako homofobów i jako tych, którzy nie chcą uznać wolności drugiego człowieka".

Absolutyzuje się człowieka, który wydaje się, że może wszystko. Nawet zmienić to, czy ktoś jest kobietą czy mężczyzną. Może przedefiniować to, czym jest rodzina i jak powinno wyglądać życie wspólnotowe – stwierdził.

Arcybiskup dodał, że w Polsce trwa "zamieszanie kulturowe". Zderzają się podczas niego osoby o poglądach postępowych i konserwatywnych.

Skąd ta pochwała zabijania dziecka nienarodzonego? Będą bronić praw zwierząt i nawet traw. Ale człowieka będą uważać za szkodnika, którego najlepiej żeby na świecie nie było. Wydaje się, że ci ludzie chcą doprowadzić świat zachodni do samozagłady w imię jakichś dziwnych do zrozumienia, niepogodzenia ze zdrowym rozsądkiem, ideologii – ocenił Marek Jędraszewski.

Abp Jędraszewski w Tatrach. Dostał w prezencie sery i owieczkę

W trakcie uroczystości górale podarowali duchownemu sery i owieczkę. Abp Jędraszewski od podhalańskich samorządowców otrzymał haftowane obrusy, a od Towarzystwa "Sokół" – stułę. Odebrał także kwiaty od mieszkanki Murzasichla, która odegrała w trakcie uroczystości rolę Marysi Murzańskiej – dziewczynki której objawić się miała Matka Boża Jaworzyńska.

Według przekazów, do objawienia dojść miało w 1861 roku. Dziewczynka zasnęła na polanie, wypasając owce. Część zwierząt zgubiła się. Wtedy przerażona dziewczynka zaczęła się modlić do Matki Bożej.

Nagle przerażona Marysia miała zobaczyć oślepiające światło, a w niej "piękną Panią". Ta uspokoiła ją, że zwierzęta wkrótce się odnajdą. Dziewczynka miała faktycznie po chwili zobaczyć zagubione zwierzęta.

Obejrzyj także: Abp. Marek Jędraszewski "postradał rozum"? Reakcja Katarzyny Lubnauer

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(475)
jan
10 miesięcy temu
TAK, bedziemy bronić praw zwierząt przed takimi stworami jak jędraszewski i jemu podobni, bo one też czują i cierpią
Spięty
11 miesięcy temu
Człowieka - nie ale ciebie innych przebierańców z krzyżami tak
666
11 miesięcy temu
Kolega kurski z TVPis powiedział że ciemnocie można sprzedać wszystko! Więc ciemnogrodzie słuchajcie swego goru!
Antykler
11 miesięcy temu
Panie jedraszewski obejzyj film czrnobyl! Pomimo wielkiej katastrofy przyroda ma sie tam swietnie! Dlatego ze prawie niema tam ludzi!
Meander
11 miesięcy temu
Dajcie im swoje dzieci i kasę
biskup
11 miesięcy temu
ma rację, wystarczy porozmawiać z mieszkańcami krajów zachodnich by usłyszeć od niech że jest u nich dyktatura - dobrze, że są takie głosy i nie boją się mówić na głos rzeczy oczywistych a zakłamywanych lub ukrywanych lub przedstawianym w odwróconym zwierciadle przez media, Brawo biskup.
aza
11 miesięcy temu
Jakiś nie mówi o mordowaniu dzieci przez księży. Udaje, że nie wie o tysiącach dzieci pochowanych jak psy przez jego współbraci? Aborcja to morderstwo a morderstwo dziecka żyjącego to.....milczenie i ukrywanie przez kler, zbrodni !
Rav
11 miesięcy temu
A skąd takie rozgorączkowanie? Powiedział prawdę. I to boli ?
spok
11 miesięcy temu
Nawiedzony hipokryta !!!! Zacznijcie porządki od siebie wy "wypasione koty" i oddajcie nam te 3 mld. dotacji którą dostajecie, booooooooo nie zapracowaliście na te pieniądze. Kłamcy jesteście, okradacie nas nie tylko z pieniędzy !!!!!
Kongo
11 miesięcy temu
Może byś się obudził co sie dzieje na twoim kościelnym podwórku bo chyba większość afer zamiatacie pod dywan ? Jak to powiedział Chrystus, że widzisz drzazgę w oku bliźniego , a w swoim nie widzisz belki. Atakowanie innych to zasłona dymna przed własnymi problemami. Oczyścicie siebie zanim powiecie złe słowo na bliźniego.
Rzeczywistość
11 miesięcy temu
On i jemu podobni na naszych oczach przemijają. Na całe szczęście!
Art
11 miesięcy temu
A jak tam doszedł na tą polanę,bo jakoś nie wierzę żeby sam...
AAA
11 miesięcy temu
Pan Jędraszewski marnuje kolejne okazje by milczeć
pzt
11 miesięcy temu
swąd z Kanady dotrze i do Tatr
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić