Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...

Jest pierwsza ofiara wypoczynku nad wodą. Mężczyzna utonął na dzień przed otwarciem kąpieliska

19

Jeszcze przed kilkoma dniami, Czarna Sędziszowska chwaliła się nowym kąpieliskiem, którego oficjalne otwarcie zaplanowano na piątek, 23 czerwca. W czwartek, dosłownie na kilkanaście godzin przed rozpoczęciom sezonu na terenie dawnej żwirowni utopił się 49-letni mężczyzna.

Jest pierwsza ofiara wypoczynku nad wodą. Mężczyzna utonął na dzień przed otwarciem kąpieliska
Mężczyzna utonął na dzień przed otwarciem kąpieliska (Facebook, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sędziszowie Małopolskim)

"Lazurowe wybrzeże" miło być bezpieczne, z dwoma stanowiskami dla ratowników wodnych, jednym pilnującym bezpieczeństwa na wieży, drugim obserwującym korzystających z wodnych kąpieli plażowiczów z łódki. Z wodą przebadaną przez Sanepid, licznymi atrakcjami i nowa przebieralnią.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sędziszowie Małopolskim zapraszał na jego oficjalne otwarcie w piątek, 23 czerwca. Organizatorzy zapowiadali, ze kąpielisko będzie podzielone na strefy dla początkujących pływaków i tych bardziej zaawansowanych, a ceny za wejście nie będą wygórowane.

Nim jednak "Lazurowe wybrzeże" ruszyło pełną parą, dosłownie na kilkanaście godzin przed jego oficjalnym otwarciem, zdarzył się potworny wypadek. Jak ustalili wezwani na miejsce policjanci, późnym popołudniem na terenie nieczynnego jeszcze kąpieliska do wody wszedł mężczyzna i zniknął pod powierzchnią.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Czarna seria utonięć w Beskidach. Zginęły trzy osoby

Policja: To pierwsza ofiara letniego wypoczynku nad wodą na Podkarpaciu

– 49-letni mężczyzna jest pierwszą w tym roku ofiarą letniego wypoczynku nad wodą na Podkarpaciu – poinformowała kom. Ewelina Wrona z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.

Jak relacjonują służby, po kilkunastu minutach ciało mężczyzny unoszące się na wodzie zauważyli świadkowie, którzy wyciągnęli go i podjęli próby ratowania mężczyzny. Na miejsce wezwano też służby, które przejęły działania ratownicze, niestety bez skutku.

Policjanci przypominają o zachowaniu bezpieczeństwa podczas korzystania ze zbiorników wodnych, wchodzenia do wody tylko na terenach strzeżonych i nigdy po spożyciu alkoholu.

Autor: BBI
Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Które z określeń najlepiej opisują artykuł:
Wybrane dla Ciebie
Takich słów w Niemczech nikt się nie spodziewał. Piszą o Polsce
Dramat w lesie. 34-latek nie był w stanie się ruszać
Nadeszła wiosna. Pokazał nagranie. "Chmara"
Zabójstwo małżeństwa w Kudowie-Zdroju. Córka pary odwołała się od wyroku
Rekordowy tunel pod Bałtykiem. Ponad 7 mld euro
Kiedy siać cukinię? Termin już blisko
33. miejsce na świecie. Wzrosła mediana wieku w Polsce
Wsiadła do Ubera. Tak zachował się kierowca. "Poczułam realny strach"
Zauważyła go operatorka monitoringu. Nie wiedział, że wszystko się nagrywa
Polskie lasy toną w oponach. Leśnicy są załamani
Analitycy ISW ostrzegają. Zamrożenie konfliktu nie wyklucza ataków Rosji
Tragedia w wodnym parku rozrywki. Nie żyje 2-latka
Przejdź na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić