aktualizacja 

Jesteś katolikiem? Możesz zrobić tatuaż... całkowicie za darmo! Tyle, że... w Austrii

71

Z nietypową propozycją wyszła katolicka organizacja "Quo Vadis", reprezentująca zakony na terenie Austrii. Zrzeszeni w niej duchowni proponują, aby katolicy mogli za darmo mieć wykonywany tatuaż. Jest jednak pewien warunek.

Jesteś katolikiem? Możesz zrobić tatuaż... całkowicie za darmo! Tyle, że... w Austrii
Katolicy mogą skorzystać z robienia tatuażu całkowicie za darmo (Pixabay)

W wielu przypadkach tatuaże są postrzegane ,z perspektywy konkretnych grup społecznościowych, jako te, które niewiele mają wspólnego z wiarą chrześcijańską. A tak wcale nie jest - przekonują członkowie "Quo Vadis".

Niektórzy ludzie wierzą, że tzw. body art jest sztuką satanistyczną, mimo że praktyka tatuowania sięga wieków. Nawet sławni Austriacy, tacy jak XIX-wieczna cesarzowa Sisi, byli wytatuowani - mówi Christopher Paul Campbell, dyrektor "Quo Vadis".

Campbell dodaje też, że zajęcie się tematem tatuaży świadczy o tym, że Kościół idzie z duchem czasu. Zwłaszcza, że młode pokolenie często interesują takie kwestie, więc warto wyjść im naprzeciw.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Mumia z tatuażami sprzed 1700 lat. Niezwykłe odkrycie archeologiczne

Co ciekawe, chętnych na bezpłatny tatuaż było tak wielu, że... trzeba było wprowadzić limity, a nawet zorganizować losowanie!

Jest jeden warunek

Ostatecznie udało się wyłonić kilkadziesiąt osób. Tatuaże wykonywał im znany artysta niemieckiego pochodzenia.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Jednak Campbell zaznaczył, że jest pewien warunek.

To ważne, aby Kościół przyjrzał się temu, jak ludzie wyrażają swoją pobożność - stwierdził.

Następstwem tego jest właśnie warunek, jaki muszą spełnić chętni do bezpłatnego tatuowania. Otóż w wyborze wzoru nie mają pełnej dowolności - nie może to być choćby postać z komiksu, gotycki wzór czy charakter, który może nawiązywać do satanizmu. Tatuaż zrobiony w ramach bezpłatnej sesji powinien nawiązywać do wiary chrześcijańskiej.

Tatuaż u katolika

Kościół jako taki zwykł nie zajmować miejsca w dyskusji o tatuażach, natomiast Pismo Święte ma jedną wzmiankę na ich temat.

Nie będziecie nacinać ciała na znak żałoby po zmarłym. Nie będziecie się tatuować. Ja jestem Pan! - brzmi jeden z fragmentów Księgi Kapłańskiej (Starty Testament).

Zwolennicy tatuaży zauważają, że chodzi o czasy, kiedy tatuaże robiono sobie jako symbol wiary w konkretne bóstwa. Nie dotyczyło to drobnych symboli o neutralnym znaczeniu, czy też imion bliskich osób.

Autor: EWS
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić