o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
mmc
|

Brwice. Agresywny 3-latek w przedszkolu. Został związany taśmą

362
Podziel się

W jednym z przedszkoli w Brwicach doszło do nietypowego rozwiązania problemu wychowawczego przez dyrektorkę placówki. Kobieta postanowiła związać taśmą ręce 3-latkowi. Są już zarzuty.

Brwice. Agresywny 3-latek w przedszkolu. Został związany taśmą
(Getty Images)
bDfWjoHV

Do zdarzenia doszło w jednym z prywatnych przedszkoli w Brwicach. Dyrektorka placówki nie mogła poradzić sobie z agresywnym 3-latkiem. Postanowiła skrępować jego ręce taśmą.

Zdarzenie szybko wyszło na jaw. Interweniowało kuratorium sprawdzając kompetencje pracowników przedszkola. Jak informuje Polsat News, kobieta usłyszała zarzuty.

bDfWjoHX

Kobieta nie chciała poddać się tak łatwo. Początkowo rzekomo miała złożyć fałszywe zeznania, które niedawno sprostowała. Miała też uniemożliwiać matce dziecka zobaczenie nagrań z monitoringu.

Pojawiły się problemy w sprawie. Dysk na którym znajdował się zapis monitoringu z przedszkola został zgubiony. Cytując Polsat News, w tej sprawie zarzuty postawione zostały dla męża dyrektorki.

bDfWjoId

Powrót do szkoły. Dariusz Piontkowski o zakażeniach wśród nauczycieli

bDfWjoIy
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(362)
Jacek
2 miesiące temu
Może najpierw zacząć od rodziców??!! Bo w ostatnich czasach nagminne jest przerzucanie odpowiedzialności za wychowanie na placówki oświatowe począwszy od przedszkoli, a rodzice no cóż przecież mają swoją obowiązki a dzieckiem niech zajmą się inni, Ci którym się płaci. Dzieci się wychowuje a NIE PROWADZI CHÓW, szanowni rodzice.
Noks
2 miesiące temu
Mogła jeszcze kulę do nogi mu przywiązać. Myślę że skoro dziecko jest agresywne powinni przyjzec się rodzicom
Pozorovatel
2 miesiące temu
W świetle aktualnych przepisów, agresję dziecka należy cierpliwie znosić aż do uzyskania pełnoletności. Gdy skończy 18 lat można go zamknąć w więzieniu lub odstrzelić za nieposłuszeństwo wobec polecń policjanta. "O take my Polske walczyli".
bDfWjoIz
RodziceOgar
2 miesiące temu
Czytając artykuł Ciężko się nie postawić po stronie dyrektorki. Obecnie rodzice nie potrafią wychowywać dzieci. Prosty przykład- mieszkam w klatce z samymi młodymi rodzicami i jako jedyny nie mam dzieci. Codziennie od 6 do 24 ryk, walenie nogami w ścianę, wannę, bieganie po klatce, kopanie i rzucanie piłką po drzwiach lokatorów. A potem znowu ryk i znowu walenie nogami w ścianę. I tak całe 9 mieszkań, codziennie od 2 lat. Już nie wspomnę o braku kultury, ze dziecko nie jest nauczone powiedzieć dzień dobry sąsiadowi na klatce. Kolejny przykład? Wczoraj wracałem za autobusem do domu, jak to wychowanie wyglada, że 6-7-8-9 latki wychodząc z autobusu wybiegają pod maskę jadącego samochodu? Oczywiście kierowca musi zachować ostrożność, ale wcale wiele wczoraj nie brakowało by kierowca Golfa z naprzeciwka „zgarnął” te dzieci jak choragiewki, tylko dlatego bo wleciały na ulice bez żadnego ostrzeżenia, wychodząc z tylnich drzwi autobusu. To są codziennie widoki na ulicy i na osiedlach. Młodzi rodzice nie mają pojęcia o wychowaniu. Gry, filmy, a potem 4 latek rzuca ku*wami, terroryzuje rodziców i nauczycieli, a na końcu ten nauczyciel leci. Drodzy rodzice- chociaż podstawy wychowania i dobrego zachowania, a nie bezstresowe chowanie.
Ludzie
2 miesiące temu
A co miała Pani dyrektor zrobić?nic i świecić oczami przed innymi rodzicami gdyby ten 3 latek bił inne dzieci?wszyscy Qa winna tylko nie rodzice.Moze opieka społeczna powinna się tematem zainteresować?????
Najnowsze komentarze (362)
Elka
3 tyg. temu
Przeważnie rodzice tolerują małych agresorów, kompletnie sobie nie radzą jako wychowawcy. W takich sytuacjach powinna ingerować opieka społeczna i kurator. Może dałoby im to do myślenia. Mali terroryści znęcają się nad rówieśnikami i stąd problemy psychiatryczne wśród dzieci i młodzieży.
Matka
3 tyg. temu
a już myślałam że zarzuty dla RODZICÓW 3-latka... Dziecko pewnie pobiło inne dzieci i nauczycielkę, no ale to jest spoko. Co zatem zrobić z agresywnym dzieckiem? Ma robić krzywdę innym?
Matka
3 tyg. temu
a już myślałam że zarzuty dla RODZICÓW 3-latka... Dziecko pewnie pobiło inne dzieci i nauczycielkę, no ale to jest spoko. Co zatem zrobić z agresywnym dzieckiem? Ma robić krzywdę innym?
izabela
miesiąc temu
Uważam, że agresywnym dzieckiem powinna zająć się Opieka Społeczna. Należy zidentyfikować źródło agresji. Może są nim rodzice...
się zrobiło
miesiąc temu
Rozumiem że dzieci potrafią wyprowadzić z równowagi bo obserwuję jakie potrafią być ... jeżeli dziecko jest agresywne , tłucze inne dzieciaki , nie idzie tego opanować to dyrektorka powinna się poddać ... pokazać rodzicom na nagraniach zachowanie dziecka ,doradzić wizytę u psychologa lub psychiatry i rozwiązać umowę z rodzicami !!! Dzieci specjalnej troski powinny uczęszczać do placówek do tego przeznaczonych , nie powinno być ich w normalnych przedszkolach bo jeszcze zrobią krzywdę innym dzieciom !!! Niech matka albo ojciec tego małego terrorysty rzuci pracę i sama się nim zajmuje . Tyle w temacie .
Ktoś
miesiąc temu
Nie warto kogokolwiek osądzać jednak aby sytuacja była prawidłowo rozwiązana powinien być przeprowadzony szereg czynności 1.telefon do rodziców 2. Obserwacja rodziny 3. Telefon do odpowiednich służb jeśli sytuacja tego wymaga
Hans
miesiąc temu
Źle zrobiła, mogła nogi związać.może przedszkole udostępni oficjalnie rozwiązania na nietypowe zachowanie.
paula
miesiąc temu
i bardzo dobrze zrobiła, brawa dla przedszkolanki
bDfWjoIr
chorynaród
miesiąc temu
3 letnie dziecko nawet nie wie co to agresja. to przedszkole czy zakład karny algo schronisko dla zwierząt?
lili
miesiąc temu
I TAK TRZYMAC
Waldek
miesiąc temu
Pokazali twarzy tej dyrektorki jazda z nia mamy ja wiazala dziecku rece jest juz zapuszkowana w pace dzieje sie w pace beda wiedziec co z nia zrobic jazda mamy ja sensacja
Normalny
miesiąc temu
Dziwnym trafem zniknęło nagranie , które ewidentnie by wszystko wyjaśniło. Ciekawe dlaczego
Roman 1978
miesiąc temu
A co się dziwić . Wystarczy podglądać program kuchenne rewolucje gdzie masa właścicieli ma blade pojęcie o kuchni czy biznesie bo myśleli że kasa będzie lecieć sama . Podobnie program ostre cięcie tyle że salonach fryzjerskich. Pewnie Dyrektorka wogóle lub miała małe doświadczenie w zajmowaniu się grupą małych dzieci
max
miesiąc temu
Ciekawe, jak te wszystkie mądrale tutaj, by się zachowały jak by im ktoś skrępował ręce czy nogi taśmą, bo nie podobają mi się ich wpisy?
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić