Robert Czykiel| 

Już ponad 38 mln zakażonych. To tak, jakby cała Polska miała COVID-19

3

W ostatnich dniach widoczny jest duży wzrost zakażeń koronawirusem w wielu częściach świata. Liczba potwierdzonych przypadków przekroczyła 38 mln i mniej więcej odpowiada populacji Polski.

Już ponad 38 mln zakażonych. To tak, jakby cała Polska miała COVID-19
Koronawirus na świecie. Już ponad 38 mln zakażonych (PAP, EPA)

Na razie potwierdzają się obawy, że druga fala pandemii koronawirusa będzie bardzo groźna. Widać to na przykładzie Polski, gdzie normą stało się, że codziennie przybywa nawet 5 tys. zakażonych i umiera kilkadziesiąt osób.

Koronawirus na świecie. Ponad 38 mln zakażonych

Także na całym świecie widoczny jest duży wzrost zachorowań. Minionej doby najwięcej potwierdzonych przypadków było w Indiach (55 342). Dalej są Stany Zjednoczone (45 927) oraz Francja (42 956).

Efekt jest taki, że w tej chwili na całym świecie od początku pandemii koronawirusem zaraziło się 38 032 320 ludzi. Skalę najlepiej odzwierciedla porównanie do liczby ludności naszego kraju, która wynosi 37,97 mln (dane z 2019 roku).

Zobacz także: Poznański szpital covidowy jest przepełniony i ma tylko 5 lekarzy zakaźników

Najwięcej zakażonych jest w Stanach Zjednoczonych, gdzie za chwilę łączna liczba przekroczy 8 mln. Liczba zgonów na całym świecie przekroczyła już milion. Do tej pory w szpitalach zmarło dokładnie 1 084 336 osób.

W wielu krajach przywracane są restrykcyjne obostrzenia, które mają wyhamować rozprzestrzenianie się COVID-19. Cały świat niecierpliwie czeka na szczepionkę, która pozwoli zwalczyć pandemię koronawirusa.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić