o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Dagmara Smykla
|

Katastrofa smoleńska. Kaczyński zabrał głos 11 lat po tragedii

39
Podziel się

Jarosław Kaczyński udzielił długiego wywiadu "Gazecie Polskiej". Jednym z poruszanych w nim wątków była katastrofa smoleńska. Prezes PiS wyznał, że nie ma pewności, czy kiedykolwiek uda się wyjaśnić przyczyny tragedii.

Katastrofa smoleńska. Kaczyński zabrał głos 11 lat po tragedii
Jarosław Kaczyński o przyczynach katastrofy smoleńskiej (AKPA)
bDTJoXYl

Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla "Gazety Polskiej" wyznał, że nie ma pewności, czy kiedykolwiek uda się wyjaśnić przyczyny katastrofy smoleńskiej.

Jest to dla mnie sprawa niezmiernie bolesna. Jednak wychodzę z założenia, że jeśli jako państwo mamy powiedzieć, jaki był rzeczywisty przebieg zdarzeń, to musimy mieć litą pewność co do każdego elementu tego przekazu - powiedział Kaczyński.
bDTJoXYn

Wśród członków partii i osób z nimi współpracujących są duże rozbieżności. Kaczyński niedawno ogłosił, że raport Antoniego Macierewicza jest gotowy i czeka tylko na podpis.

Sam Macierewicz z pewnością ma "litą pewność" co do przyczyn katastrofy - niedawno na antenie TV TRWAM stwierdził, że "zbrodnia smoleńska" powinna trafić do Trybunału Praw Człowieka. Z kolei w wywiadzie dla "Gazety Polskiej" prezes PiS przyznał, że część osób badających katastrofę zgłasza potrzebę wykonania kolejnych analiz i badań.

Chciałbym, żebyśmy doszli do takiego momentu, w którym wszelkie takie wątpliwości nie będą miały miejsca. Mam na myśli taką sytuację, że racjonalnie i w dobrej wierze nie będzie można tych ustaleń podważyć. Chciałbym także powiedzieć, że w tej sprawie musimy wszystkiego dokonać sami, w Polsce. Ta nadzieja, że ktoś coś zrobi za nas, że komuś będzie zależało na tym, by odkryć prawdę za nas, jest wynikiem częstej w naszym społeczeństwie – i szkodliwej – cechy bezgranicznej ufności wobec zagranicy - dodał Kaczyński.
bDTJoXYt

Prezes PiS uważa, że możliwe jest przedstawienie wyjaśnień, które nie będą budziły zastrzeżeń ze strony żadnego środowiska ani państwa. "I nie możemy być zakładnikami tej czy kolejnej rocznicy" - zastrzegł lider PiS.

bDTJoXYO
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(39)
Bat Chłopski
2 tyg. temu
Niech odtajnią i upublicznią ostatnią rozmowę Jarosława z Lechem, czyli osobą publiczną - Prezydentem Polski. Ponadto podróż była służbowa za pieniądze podatnika. Za wszystko, łącznie z tą rozmową zapłaciliśmy MY WSZYSCY! Mamy prawo wiedzieć, co sponsorowaliśmy i co sponsorujemy. Amen!
LLLLLLL
2 tyg. temu
Kaczyński i ta cała pseudo komisja Macierewicza dobrze wiedzą co się stało. Kasę na nieszczęściu można robić. Naiwni zawsze jak widać się znajdą.
Zdrajcy
2 tyg. temu
Jk wie kto zabił!! Ten który nakazał ładowania!! A Smoleńsk stał się drogą do Dojenie Polaków!! Miliardy na maciera na pseudo komisję!! By Cię Bóg Pokaral!!
bDTJoXYP
tryn
2 tyg. temu
Jak oni ciągle wałkują ten temat, jeszcze te miesięcznice chocby wojna wybuchla to i tak by je odprawiali. To jest troche chore.
Bat Chłopski
2 tyg. temu
Osobiście uważam, ale to tylko moja opinia, że osoba winna tej ogromnej tragedii śmierci blisko stu Polaków (od stewardess, które nieświadome tego co się stanie przyszły tego dnia do pracy, przez pilotów, polityków, na Parze Prezydenckiej kończąc) - POWINNA PONIEŚĆ NAJSUROWSZĄ KARĘ! Nieważne czy to był któryś Rosjanin, Polak, z jakiej partii itp. Pomijam waśnie polityczne, bo to jest tutaj nieważne. Ważne, że zginęli niewinni ludzie przez czyjąś chorą, skandaliczną decyzję. Dlatego też uważam, że udowodnienie świadomej decyzji o lądowaniu (z możliwościami jego konsekwencji) powinno skutkować dla sprawcy tej zbrodni karą najsurowszą przewidzianą w polskim prawie, z dodatkowym zakazem godnego pochówku. To skandal by ten, kto był lub jest winny śmierci tylu osób miał jeszcze przy pogrzebie jakieś honory, przemówienia, pokropek o życie wieczne w Niebie itp. To przecież absurd, by wielbić kata!
Najnowsze komentarze (39)
Hope
1 tyg. temu
Jak zabrał głos? Przecież on nie żyje! Kłamstwo ma krótkie nogi! ..zupełnie jak jego brat.
Babcia
1 tyg. temu
Winę za śmierć ludzi w samolocie ponoszą obaj bracia. Gdyż to oni kazali lądować mimo ostrzeżeń fachowców. Niestety żadnych innych dowodów nie udało się im spreparować, mimo olbrzymich nakładów finansowych. Do tego winowajcy buduje się pomnik. hipokryci
CBA może spra...
1 tyg. temu
Ciekawe dla czego Antek pojechał pociągiem do Smoleńska ,a nie poleciał jako ważny gość samolotem ??? Bo mnie to śmierdzi !!!
Gość
1 tyg. temu
Najwyższy czas ,żeby Kaczyński wreszcie rozliczył Antka za steki kłamstw i wyłudzanie pieniędzy . Chyba ,żeby to było robione celowo dla zdobycia i utrzymania władzy
qość
1 tyg. temu
Kłamstwa teorie szamana antka i obrzydliwy taniec na grobach w poszukiwaniu trotylu. Dojenie kasy do poparcia teorii komisji od parówek nie pozwoli na prawdę
apis
1 tyg. temu
bóg tak chciał i tak się stało - ludzie małej wiary myślą ze za kasę i stanowiska pójdą do nieba - a wyszło piekło i na tamtym świcie i tu na ziemi co miesiąc co rok a może tak tygodnice jeszcze obchodzić, każdemu bliscy umierają lub giną w katastrofach i nikt nie ma na to wpływu - bóg tak chciał
straznik teks...
1 tyg. temu
Oddajcie za "badania" kasę
dr Prozac
1 tyg. temu
Macierewicz tak zagmatwał i zakłamał informację o tej katastrofie, jak tylko się dało. Jest w tym pełen chaos, tak jak w jego czachownicy.
bDTJoXYH
gość
1 tyg. temu
"Zmieścisz sie śmiało!!"
tat
2 tyg. temu
nie wierze w boga, ale bardzo bardzo bym chciał zeby istnial razem z sadem ostatecznym!
Murtibing
2 tyg. temu
Kwa kwa
?????
2 tyg. temu
Jak można rozmawiać o wypadku z przed 11-lat skoro teraz ludzie masowo umierają na morderczą zarazę. Temu najbardziej pokrzywdzonemu zapewne zaszkodziła pewna kolacja w Krakowie po której nie może jeszcze dojść do siebie. Niech czym prędzej zabierze to co mu się należy z urzędu i idzie z tym do domu. I bez obaw że ktoś będzie chciał skracać mu drogę na Wawel.
jury
2 tyg. temu
jareczek - czy ty masz jeszcze wzwód ????
MGŁA
2 tyg. temu
Kluczowym elementem tej układanki jest treść rozmowy Lecha z pokładu samolotu z prezesem. Jeśli prezio nie ma altshajmera, to pamięta co zalecał w sprawie lądowania. Po 11 latach może wpierać że takiej rozmowy nie było, ale to jest kwestia czasu kiedy poznamy jej nagrania. Wywiady USA, Rosji, czy Izraela nie przyznają się nagrywania wszystkiego a w szczególności "bezpiecznych" połączeń. Ale "przypadkiem" trafi do którejś ze światowych gazet. Treść tej rozmowy zakończy spekulacje i bezpośrednio wskaże osobę odpowiedzialną za katastrofę. Jest rzeczą oczywista że to winowajcy najbardziej nalegają na "wyjaśnienie" sprawy.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić