aktualizacja 

Kaczyński ocenia polityczny układ sił. PO i "lewacki ekstremizm"

11

Jarosław Kaczyński stwierdził w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej", że jego wieloletni przeciwnicy polityczni z Platformy Obywatelskiej poszli w kierunku "lewackiego ekstremizmu". Ma to być dla Kaczyńskiego spore zaskoczenie. Prezes PiS ocenił także, że nie widzi nowych pomysłów opozycji, jak odsunąć jego partię od władzy.

Kaczyński ocenia polityczny układ sił. PO i "lewacki ekstremizm"
Prezes PiS Jarosław Kaczyński ocenił, że PO poszła w stronę "lewackiego ekstremizmu" (PAP, Radek Pietruszka)

Wicepremier Jarosław Kaczyński podsumował sytuację polityczną w Polsce na koniec roku 2020. Dziennik "Rzeczpospolita" opublikował jak dotąd tylko część wywiadu z Kaczyńskim, zaś cała rozmowa ma ukazać się w poniedziałek, 21 grudnia. Z ujawnionego fragmentu można dowiedzieć się, że Kaczyński nie dostrzega w szeroko rozumianej opozycji, zarówno tej w Sejmie, jak i poza nim, nowych koncepcji na odsunięcie PiS od władzy.

Platforma poszła bardzo ostro w lewo, w stronę lewackiego ekstremizmu, co nas trochę zaskakuje – powiedział Kaczyński w rozmowie z "Rzeczpospolitą".

Kaczyński ocenił polityczny układ sił. "Prawą flankę utrzymujemy i jesteśmy na niej mocni"

Jarosław Kaczyński stwierdził, że mimo pojawienia się formacji Szymona Hołowni, polityczny układ sił niespecjalnie zmienił się względem tego z ostatnich lat. Podkreślił, że PiS dobrze czuje się w obecnej sytuacji. Dodał, że w najbliższym czasie znacząco się to nie zmieni.

Prawą flankę utrzymujemy i jesteśmy na niej mocni. Nie pójdziemy na lewo – to jest oczywiste – ocenił Kaczyński.

Wicepremier zastanawia się także na łamach "Rzeczpospolitej", czy tworzy się nowy układ opozycji.

Pytanie, czy jest prawdą, że to układ z Hołownią, że oni mają wypchnąć lewicę, a Hołownia ma zająć miejsce na centrum. Wszystko to jest nowym-starym pomysłem, by nas pozbawić władzy – podkreślił lider Zjednoczonej Prawicy.

Prawo aborcyjne. Opozycja nie jest zgodna

"Rzeczpospolita" przywołała w kontekście wywiadu z szefem PiS dwuznaczne stanowisko PO w sprawie prawa aborcyjnego. Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski czy szef PO Borys Budka opowiadają się za jego liberalizacją i odrzuceniem tzw. kompromisu aborcyjnego, który zburzony został przez październikowy wyrok Trybunału Konstytucyjnego. Były szef partii Grzegorz Schetyna i niektórzy starsi politycy PO mają w tej sprawie odmienne poglądy.

Obejrzyj także: Jarosław Kaczyński uderza w KO. Rafał Trzaskowski odpowiada prezesowi PiS

Autor: JKM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić