Kaczyński ochraniany przez snajpera? Zdjęcie obiegło sieć

957

W środę 10 kwietnia Jarosław Kaczyński brał udział w obchodach 132. miesięcznicy smoleńskiej. Uwagę Polaków przykuły jednak nie same uroczystości, a pewien szczegół na dachu Hotelu Sofitel. Czy prezes PiS znajdował się w niebezpieczeństwie?

Kaczyński ochraniany przez snajpera? Zdjęcie obiegło sieć
Jarosław Kaczyński jest w niebezpieczeństwie? Ochraniał go snajper (PAP, Twitter.com)

W środowych obchodach rocznicy katastrofy Tu-154 w Smoleńsku brali udział czołowi polscy politycy. Nie zabrakło m.in. premiera Mateusza Morawieckiego, Ryszarda Terleckiego, Joachima Brudzińskiego czy właśnie – Jarosława Kaczyńskiego.

Miesięcznica smoleńska. Jarosław Kaczyński był chroniony przez snajpera?

W ramach obchodów przedstawiciele rządu udali się m.in. pod pomnik smoleński nieopodal Grobu Nieznanego Żołnierza. Uwadze obywateli nie umknął fakt, że na dachu Hotelu Sofitel po drugiej stronie ulicy znajdował się snajper z karabinem.

Na temat zdarzenia zabrała głos Katarzyna Pierzchała, której udało się udokumentować obecność snajpera na zdjęciu. Pierzchała przyznała, że już wcześniej przedstawiciele rządu zapewniali sobie taką formę ochrony, jednak do tej pory było to raczej niezauważalne dla osób postronnych.

Snajperzy siedzą na biurowcu po drugiej stronie ulicy, ale do tej pory ich obecność nie była tak ostentacyjna – podkreśliła Katarzyna Pierzchała (Fakt).
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Maciej Bajkowski, sędzia Polskiego Towarzystwa Strzelectwa Sportowego, ocenił, że snajper trzymał karabin wyborowy Sako TRG LAP MAG lub Sako TRG M-10, kaliber 7,62 mm. Jak zauważył, taki rodzaj broni jest szczególnie popularny wśród żołnierzy elitarnej grupy wojsk specjalnych GROM.

Generał Roman Polko, były dowódca elitarnej jednostki GROM, uważa, że zachowanie rządu było oburzające. Jak podkreślił, żołnierze formacji powinni bronić polityków w obliczu zagrożenia terrorystycznego, a nie przed protestującymi członkami opozycji.

Widoczna obecność żołnierzy w takiej sytuacji może doprowadzić jedynie do niepotrzebnych napięć. To demonstracja siły, którą spotyka się w krajach rządzonych przez wojskowe dyktatury – podkreślił generał Roman Polko (Fakt).
Zobacz także: Zobacz też: Jaki Jarosław Kaczyński jest naprawdę? Zdradził to Paweł Kukiz
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić