Kalifornijska firma twierdzi, że ma lek na koronawirusa. Działa w 100 procentach

55

Sorrento Therapeutics of California twierdzi, że posiada skuteczny lek na koronawirusa. Podobno odkryli przeciwciała, które w 100 procentach zwalczają infekcję. Ponadto mogą zostać także użyte do wykonania szczepionki.

Kalifornijska firma twierdzi, że ma lek na koronawirusa
Kalifornijska firma twierdzi, że ma lek na koronawirusa (Pixabay)

Naukowcy z kalifornijskiej firmy biotechnologicznej deklarują, że znaleźli lek na koronawirusa. Odkryte przez nich przeciwciała całkowicie blokują infekcje. W dodatku mogą znaleźć zastosowanie przy sporządzaniu ewentualnej szczepionki.

Sorrento Therapeutics, z siedzibą w San Diego, twierdzi, że przeciwciała mają 100 procentową skuteczność. Pierwsze testy na ludzkich komórkach już zostały przeprowadzone i przyniosły doskonałe rezultaty.

W komunikacie prasowym firma podaje, że może wytworzyć do 200 tys. dawek miesięcznie. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, a kolejne badania potwierdzą pierwsze doniesienia, przeciwciała wkrótce zostaną wykorzystane w leczeniu. Można się tego spodziewać o wiele miesięcy wcześniej niż szczepionki na COVID-19.

Zobacz także WHO: ''Koronawirus może nigdy nie odejść"

Istnieje lekarstwo, które działa w 100 procentach. Jeśli w twoim ciele znajduje się neutralizujące przeciwciało, nie potrzebujesz dystansu społecznego. Możesz otworzyć społeczeństwo i żyć bez strachu – napisał w oświadczeniu prasowym dyrektor firmy.

Przeciwciała nie zostały jeszcze przetestowane na ludziach. Dopiero te badania pozwolą stwierdzić, czy działają prawidłowo i faktycznie są barierą ochronną. Firma złożyła wniosek o zatwierdzenie do Agencj Żywności i Leków (FDA). Decyzja w ich sprawie nie została jeszcze podjęta

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.
Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić