Wróć na
Ewelina Kolecka
|

Wybuch w Bejrucie. Donald Trump mówi o ataku. "To była bomba"

96
Podziel się

Prezydent Stanów Zjednoczonych zabrał głos na temat wybuchu w Bejrucie. Donald Trump wyjawił, jaki najbardziej prawdopodobny scenariusz tragedii w Bejrucie przedstawili mu generałowie. Uważa, że wszystko jest wynikiem celowego działania.

Wybuch w Bejrucie. Donald Trump mówi o ataku. "To była bomba"
(PAP, EPA, Chris Kleponis )
bCXLExCJ

Prezydent USA określił wybuch w Bejrucie mianem "straszliwego ataku". Według wstępnych ustaleń w Libanie miał miejsce wypadek. Kiedy spytano prezydenta, dlaczego sądzi, że miał miejsce atak, Trump powołał się na opinie generałów.

Wybuch w Bejrucie. Donald Trump uważa, że to był atak

Jak podaje Associated Press, amerykańscy generałowie stwierdzili w rozmowie z Donaldem Trumpem, że po prostu "czują", że był to atak, a nie przypadkowy wybuch. Sądzą, że w Bejrucie ktoś podłożył bombę.

bCXLExCL
Spotkałem się z niektórymi z naszych wspaniałych generałów i po prostu czują, że tak było. To nie było zdarzenie w rodzaju eksplozji produkcyjnej. Myślą, że był to atak. Tak, to była jakaś bomba – cytuje Donalda Trumpa AP.

Donald Trump złożył również kondolencje rodzinom ofiar wybuchu w Bejrucie. Jak zadeklarował, Stany Zjednoczone są gotowe udzielić Libanowi wsparcia w tych trudnych chwilach.

bCXLExCR
Wyglądało to na straszny atak – podkreślił Trump.

W wyniku wybuchu w Bejrucie zginęło minimum 78 osób, a około 4 tysięcy zostało rannych. Premier Libanu Hassan Diab ogłosił, że do eksplozji doszło w porcie, gdzie znajdował się magazyn z materiałami wybuchowymi.

Zobacz też: Bejrut. Potężna eksplozja w centrum miasta, dym unosi się z wielu kilometrów

bCXLExDm
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(96)
STOP NWO
2 miesiące temu
Bombę podłożył naród wybrany, a zgonią na Syrię.
Rahela
2 miesiące temu
Tramp ma racje. To była bomba podłożona przez Mosad. Tylko dlaczego to nie powiedział otwartym tekstem? Wszystko zgonią na IRAN no i pretekst do wojny jest.!
Obserwator
2 miesiące temu
A kto wg Pana Prezydenta i Generałów byłby najbardziej zainteresowany? Czyżby Izrael? Niech Pan nie idzie tą drogą dedukcji. To kosztowne.
bCXLExDn
Iza
2 miesiące temu
Szanuję Trumpa .mowi co myśli i nie boi się nacisków
Ewa
2 miesiące temu
Jedyny myśli realnie, nic nie wybucha tak sobie
Najnowsze komentarze (96)
Xxx
miesiąc temu
A sami sobie WTC wysadzili.....wiadomo po co....$$$$$
Timex
2 miesiące temu
To wina Tuska
Leszq
2 miesiące temu
A ja czuje, ze farmatoli jak zwykle. To tam lezalo od 6lat. W takim kraju to niemal cud, ze tak dlugo wytrzymalo.
Znafca
2 miesiące temu
Pomoc czy pożyczka dla Libanu? Kraj jest pod ścianą...
Hyży
2 miesiące temu
Bez Macierewicza nie pociągną długo z rozwiązaniem zagadki U nas ten spec latami rozwiązuje żeby nic nie rozwiązać bo wszystko dawno jest jasne a on potrafi to przeciągać i motać w nieskończoność
filemon
2 miesiące temu
"....amerykańscy generałowie stwierdzili w rozmowie z Donaldem Trumpem, że po prostu "czują", że był to atak, a nie przypadkowy wybuch. ........" ...Dziwne, że NIE WYCZULI, kto przeprowadził atak ......DYLETANCI !!!!!!
Waldek
2 miesiące temu
Strategie masowego masakrowania ludności cywilnej Amerykanie wpierw zastosowali wobec Indian, a następnie udoskonalił prezydent Lincoln w czasie wojny secesyjnej wobec cywilnej ludności południa. Potem już poszło jak z płatka i dziś to już jest norma w prowadzeniu agresji wojennych przez USA w stosunku do wszystkich atakowanych krajów. Jak im trzeba będzie to bez wahania zastosują ta taktykę wobec Polski.
amon
2 miesiące temu
Ja tym razem wierzę Trampkowi,w końcu wie co kazał podłożyć !
bCXLExDf
amon
2 miesiące temu
Ja tym razem wierzę Trampkowi,w końcu wie co kazał podłożyć !
sdsa
2 miesiące temu
wspaniały wybuch wspaniały
saper
2 miesiące temu
Pierwszy wybuch to bomba, ładunek inicjujący, drugi wybuch to saletra amonowa. Saletra sama od siebie nie wybucha, rolnicy trzymają ją w workach w magazynach, bywała w hurtowniach nawozów sztucznych.
wania
2 miesiące temu
made in ussr ??/
pyt-pyt
2 miesiące temu
Trampie zapytaj wszystkowiedzącą Georgette Mosbacher!
vcb
2 miesiące temu
Specjalistami ktorzy moga wyjasnic ta tragedję to Maciarewicz i Tramp
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić