Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 

Wybuch w Bejrucie. Donald Trump mówi o ataku. "To była bomba"

129

Prezydent Stanów Zjednoczonych zabrał głos na temat wybuchu w Bejrucie. Donald Trump wyjawił, jaki najbardziej prawdopodobny scenariusz tragedii w Bejrucie przedstawili mu generałowie. Uważa, że wszystko jest wynikiem celowego działania.

Wybuch w Bejrucie. Donald Trump mówi o ataku. "To była bomba"
(PAP, EPA, Chris Kleponis )

Prezydent USA określił wybuch w Bejrucie mianem "straszliwego ataku". Według wstępnych ustaleń w Libanie miał miejsce wypadek. Kiedy spytano prezydenta, dlaczego sądzi, że miał miejsce atak, Trump powołał się na opinie generałów.

Wybuch w Bejrucie. Donald Trump uważa, że to był atak

Jak podaje Associated Press, amerykańscy generałowie stwierdzili w rozmowie z Donaldem Trumpem, że po prostu "czują", że był to atak, a nie przypadkowy wybuch. Sądzą, że w Bejrucie ktoś podłożył bombę.

Spotkałem się z niektórymi z naszych wspaniałych generałów i po prostu czują, że tak było. To nie było zdarzenie w rodzaju eksplozji produkcyjnej. Myślą, że był to atak. Tak, to była jakaś bomba – cytuje Donalda Trumpa AP.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Donald Trump złożył również kondolencje rodzinom ofiar wybuchu w Bejrucie. Jak zadeklarował, Stany Zjednoczone są gotowe udzielić Libanowi wsparcia w tych trudnych chwilach.

Wyglądało to na straszny atak – podkreślił Trump.

W wyniku wybuchu w Bejrucie zginęło minimum 78 osób, a około 4 tysięcy zostało rannych. Premier Libanu Hassan Diab ogłosił, że do eksplozji doszło w porcie, gdzie znajdował się magazyn z materiałami wybuchowymi.

Zobacz także: Zobacz też: Bejrut. Potężna eksplozja w centrum miasta, dym unosi się z wielu kilometrów
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić