o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
HNM
|

Wytargali polskiego kaznodzieję za fraki z auta. Oto powód

1050
Podziel się

Polski kaznodzieja Artur Pawłowski dał się już poznać światu jako osoba, która za nic ma sobie obostrzenia, związane z pandemią koronawirusa, wciąż będącą poważnym problemem w Kanadzie. Niedawno zorganizował on w swoim kościele w Calgary (Alberta) nabożeństwo, gdzie tłumnie zgromadzeni wierni nie mieli maseczek. Czy to pierwsze takie zachowanie duchownego? Nie, bowiem podobne sytuacje w kościele Pawłowskiego zdarzały się już w przeszłości.

Wytargali polskiego kaznodzieję za fraki z auta. Oto powód
Kaznodzieja był brutalnie wleczony przez policję do radiowozu. Kadr z wideo z Facebooka. (Facebook, Artur Pawłowski)
bEiKNZvp

O wszystkim poinformowała gazeta "Calgary Herald". Według relacji dziennikarzy, którzy jako pierwsi poznali szczegóły zajścia, policja zatrzymała polskiego kaznodzieję nieopodal jego kościoła, na autostradzie, gdzie zmuszono go do opuszczenia własnego samochodu.

Kaznodzieja został dosłownie przeniesiony przez dwóch funkcjonariuszy do radiowozu. Został aresztowany, podaje "Calgary Herald". Brutalnej interwencji można było zapobiec, o ile kaznodzieja zastosowałby się do próśb funkcjonariuszy.

Zanim jednak doszło do brutalnego zatrzymania, policjanci najpierw pojawili się pod kościołem Pawłowskiego. Otrzymali wezwanie o nielegalnym zgromadzeniu.

bEiKNZvr

Polskiego kaznodzieję z Kanady aresztowano za zorganizowanie nabożeństwa, podczas którego w kościele zebrane było spore grono wiernych nieprzestrzegających obostrzeń dot. COVID-19. Według redakcji "Calgary Herald" nikt z osób znajdujących się w budynku nie miał maseczek, ani nie przestrzegano też innych prawnie nałożonych nakazów, jak choćby odpowiedni dystans pomiędzy zgromadzonymi.

Kaznodzieja wątpi w zagrożenie, jakim jest pandemia koronawirusa? Brutalne zatrzymanie Polaka w Kanadzie

Opierając się na wcześniejszych doniesieniach medialnych, zdaje się, że Artur Pawłowski prezentuje dość radykalne poglądy, zahaczające o wiarę w teorie spiskowe, i raczej sceptycznie podchodzi do pandemii koronawirusa. Podczas Wielkanocy głośno było w mediach o zachowaniu ultrakonserwatywnego kaznodziei, który wyrzucił policjantów, chcących rozwiązać nielegalne, wielkanocne nabożeństwo, zaaranżowane przez Pawłowskiego. Ponownie - z tego samego powodu. Było nielegalne, bo nie przestrzegano obostrzeń.

bEiKNZvx

Kaznodzieja wówczas obrzucał policjantów ciężkimi obelgami, porównując ich działania do tych stosowanych przez nazistów podczas II wojny światowej. Policjanci natomiast wykazali się wtedy ogromną cierpliwością, bo pomimo agresywnego zachowania kaznodziei, podczas Wielkanocy nie rozpoczęli interwencji w kościele, który opuścili "po jednej minucie". Tym razem zareagowali już jednak stanowczo.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEiKNZvS
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(1050)
Amber
miesiąc temu
Takich antyrozumowców, jak ten ksiądz, powinno się od razu do mamra wsadzać, a ich wrogie społecznie ideologie delegalizować !
Carlos
miesiąc temu
Ludzie ale wy jesteście płytcy. Bo on jest osobą związana z kościołem to wszyscy się cieszą, ale jak by zrobili to zwykłej osobie to odrazu gęby na policję że to faszysci itd. To co się tu wydarzyło to jest przykład tego co będą robić z każdym z nas jeśli się nie podporządkują temu choremu systemowi i pełnej inwigilacji. Cieszcycie się że jak przyjmiecie nieznana szczepionkę to polecicie w te wakacje za granicę... Ale pomyśleliście jakie tego mogą być konsekwencje i czy wy na prawdę wierzycie, że teraz będziecie wolni? Rozczarujecie się szybciej niż myślicie. Każą się szczepić co roku i tak w nie skończoność... Będziecie chodzącymi GMO
emeryt
miesiąc temu
i bardzo dobrze.
bEiKNZvT
sdfsdfdsf
miesiąc temu
Tak samo jak ks. Woznicki w Poznaniu. Prawdziwy ksiadz.
Pitero
miesiąc temu
No proszę a na polską policję narzekają. Gdzie jest dziennikarz Piotr Biedka?
and
miesiąc temu
Co to są "fraki"?
ddd
miesiąc temu
Piękny widok .
Dea.
miesiąc temu
Co za falszywe informacje,to kanadyjski paster walczacy ze zniewoleniem.
True
miesiąc temu
Brawo!!!
Xdd
miesiąc temu
Kochani starsi bracia to nie byl wasz ulibiony polski ksiądz pedofil To był protestancki kaznodzieja, któremu z katolicyzmem nie po drodze. Jakby jakiś szaman w dżungli przeszedł na czerwonym świetle to też byście napisali ze pewnie był z PIS
Nick
miesiąc temu
U nas też tak powinni robic
stary
miesiąc temu
"Wytargali polskiego kaznodzieję za fraki z auta" brzmiałoby super przy trzepaku, ale nie w pisanej informacji.
Moro88
miesiąc temu
Piekny widok a moze by tak Papieza z Torunia wyniesc
bEiKNZvL
maSSakra
miesiąc temu
łoj, co to by było, jakby tak np. szczerabtego wywlekli nasi policjanci.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić