Według ustaleń "Bild" Stefan R. pracował jako nauczyciel matematyki i chemii w szkole średniej. Ze swoją przyszłą ofiarą miał kontaktować się m.in. przez czat na portalu dla osób homoseksualnych. Ostatecznie mężczyźni umówili się na spotkanie.
Morderstwo w Berlinie. Kim była ofiara Stefana R.?
Portal RBB24 podaje, że ofiarą Stefana R. miał być 44-letni monter Stefan T. Mężczyzna zaginął 5 września po tym, jak wyszedł późnym wieczorem ze swojego mieszkania w dzielnicy w berlińskim okręgu Lichtenberg. Od tamtej pory jego los pozostawał nieznany.
Zaginięcie Stefana T. zostało zgłoszone przez jego współlokatorów. Do przełomu w sprawie doszło dopiero 8 listopada, kiedy w parku Schoenerlinder Chaussee przypadkowo odnaleziono kość nogi. Badania wykazały, że należała ona do Stefana T.
Zobacz też: Brutalne morderstwo rodziny mormonów
Przeczytaj także: Zamordowali, a ciało usmażyli na ognisku. Powraca tajemnicza sprawa
Śledztwo doprowadziło policjantów do Stefana R. 41-latek mieszkał w dystrykcie Pankow i – jak wynika z ustaleń funkcjonariuszy, którzy sprawdzili jego wyszukiwania internetowe – interesował się kanibalizmem.
Przeczytaj także: Tak robi nigeryjska mafia. Makabryczna śmierć 18-latki we Włoszech
Stefan R. został aresztowany pod zarzutem morderstwa na tle seksualnym. Ponieważ kość nogi Stefana T. była całkowicie pozbawiona mięsa, śledczy podejrzewają, że doszło także do aktu kanibalizmu.