Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MMC
|

Karczewski: Obajtek ma wielkie zasługi dla państwa polskiego

20
Podziel się:

Stanisław Karczewski pojawił się w środę na antenie Polskiego Radia. Wicemarszałek Senatu odniósł się do zarzutów medialnych kierowanych pod adresem szefa Orlenu - Daniela Obajtka.

Karczewski: Obajtek ma wielkie zasługi dla państwa polskiego
Stanisław Karczewski. (Getty Images)

Rządzący nie zamierzają podejmować decyzji zmierzających do zdymisjonowania Daniela Obajtka z zajmowanego przez niego stanowiska. Prezes Orlenu ma wsparcie ze strony obozu Prawa i Sprawiedliwości i deklaruje, że atak na niego związany jest z podejmowanymi przez niego decyzjami w fotelu szefa polskiego giganta naftowego..  

Jestem poddawany atakom, wiem, w jakim miejscu jestem. Orlen nie zwolnił ani na krok. Orlen realizuje wszystkie swoje procesy, ostatnio dywersyfikację ropy. Będą następne ogłoszenia, następne procesy. Mam pełnomocnika, jestem zajęty pracą. Wrzeszczenie, robienie konferencji, straszenie wszystkich wkoło i mojej rodziny na pewno mnie nie zahamuje, wręcz na odwrót. Jestem bardziej uparty i będę dążył do swego. Jestem prezesem jednej z największych spółek w tej części Europy, mam prawo zarabiać, mam prawo inwestować, mam prawo kupować - bronił się Obajtek w jednym z wywiadów. 

PiS murem za Obajtkiem 

"Gazeta Wyborcza" dowiedziała się o spotkaniu, do którego doszło - Daniela Obajtka i prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego celu wyjaśnienia publikacji medialnych poświęconych byłemu wójtowi Pcimia. Po rozmowie Kaczyński miał zapewnić Obajtka o swoim wsparciu. 

Ostatnie tygodnie to także szereg wyrazów wsparcia dla Obajtka ze strony polityków zjednoczonej prawicy. Wicemarszałek Senatu Stanisław Karczewski przekonywał w środę na antenie Polskiego Radia, że Obajtek jest atakowany za... swoje zasługi dla Polski. 

Zaczęło się od tego, że pan prezes Kaczyński bardzo pochwalił prezesa Obajtka, bo jest faktycznie niezwykle pracowitym, skutecznym, operatywnym człowiekiem w ogóle. Tak samo spisywał się świetnie w roli wójta, prezesa kolejnych spółek skarbu państwa. Wszędzie sobie świetnie radził, a w tej chwili, w spółce strategicznej ma olbrzymie sukcesy, buduje olbrzymią firmę, która będzie polską marką w Europie. Ma wielkie zasługi dla państwa polskiego. To nie podoba się opozycji - powiedział Karczewski w radiowej Jedynce. 
Zobacz także: Sondaż: Daniel Obajtek oceniony. Gość WP rozgryzł strategię prezesa Orlenu
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(20)
Hm?
rok temu
Czy oni płacą za benzynę czy kolejne gratyfikacje w kuponach podarunkowych z tytułu zatrudnienia? Bo rządowi wożą się w służbowych limuzynach...
o.tymoteusz
rok temu
ALLELUJA I DO PRZODU !
taki
rok temu
Jedyną zasługą jego jest wlezienie prezesowi w cztery litery ,innych nie dostrzegam, zarabiać kupę kasy w ten czy inny sposób i dalej cieszyć się parasolem "rządu" jest niegodziwe.
Goldengecko
rok temu
Akurat na następcę prezesa za Jarka by się nadawał
Goldengecko
rok temu
To zaraz zaczną Obajtkowi pomniki stawiać a może będzie jego wizerunek na Banknocie 5000
Goldengecko
rok temu
No Obajtek ma ogromne zasługi dokonał praktycznie niemożliwego przy obecnych cenach mieszkań kupił nowiutkie wypasione mieszkanie w Warszawie po 6400 za metr kwadratowy Po takiej akcji polityk z Pis-u bezczelnie śmieje się do ludzi i mówi że mu zazdroszczą
Goldengecko
rok temu
Ale lekarz który ma zasługi realne dla dobra Polaków i podejrzenia o wzięcie łapówki 1000 i 7000 złotych to już 180 świadków przesłuchali potem się dziwić że lekarze wyjeżdżają do Niemiec i nie chcą brać udziału w tym cyrku
ZOMBO
rok temu
Zasługi w okradaniu Polskiego Państwa dać Mu jeszcze Order RP I stopnia
ak001
rok temu
Mając do wyboru pomiędzy złodziejem a człowiekiem chorym na władzę, wolę złodzieja. Dlatego proponuję Obajtka na prezesa PiS!
Bolek
rok temu
Takie same "zasługi" ma mędrzec Karczewski..
Toni
rok temu
Opracowal nowoczesna forme wlasnosci, wlasnosc ruchoma, tzn ja ci daje cos dzisiaj, ty oddajesz, a ja daruje to innemu wujkowi. Jak sie to madrze zaplanuje to kazdy kontroler wymieknie
Toni
rok temu
Opracowal nowoczesna forme wlasnosci, wlasnosc ruchoma, tzn ja ci daje cos dzisiaj, ty oddajesz, a ja daruje to innemu wujkowi. Jak sie to madrze zaplanuje to kazdy kontroler wymieknie
Toni
rok temu
Opracowal nowoczesna forme wlasnosci, wlasnosc ruchoma, tzn ja ci daje cos dzisiaj, ty oddajesz, a ja daruje to innemu wujkowi. Jak sie to madrze zaplanuje to kazdy kontroler wymieknie.
losowo
rok temu
Duda powinien mu wręczyć medal, czy order za jego zasługi
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić