Katastrofa samolotu linii Air India Express. Nowe fakty

53

Według najnowszych ustaleń samolot Air India Express rozbił się przez błąd pilota i nieprzestrzeganie procedur bezpieczeństwa. W katastrofie, do której doszło w sierpniu 2020 roku, zginęło 21 osób.

Katastrofa samolotu linii Air India Express. Nowe fakty
Samolot leciał z Dubaju

Samolot pasażerski Air India Express rozbił się na lotnisku Calicut w południowym stanie Kerala w Indiach. Boeing 737 podczas lądowania wpadł w poślizg, wypadł z pasa startowego i przełamał się na pół.

Samolot rozbił się przez błędy pilotów

Ze 190 pasażerów, którzy byli na pokładzie, aż 70 zostało ciężko rannych. Zginęło 21 osób, w tym piloci.

Samolot rozbił się podczas drugiej próby lądowania. Pierwsza próba została przerwana przez pilotów z powodu silnych opadów deszczu. Według najnowszych raportów to właśnie decyzje pilotów przyczyniły się do katastrofy.

Raport indyjskiego Biura Badania Wypadków Lotniczych stwierdza, że ​​przed lądowaniem doszło do kilku "naruszeń" procedur. Piloci mieli zignorować słabe warunki pogodowe i pogarszającą się widoczność - nie dostosowali się do nich odpowiednio.

Nie wydano także polecenia, aby ​​personel pokładowy zajął miejsce przy pierwszym podejściu do lądowania... Jest to bardzo poważne zaniedbanie i kompromituje personel pokładowy - czytamy w raporcie cytowanym przez BBC.

Raport ma ponad 270 stron. Napisano w nim także, że mogło dojść do "małych awarii", które były sumą zaniedbań załogi.

Zobacz także: Generał uderza w PiS. Polityk Lewicy reaguje
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić