Uwaga! Szczepienia dla wszystkich chętnych Polaków. Podano datę

121

Szef rządu ogłosił, kiedy ruszą zapisy dla wszystkich Polaków, którzy chcą się zaszczepić. -Chcemy spowodować, żeby każdy obywatel powyżej 18. roku życia mógł otrzymać e-skierowanie i od 10 maja zapisywać się na szczepienie - przekazał w poniedziałek 19 kwietnia premier Mateusz Morawiecki.

Uwaga! Szczepienia dla wszystkich chętnych Polaków. Podano datę
Premier Mateusz Morawiecki. (PAP)

Premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej w Legnicy ogłosił, że chciałby, aby wszyscy Polacy, którzy chcą się zaszczepić, mogli to zrobić najpóźniej do sierpnia.

Jesteśmy dzisiaj w newralgicznym momencie procesu szczepień. Chcemy, żeby do 10 maja każdy obywatel powyżej 18 roku życia mógł otrzymać e-skierowanie i zapisywać się na szczepienie i najpóźniej do sierpnia, żeby każdy mógł zostać zaszczepiony - mówił na konferencji premier Morawiecki.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Premier Morawiecki wyraził nadzieję, że wszyscy obywatele naszego kraju będą chcieli się zaszczepić. Szef rządu podkreślił skuteczność szczepionek w walce z pandemią, podając przykład Wielkiej Brytanii.

Mamy rosnącą nadzieję, że dzięki takim punktom szczepień, szczepień powszechnych, takich jak ten tutaj w Legnicy, będziemy mogli już wkrótce nie tylko przejść do kontrofensywy, ale spowodować, że pandemia naprawdę będzie coraz mniej dokuczliwa. A spadająca liczba nowych zakażeń będzie dawała nam możliwość odmrażania gospodarki - mówił premier.

Codziennie od 12 kwietnia do grup rejestrujących się na szczepienia dołącza kolejny młodszy rocznik. Od poniedziałku 19 kwietnia ruszyły zapisy dla rocznika 1968 (53 lata). We wtorek 20 kwietnia zapisać się będzie mógł rocznik 1969 (52 lata).

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Aby zapisać się na szczepienie: zadzwoń na infolinię 989, skorzystaj z systemu e-rejestracji na stronie pacjent.gov.pl, lub wyślij SMS-a o treści SZCZEPIMYSIE na numer 880-333-333. Zapisów możesz dokonać także bezpośrednio w punkcie szczepień.

Zobacz także: Koronawirus zależy od pogody. Niezwykłe wyniki polskich badań
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić