BOB| 

Ruszyły zapisy dla kolejnego rocznika. Sprawdź, kto może zgłosić się na szczepienie

7

Z każdym dniem przybywa osób, które przyjęły co najmniej jedną dawkę szczepionki przeciw koronawirusowi. W poniedziałek 19 kwietnia ruszyły zapisy dla kolejnego rocznika.

Ruszyły zapisy dla kolejnego rocznika. Sprawdź, kto może zgłosić się na szczepienie
Kolejne roczniki mogą zapisywać się na szczepienie (PAP)

Ponad 8,7 mln Polaków już jest po co najmniej jednym szczepieniu przeciw koronawirusowi. To jednak wciąż za mało, aby myśleć, że zwalczyliśmy pandemię. Szczepienia jednak dopiero mają ruszyć pełną parą, gdy staną się powszechne.

Kto może zapisać się na szczepienie?

Na razie Ministerstwo Zdrowia rozpoczęło zapisy kolejnej grupy ludzi. Tym razem chęć przyjęcia szczepionki mogą zgłaszać osoby urodzone w 1968 roku, czyli mające w tym roku 53 lata.

W poniedziałek zapisy będą otwarte dla osób z rocznika 1969 (52 lata), a we wtorek przyjdzie czas na ludzi z rocznika 1970 (51 lat). Jak się zapisać? Jest na to kilka sposobów. Zapisać się można przez internet, osobiście w punkcie szczepień, poprzez infolinię 989 lub wysyłając SMS pod numer 880 333 333.

Polacy nadal czekają na rozpoczęcie masowych szczepień. Program pilotażowy ma się rozpocząć w poniedziałek 18 kwietnia w Legnicy. Początkowo będzie po jednym punkcie szczepień w województwie, a docelowo w całym kraju ma ich być 471.

Zobacz także: "Polska" szczepionka na COVID-19 jeszcze latem? Szef PFR zdradził szczegóły
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić