Kiedy koniec pandemii koronawirusa? Szef Moderny wskazał termin

555

Wiele osób zastanawia się, kiedy nareszcie zakończy się pandemia koronawirusa. O podanie terminu pokusił się Stephane Bancel, dyrektor generalny firmy Moderna. Gdyby jego scenariusz się sprawdził, to w przyszłym roku pandemia powinna być już historią.

Kiedy koniec pandemii koronawirusa? Szef Moderny wskazał termin
Zdjęcie poglądowe (Getty Images, 2020 Getty Images)

Koronawirus nadal się rozprzestrzenia. To sprawia, że wciąż obowiązuje szereg restrykcji, a powrót do zupełnej normalności nie jest możliwy.

Nie brakuje takich, którzy niecierpliwie wyczekują końca pandemii COVID-19. Kiedy on nastąpi?

Do połowy 2022 roku szczepionka przeciw Covid-19 powinna być dostępna dla wszystkich ludzi na świecie, a w drugiej połowie przyszłego roku świat powinien wrócić do normalności - powiedział dziennikowi "Neue Zuercher Zeitung" Stephane Bancel, dyrektor generalny firmy Moderna.

Bancel stwierdził ponadto, że niebawem każdy będzie miał kontakt z koronawirusem. To za sprawą bardziej zaraźliwego wariantu Delta.

Ostatecznie będzie podobnie jak teraz z grypą. Będziesz mógł się zaszczepić i spokojnie przejść zimę. Albo tego nie zrobisz, ryzykując zachorowanie albo nawet hospitalizację - kontynuował ekspert.

Nowa wersja Moderny. Bancel komentuje

Dyrektor generalny Moderny potwierdził też, że jego firma pracuje nad nową wersją dawki przypominającej szczepionki, która trafi do obiegu w 2022 roku.

Preparat powstaje w oparciu o badania nad nowymi wariantami koronawirusa, a jego cena pozostanie taka sama jak w tym roku - ujawnił.
Autor: MDO
Źródło:PAP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić