o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
ESO
|

Kiedy luzowanie obostrzeń i powrót dzieci do szkół? Rząd podał datę

39
Podziel się

Minister zdrowia Adam Niedzielski powiedział, że jest szansa na to, by rząd poluzował obostrzenia od 1 lutego. Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek zdradził kiedy uczniowie wrócą do szkół i w jakiej kolejności.

Kiedy luzowanie obostrzeń i powrót dzieci do szkół? Rząd podał datę
Minister zdrowia Adam Niedzielski. (PAP)
bDJNTwJh

Adam Niedzielski pytany w "Polsat News" o termin luzowania obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa odpowiedział, że wszystkie decyzję podejmowanie przez rząd muszą być bardzo ostrożne.

Poprzedni czas uczy, że ci, którzy nadmiernie szybko podejmowali decyzje o luzowaniu - tutaj przykładem są Czechy, Słowacja i inne kraje - natychmiast okazywało się, że z liderów walki z pandemią stawali się liderami zachorowań - tłumaczy minister zdrowia.
bDJNTwJj

Minister zdrowia powiedział także, że jest szansa, że od 1 lutego rząd poluzuje restrykcje jednak ekspertów najbardziej martwi duża ilość zgonów spowodowanych koronawirusem.

Niestety martwi nas duża liczba zgonów cały czas, bo wydaje się, że jest ona jednym z kluczowych argumentów, żeby nadal zastanawiać się nad tym, czy restrykcje muszą być luzowane, to jest argument koronny - tłumaczy minister Niedzielski.
Oczywiście, jeżeli sytuacja się nie zmieni, to jest duże prawdopodobieństwo, że będziemy podejmowali takie decyzje, których oczekujemy, ale - muszę dokonać tego zastrzeżenia - popatrzmy i pamiętajmy o tym, co się dzieje w Europie. [...] Mamy taką pewną dychotomię, która polega na tym, że u nas jest stabilnie, a wszędzie dookoła w Europie jest niestety eskalacja pandemii - mówi Adam Niedzielski.
bDJNTwJp

Kiedy powrót uczniów do szkół?

Minister edukacji Przemysław Czarnek w rozmowie z RMF FM wyraził głęboką nadzieję, że powrót uczniów do szkół będzie możliwy od 1 lutego. Minister podkreslił jednak, że wszystko będzie zależało od statystyk epidemiologicznych w naszym kraju.

Jak obserwujemy to, co się dzieje w ostatnich kilkunastu dniach, to dzienne liczby zakażonych są dość stabilne i na niższym poziomie niż się spodziewaliśmy - mówi minister Czarnek.

Minister Czarnek dodał, że w perspektywie tygodnia lub dwóch, jeśli ilość zakażeń będzie się utrzymywać, a może nawet spadać to rząd podejmie decyzję o powrocie dzieci do szkół.

bDJNTwJq

W rozmowie minister edukacji zapowiedział, że "w pierwszej kolejności do szkół wrócą uczniowie klas ósmych i maturzyści, bo oni tego najbardziej potrzebują". Rząd rozważa także kilka wariantów powrotu uczniów do nauki stacjonarnej. Czarnek przekazał, że decyzja w tej sprawie powinna zostać ogłoszona już w przyszłym tygodniu.

Zobacz także: "Będą zamknięcia". Niektóre galerie nie otworzą się po lockdownie
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDJNTwJr
bDJNTwJK
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(39)
joda
miesiąc temu
Takich spustoszeń jakich dokonał PiS, w każdej dziedzinie, której się dotknął, nie dokonali zaborcy, okupanci ani komuna. Odbudowa państwa w chłodzie i głodzie, będzie trwała długie lata.
www
miesiąc temu
niedzielski poczekamy na twoj proces !!!!!
Wolnościowiec...
miesiąc temu
Jestem ciekawy, kiedy wreszcie służba zdrowia wróci do normalności i przestanie zabijać tych , którzy nie mogą się dostać do podstawowej służby medycznej. Zgony przypisywane jednej idei (covid idea), przenoszone są na realia zarazy , zastraszając ludzi przez media. Ludzie obudźcie się z letargu i strachu, media nas kantują na różnych płaszczyznach.
bDJNTwJL
No jak?
miesiąc temu
W Europie wirus w natarciu, a wy chcecie poluzowac obostrzenia. No jak to tak.No co powiedzą wielcy tego Świata którzy tym sterują.
Nat
miesiąc temu
Duza liczba zgonów to otworzcie przychodnie!!!
Najnowsze komentarze (39)
Jsts
miesiąc temu
Szczepić zaczęto to wzrosła śmiertelność a i tak wszystko pod cowid
J76
miesiąc temu
rządzoncy poszczepili rodziny brakło szczepionek
mama
miesiąc temu
co za kpiny robicie, uczniowie już wrócili! już od tygodnia martwimy sie o nasze dzieci i rodziny!
Nat
miesiąc temu
Duza liczba zgonów to otworzcie przychodnie!!!
Ktoś
miesiąc temu
Rząd nas robi w bambuko.. Narzucają obostrzenia, każą nosić maski itd.. A sami robią co chcą, łamią swoje obostrzenia, niszczą gospodarkę, doprowadzają ludzi do bankructw, domowych tragedii..ludzie nie mają za co żyć, firmy upadają... Itd.. Tego w mediach nie powiedzą..rząd myśli tylko 9 sobie.. O narodzie przypomni sobie jak będą kolejne wybory.. Do tego tylko jesteśmy im potrzebni.. Aby dostać się do koryta. Od kiedy to naród ma robić too co dyktuje żad.. To my ten zad wybraliśmy więc ma robić to czego oczekuje naród.. Dzięki nam siedzą na swoich stołkach..
🦍🦍🦍🦍
miesiąc temu
Napewno przed wyborami🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣
Isabela
miesiąc temu
W mojej rodzinie 3 osoby miały covid ale tylko ja w statystykach byłam chora. Sanepid nie zalecił testów dla męża i nastoletniego syna,pomimo objawów. Cytuje...ale po co robić test skoro jest pani chora i rodzina ma objawy to na pewno też mają covid. Także liczba zachorowań jest na pewno większą niż pokazują to liczny. Od grudnia zeszłego roku zmarło moich 5 znajomych. Przyczyną śmierci covid.
Ktoś
miesiąc temu
Powinni wrócić klas 4-6
bDJNTwJD
Pytia
miesiąc temu
Panie Niedzielski, co pan za bzdury opowiada. Pod koniec października jechałam przez Czechy, były całkowicie zamknięte, tylko z wytyczonym przejazdem do Austrii. U nas w Polsce nic takiego nie było, no więc znowu mija się pan z prawdą. Już nawet nie chcę, tego czytać. Bardzo proszę, ludzie mieszkają na całym świecie i porównują swoją prawdę z Waszymi prawdami. Bardzo jestem ciekawa, czym to się wszystko zakończy, a prognozy są smutne, bardzo smutne, tylko dla kogo, tego niestety nie ogarniam !
keyvee
miesiąc temu
Wiecej osob wpada w glebokie depresje i popelnia samobojstwa niz pacjenci podciągnięci pod śmierć covidową. Zrobmy to co we Wloszech. Otworyzc wszystko mimo obostrzen. Zdrowych ludzi sie nie izoluje
....
miesiąc temu
To co robić jest chore wy jesteście chorzy. Ludzie umierają bo nie mają zapewnionej opieki lekarskiej są leczeni przez telefon. lekarze rodzinni pediatrzy pochowani w swoich gabinetach nie przyjmują chorych ale do szczepienia już z otwartymi rękoma przyjmują tak samo prywatnie już się choroby nie boją. Taka sama sytuacja w szpitalach. Z dzieci robicie debili bo nie mają możliwości chodzenia do szkół a zdalne nauczanie to ku....wa kpina. Ale ale jest rozwiązanie przebieramy szpitale , lekarzy i szkoły do marketów tam nikt się nie zaraza. Ekspedientki są zdrowe , klienci też łażą po marketach jak na spacerze w parku.
Szymon
miesiąc temu
Mój syn liczy na powrót do szkoły.
Kruk
miesiąc temu
Martwi ich duża umieralność na covid,ano będzie duża dopóki nie będzie się segregowało nieboszczyków na droższych i tańszych.Skoro za wypisanie aktu zgonu nieboszczykowi i napisanie że zmarł na pandemie lekarz dostaje 749 zł + 15 % a za wypisanie aktu zgonu komukolwiek który zmarł na zawał serca lub inną chorobę dostaje 45zł. I to jest odpowiedź dlaczego umieramy na Korone.
Lolek
miesiąc temu
"Szansa jest":to na takiej zasadzie pamiętam jak wchodził pierwszy PSX na Polski rynek, zapytałem rodziców czy mi go kupią, mama powiedziała szansa jest...i do tej pory się łudzę, że go dostanę
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić