o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
EKO
|

Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia nie ma dobrych wieści. Raport z 21 stycznia

29
Podziel się

O 10:30 Ministerstwo Zdrowia opublikowało najnowszy raport na temat zarażeń koronawirusem. Zgodnie z danymi ekspertów COVID-19 zakaziło się więcej niż 7 tysięcy osób poddanych testowi. Niestety, doszło do kolejnych śmierci – nie żyje ponad 400 zakażonych.

Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia nie ma dobrych wieści. Raport z 21 stycznia
Koronawirus w Polsce (Getty Images, NurPhoto , Contributor)
bDJQVIzp

Jak podało Ministerstwo Zdrowia na Twitterze, w czwartek 21 stycznia odnotowano 7 152 nowych zachorowań. Najwięcej – 874 – miało miejsce w województwie mazowieckim.

Na drugim miejscu pod względem liczby nowych zachorowań znalazło się województwo pomorskie (740). Pozostałe zakażenia koronawirusem potwierdzono na terenie: wielkopolskiego (740), kujawsko-pomorskiego (729), dolnośląskiego (567), śląskiego (489), zachodniopomorskiego (469), warmińsko-mazurskiego (415), łódzkiego (410), lubelskiego (323), małopolskiego (315), podlaskiego (226), lubuskiego (217), podkarpackiego (216), świętokrzyskiego (147), opolskiego (143).

bDJQVIzr
132 zakażenia to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną – podało Ministerstwo Zdrowia.

Koronawirus w Polsce. Raport Ministerstwa Zdrowia – czwartek 21 stycznia

Wśród osób zarażonych koronawirusem doszło do 419 nowych zgonów. 81 zmarło bezpośrednio na COVID-19, a u 338 zdiagnozowano choroby współistniejące.

bDJQVIzx

Do czwartku 21 stycznia koronawirusem zaraziło się łącznie aż 1 457 755 mieszkańców Polski. 34 561 chorych zmarło, a 1 215 732 powróciło do zdrowia.

Zobacz także: Zobacz też: Nowy wariant koronawirusa we Francji. Bawełniane maseczki pod lupą
bDJQVIzS
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(29)
wkurzonymedyk
miesiąc temu
Wystarczy spojrzeć na wykres by widzieć ze prawda jest inna. Tygodniowa suma pozytywnych przypadków kolejny raz spada! Doskonale widać to w danych. W dodatku mimo masowej akcji testowania nauczycieli.
8787
miesiąc temu
Szczepić się ludziska nie chcą, to i straszą zatajając jakie tragedie zaczynają się u tych zaszczepionych.
tak jest
miesiąc temu
Dowiedzcie się, jaka jest wiarygodność testów. Najlepiej poszukajcie wypowiedzi samego ich twórcy. Najważniejsza myśl tego wywiadu to: nigdy nie powinny być używane w diagnostyce.
bDJQVIzT
asia
miesiąc temu
Znowu zmarło mniej niż 100 osób, u których nie trudzili się, aby sprawdzić, czy nie było innej przyczyny zgonu. w normalnych warunkach w Polsce umiera ponad tysiąc osób, więc nie jest źle, jak na takie ograniczenia w pracy służby zdrowia.
cuda
miesiąc temu
to my mamy cos takiego jak Ministerstwo Zdrowia? no proszę nic na to nie wskazywało
Najnowsze komentarze (29)
Bill
miesiąc temu
Aż mi szkoda tych falszywcow rządowych.
Ksiądz
miesiąc temu
Ministerstwo Zdrowia nie ma dobrych wieści. Szumowski nie odda kasy z koperty za respiratory.
Werona
miesiąc temu
Po co publikować wciąż te same nudne informacje.. nikt tego już nie czyta
Pan Paweł
miesiąc temu
Nie ma żadnego wirusa,to zwykła grypa sezonowa.
Pacjent -1
miesiąc temu
Leczcie ludzi z normalnych dolegliwości a nie Covid i Covid . Idąc do Szpitala to Loteria bo nie wiadomo czy się wyjdzie. Rodzina nie może wejść to wolna Amerykanka. Odprowadzałem znajomą to tylko pod drzwi, a wyniki leczenia to już wielka tajemnica kurde.
Tragedia
miesiąc temu
Właśnie jestem na izolacji ,mam pozytywny test na covid ,objawem jest brak węchu,zaraziłam się tydzień wcześniej czekając w przychodni na przyjęcie do szpitala ,wtedy jeszcze test był negatywny,no ale jak to w Polsce jedno wejście na test covid ,dla mnie przed operacją i dla ludzi z miasta ulicy. Dalej jedno wejście dla wszystkich do przychodni ,dla ludzi po testach i dla ludzi z ulicy którzy przychodzą się zapisać na zabiegi ,operację do szpitala ,jednym wejściem przez tłumy ludzi ,to pytam się jak w takim razie mam być zdrowa ? Jedni od drugich się zarażają czekając tłumnie na termin w holu szpitala
Ffff
miesiąc temu
"Na chłopski rozum - gdyby tak pojawił się wirus z realnym zagrożeniem życia o pandemicznej tendencji to na pewno nikt by nie dowiedział się o nim z mediów, a jedynie wskutek obserwacji jego skutków w najbliższym otoczeniu. Media by wręcz milczały na ten temat i dementowały powstałą teorię spiskową. A gdyby tak pojawiła się skuteczna na coś takiego szczepionka, to plebsowi nie dane by było jej doświadczyć, bo za gruby hajs każda najmniejsza partia popłynęła by po cichu do możnych tego świata, a każdy jeden członek rządów, czy służb by gotów był za nią zabić i zdobyć dla siebie za wszelką cenę. W ostateczności dla prostego ludu być może przypadkowo by coś zostało, na pewno nie za darmo, o ile nie była by rozkradziona w transporcie. W momencie oficjalnego ogłoszenia takiej pandemii każdy jeden osobnik "władzy" byłby już dawno zaszczepiony i zabezpieczony. W międzyczasie zakwitłby czarny rynek placebo." Znalezione w necie
jamci
miesiąc temu
obawiam się że dla podsycania strachu większość chorych będzie miała covid mimo ze nie ma a umieralność jest podciągana za wszelką cenę pod covid z tego są pieniadze
bDJQVIzL
refi
miesiąc temu
Ale za to TVN z tryumfem podaje na pasku ,że w Rosji umarło 540 osób. Nie podaje za to ,że żyje tam ok. 6x więcej obywateli. Życzę Rosjanom wiele zdrowia.
dużyMa
miesiąc temu
pięć województw jest w strefie zielonej, tylko cztery w czerwonej, reszta żółta a kłamcy z nierządu twierdzą, że "jest niewesoło"? no chyba dlatego, że mimo obietnic luzowania nadal duszą gospodarkę. chćą chyba znacjonalizować (przejąć za złotówkę) zbankrutowane biznesy. to taka współczesna walka o biznes. zupełnie jak bitwa o handel za Minca.
Polska
miesiąc temu
zabierzcie pensje politykom na czas "pandemii" zobaczycie jak szybko sie skonczy!
realista
miesiąc temu
Po sytuacji jaka wynikła z amantadyną, która staję się coraz bardziej zakazana, można powiedzieć, że te 419 osób nie zmarło tylko zostało zamordowanych.
Jkl
miesiąc temu
Kiedy zaczniecie publikować zgony poszczepienne?
yxz
miesiąc temu
To efekt narodowego programu szczepień. W Izraelu wyszczepili się i jest coraz gorzej..
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić