o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Kosma Szczepaniak
|
aktualizacja

Kiedy wesela w Polsce? Powrót wesel od 1 czerwca? Będą nowe wytyczne

13
Podziel się

Mamy coraz więcej informacji na temat powrotu branży ślubnej do funkcjonowania. Resort zdrowia potwierdził na ostatniej konferencji prasowej, że rekomendacje dotyczące wesel znajdą się w czwartym etapie odmrażania gospodarki. Organizacja imprez będzie jednak wiązała się z pewnymi ograniczeniami.

Od kiedy będzie można zorganizować wesele w Polsce?
Od kiedy będzie można zorganizować wesele w Polsce? (Getty Images)
bDUIWZcl

Przed nami sezon ślubny. Wiele par zmuszonych było odwołać lub przesunąć w terminie swój ślub oraz wesele ze względu na brak możliwości zorganizowania zgromadzeń powyżej 50 osób oraz obowiązujące obostrzenia związane z Kościołem, gastronomią czy obiektami noclegowymi.

Stanowisko w tej sprawie zajął wiceminister zdrowia, Janusz Cieszyński. Potwierdził on, że zalecenia dotyczące organizacji wesel znajdą się w czwartym etapie odmrażania gospodarki. Zaznaczył jednocześnie, że ostateczna decyzja należy do premiera Mateusza Morawieckiego oraz ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego, jednak biorąc pod uwagę jednostajny sposób myślenia ogółu władz centralnych, należy się spodziewać, że będzie tak, jak zapowiedział Cieszyński.

bDUIWZcn

Wesela miałyby zostać włączone do kolejnego etapu rozmrażania gospodarki i życia społecznego. Szczegóły zostaną przedstawione przez premiera prawdopodobnie w przyszłym tygodniu - mówił wiceminister zdrowia.

Kiedy zorganizować wesele w Polsce? Będą nowe wytyczne

Kiedy nastąpi ogłoszenie czwartego etapu odmrażania gospodarki? Póki co ten termin nie jest oficjalnie znany, jednak można go zakładać z bardzo dużą dozą prawdopodobieństwa. Działania rządu od pierwszego etapu luzowania gospodarki przebiegają konsekwentnie oraz bez większych zakłóceń, a sytuacja epidemiologiczna w Polsce jest oceniana jako "pozytywna i ulegająca poprawie". Właśnie dlatego ostatniego etapu odmrażania gospodarki należy się spodziewać od 1 czerwca 2020 roku, dwa tygodnie po wprowadzeniu poprzedniego etapu.

Nowe wytyczne podczas wesel. Resort zdrowia zaznacza na każdym kroku, że jedną z wytycznych zawartą w czwartym etapie luzowania gospodarki będzie możliwość zorganizowania wesel do 50 osób. Wiele osób ze środowiska branżowego zwraca jednak uwagę, że po ostatniej sytuacji związanej z wypowiedzią Mateusza Morawieckiego po jego wizycie w restauracji bez maseczki i słowach, że "to są jedynie zalecenia, a nie zasady", wiele osób na pewno ominie nowe wytyczne.

bDUIWZct

Ciężko bowiem wyobrazić sobie jedną z najbardziej polskich tradycji, podczas gdy obowiązywać będzie dystansowanie społeczne czy konieczność zabawy w maseczkach. Restauratorzy wskazują również, że wiele par planuje ominąć zalecenie dotyczące max. 50 osób na weselu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

bDUIWZcO
KOMENTARZE
(13)
Vobis
11 miesięcy temu
Minimum 100 osób.....to jest rodzinna impreza
lord
11 miesięcy temu
wesele to przynajmniej na 100 osób
Mateusz
11 miesięcy temu
Skoro to są tylko zalecenia to znaczy że można wesela powyżej 50 osób.
bDUIWZcP
WWWWW
11 miesięcy temu
A W LIPCU MY MAMY .....50 WOGOLE NIE ROBIMY
AAA
11 miesięcy temu
Na weselu powinno być minimum 100 osób!!!!to jest rodzinna impreza
Najnowsze komentarze (13)
Slavco
11 miesięcy temu
Ja u siebie mialem 210 osob to bylo weselicho co w takie sytuacji mialbym zrobic ? 4 dni imprezy po 50 osob 😂😀
xxxx
11 miesięcy temu
a co z osiemnastkami przekładałam już raz mam zaproszonych 50 osób i nadal nie wiem czy mogę cokolwiek załatwiać a zostały nie całe 2 tygodnie wydzwaniam do sanepidu a oni nic nie wiedzą nie wiem od kogo mam brać informacje
Kaha
11 miesięcy temu
Jaki jest sens robienia wesela na 50 osób? To nie wesele tylko przyjęcie.Jak ktos planowal obiad z ciastem i o 18.00 powrót do domu to dla niego limit 50 osób nic nie zmienia.Chodzi o to żeby pomóc tym którzy robią duże wesele i wydają na to dużo pieniędzy. Jakbym chciala obiad dla najblizszej rodziny to nie robiłabym wesela wiec takie "rozluźnienie" nic mi nie daje.Mamy zaproszonych gości w jaki zposób mamy ich teraz odprosić? Terminów zastępczych brak zeby to wszystko ewentualnie przenieść i to też jest problem. Wszyscy wiemy, że w Polsce wesela są na okolo 100 osób wiec uważam, że taki limit byłby najlepszy.
Basia
11 miesięcy temu
Goście zaproszeni a teraz mam zrobić losowanie? I wybrać 50 osób. To kpina że można już bez kwarantanny jeździć za granicę , maski zaraz zniosął a wesele tylko 50 osób. Przynajmniej 100 powinno być.
lord
11 miesięcy temu
wesele to przynajmniej na 100 osób
Hej wesela
11 miesięcy temu
W zależności od wielkości sali liczba gości na uroczystości weselne
Mateusz
11 miesięcy temu
Skoro to są tylko zalecenia to znaczy że można wesela powyżej 50 osób.
AAA
11 miesięcy temu
Na weselu powinno być minimum 100 osób!!!!to jest rodzinna impreza
bDUIWZcH
Vobis
11 miesięcy temu
Minimum 100 osób.....to jest rodzinna impreza
Bodo
11 miesięcy temu
Zawsze mozna zrobic dwa po 50 osob jak kogos stac
WWWWW
11 miesięcy temu
A W LIPCU MY MAMY .....50 WOGOLE NIE ROBIMY
Liliana
11 miesięcy temu
Duże wesela na co to komu, aby mogli się napić wódy kieliszki pomylić jeden drugiego zarazić a potem płacz i lament,całowanie wszystkich ciotek cioteczek tylko zarazków roznoszenie. Ludzie opamiętajcie się bo to się wszystko cofnie przez takich jak wy. Pilnujecie się od ponad 2 miesięcy izolujecie a w ciągu 1 nocy wszystko może prysnąć jak mydlana bańka
Anonim.
11 miesięcy temu
Lekka przesada z tymi 50 osobomi. Jestem za zwiększeniem limitu do conajmniej 80 osób.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić