Kiedy zmiana czasu z zimowego na letni? Koniecznie przeczytaj

25

Kiedy zmieniamy czas? Kiedy zmiana czasu z zimowego na letni? Kiedy przestawić zegarek? Odpowiadamy na pytania, które powoli pojawiają się w głowach Polaków.

Kiedy zmiana czasu z zimowego na letni? Koniecznie przeczytaj
Zdjęcie ilustracyjne (Pixabay)

Powoli zbliża się zmiana czasu z zimowego na letni. Od jakiegoś czas mówi się o likwidacji zmiany czasu, ale póki co do niczego takiego nie doszło.

Warto więc mieć na uwadze to, że niebawem będzie trzeba przestawić wskazówki zegarów. Do zmiany czasu z zimowego na letni rokrocznie dochodzi w ostatni weekend marca.

Tym razem wskazówkami będziemy manewrować w nocy z soboty (26 marca) na niedzielę (27 marca). Trzeba będzie przeskoczyć z godziny 2:00 na 3:00.

Nie są to dobre wieści dla śpiochów. Pośpimy bowiem godzinę krócej. Szansa na odrobienie tej godziny nastąpi dopiero w ostatni weekend października, gdy wrócimy do czasu zimowego.

Kiedy ostatnia zmiana czasu?

Wątek likwidacji zmiany czasu wzbudza bez wątpienia sporo emocji. Momentami wydawało się, że jest już blisko zniesienia tego obowiązku. Obecnie jednak nic nie wskazuje na to, by miał on niebawem zniknąć. Musimy być zatem gotowi na kolejne zmiany czasu.

Zobacz także: Po co zmieniamy czas na zimowy i letni? Ekspert tłumaczy
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić