Kierowca autobusu padł w samą porę. 28-latek usłyszał zarzuty

4

W ubiegłym tygodniu w miejscowości Żórawina pod Wrocławiem padły strzały w kierunku autobusu Dolnośląskich Linii Autobusowych. W środku pojazdu był kierowca. Policjanci zatrzymali w sprawie podejrzanego, któremu w środę zostały postawione zarzuty.

Kierowca autobusu padł w samą porę. 28-latek usłyszał zarzuty
Podejrzany o ostrzelanie autobusu usłyszał zarzuty (KMP Wrocław)

Do zdarzenia doszło 2 listopada wieczorem w miejscowości Żórawina. W kierunku stojącego na pętli autobusu obsługiwanego przez Dolnośląskie Linie Autobusowe padły strzały. W środku znajdował się kierowca, na szczęście mężczyźnie nic się nie stało.

Strzały w kierunku autobusu

Po wystrzale w szybie autobusu pojawiła się dziura, umiejscowiona tuż nad głową kierowcy. Pracownik DLA natychmiast powiadomił policję. Według wstępnych ustaleń w odległości kilkunastu metrów od pojazdu stały dwie osoby.

Jedna z tych osób oddała strzał w kierunku autobusu z pistoletu pneumatycznego tzw. wiatrówki na śrut. Policja we współpracy ze strażą pożarną i pracownikami gminy odnalazła wiatrówkę w pobliskim zbiorniku wodnym.

Podczas postoju na pętli usłyszałem huk wystrzału. Był podobny do sztucznych ogni, myślałem że uderzyły w jakiś samochód. Chwilę później usłyszałem drugi głośny huk, przez który przewróciłem się w kabinie i upadłem na podłogę. Wstałem i widziałem jak tych dwóch mężczyzn ucieka – powiedział po zdarzeniu Pan Rafał, kierowca autobusu linii 903, w rozmowie z "Gazetą Wrocławską".

Podejrzany usłyszał zarzuty

Policjanci na podstawie oględzin pojazdu i zapisów z kamer monitoringu wytypowali i zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o udział w zdarzeniu. Podejrzany 28-latek 10 listopada usłyszał zarzuty.

Mężczyzna został oskarżony o uszkodzenia mienia oraz narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Może mu za to grozić do 5 lat więzienia.

Zobacz także: Sytuacja na polsko-białoruskiej granicy. "Ostatnie noce są niebezpieczne"
Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić